• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


2024. gada sākumā tiks demonstrēts vēsturiskais seriāls "Pansija pilī" (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 07:28, 02.09.2023


Filma top pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna motīviem un atspoguļos vienas vasaras notikumus 30. gadu sākumā.


Daudzsēriju filmu veidos septiņas aktierkino sērijas.

Filmu studijā „Mistrus Media” noslēdzies uzņemšanas periods daudzsēriju filmai “Pansija pilī”, kas top pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna motīviem un atspoguļos vienas vasaras notikumus 30. gadu sākumā, kad rakstnieks Viktors Eglītis no valsts dāvanā saņem vācbaltu barona muižu ar visiem tās kalpotājiem. Filma kinoteātros un televīzijā Go3 būs skatāma nākamā gada sākumā.

Filma Pansija pilī sola aizraujošus un komiskus notikumus laikā, kad topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanas darbus, vienlaikus tajā atverot pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20.-30. gadu Latvijai. Daudzsēriju filmu veidos septiņas aktierkino sērijas, kuru režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone un Dāvis Sīmanis, un astotā – dokumentālā sērija, kas vēstīs par rakstnieka Eglīša dzimtas likteni un vēsturisko Inciema muižu; šīs sērijas režisors ir Gints Grūbe.

Filmas uzņemšana notika Kuldīgas apkārtnē un Padures muižā, kur piecdesmit filmēšanas dienās tika atdzīvināti romāna notikumi un stāsti kino formātā. Anšlava Eglīša romānu Pansija pilī raksturo spraigs sižets, humors un pārdomas, kas sniedz ieskatu 20.–30. gadu Latvijas elites dzīvē; Anšlavs Eglītis šo romānu uzrakstīja trimdā ar laika distanci – 1962. gadā Amerikā.

Daudzsēriju filma Pansija pilī tiek veidota kā vēsturiska komēdija, kuras tēlos iejutušās gan daudzas mūsdienu teātra un kino leģendas, gan arī jaunie aktieri. Rakstnieku Viktoru Eglīti filmā atveidos Gundars Āboliņš, Anšlavu Eglīti – jaunais aktieris Rihards Zelezņevs, viņa brāli Vidvudu – Kristians Teterovskis, gleznotāju Hildu Vīku – aktrise Dana Bjorka; muižas ļaudis filmā būs Juris Strenga, Lāsma Kugrēna, Kaspars Znotiņš, Dace Everss, Jānis Jarāns, nomnieku ģimeni atveido Guna Zariņa un Vilis Daudziņš. Filmas septiņās aktierkino sērijās piedalās arī Olga Dreģe, Ģirts Jakovļevs, Ivars Kalniņš, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Artūrs Skrastiņš, Inese Kučinska, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Lauris Dzelzītis, Edgars Ozoliņš, Ilze Trukšāne, Agnese Jēkabsone, Kaspars Gods un daudzi citi lieliski aktieri; filmā tiks atdzīvināti vairāki vēsturiski romāna prototipi – mākslinieks Romans Suta, dzejnieks Edvarts Virza, māksliniece Aleksandra Beļcova.

Daudzsēriju filmas operators ir Andrejs Rudzāts, scenāriju veidojuši Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, filmas mākslinieki ir Kristīne Jurjāne un Jānis Kalniņš, kostīmu mākslinieces – Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā, grima māksliniece – Ilze Trumpe. Filmas producenti ir Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Seriāls top filmu studijā Mistrus Media, kur nesen jau producēta daudzsēriju filma Emīlija. Latvijas preses karaliene, kas 2021. gadā ieguva nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā labākā daudzsēriju filma un sabiedrisko mediju balvu Kilograms kultūras. Studijā tapušas vairākas starptautiski un Latvijā atzītas vēsturiskas spēlfilmas – Janvāris (2022), Melānijas hronika (2016), Tēvs Nakts (2018) un citas; šobrīd studijā Mistrus Media noslēdzas darbs pie režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilmas Marijas klusums par mēmā kino zvaigzni Mariju Leiko un Maskavas latviešu teātri Skatuve.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Nacionālajā teātrī galveno lomu atveidos seriāla zvaigzne Madara Zvīdre (+VIDEO)

Skatītāji dažādās formās pauduši vēlmi, lai uz teātra skatuves atgrieztos lielā klasika.

Kultūra Rīgā notiks komponista Kulakova piemiņai veltīts koncerts

"Arēnā Rīga" 14.maijā plkst.19 notiks mūžībā aizgājušā komponista, multiinstrumentālista, grupas "Pērkons" dibinātāja Jura Kulakova piemiņai veltīts koncerts "Sirds kā pērkondārds".

Kultūra Vilks atstās Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora amatu

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktora amatu, aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Lasiet arī

Sabiedrība SEPLP: LTV un LR šogad var būtiski samazināties oriģinālā satura apjoms

Nesaņemot papildu finansējumu, Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio šogad var būtiski samazināties oriģinālā satura apjoms un kapitālieguldījumi, komentējot 2023.gadam apstiprinātos sabiedriskā pasūtījuma plānus, aģentūrai LETA norādīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP).

Sabiedrība Rīgā 20.trolejbusa kustības grafiku saskaņos ar LTV darbiniekiem

No šodienas Rīgā 20.trolejbusa kustības grafiku saskaņos ar Latvijas Televīzijas (LTV) darbinieku darba laika beigām, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Sabiedrība Latvijā būs pieejams rīks subtitru nodrošināšanai audiovizuālam saturam

Latvijā būs pieejams tehnoloģiju kompānijas SIA "Tilde" sadarbībā ar medijiem izstrādāts rīks, kas ļaus lielā apmērā nodrošināt subtitrus audiovizuālam saturam, piemēram, televīzijas programmās un pakalpojumos, aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji.

Sabiedrība LTV atteikusies no idejas palaist ēterā krievu valodā raidošu kanālu

VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) nav sākusi programmas "Rus.lsm.lv" apraidi, tāpēc Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) anulējusi martā izsniegto apraides atļauju, aģentūrai LETA pavēstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.