• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sāksies Starptautiskais jaunā teātra festivāls «Homo Novus»

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 10:33, 30.08.2023


Ar izrādi "Visi putni skaisti dzied" un projektu "GuČi fabrika" šodien atklās Starptautisko teātra festivālu "Homo Novus", kas noritēs līdz 9.septembrim, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.


Foto: LETA

Izrādes autori norāda, ka muzikālā "Visi putni skaisti dzied" izrāde, kas šodien plkst.18 būs skatāma Dzegužkalna parkā, sniegs skatītājiem citādāku skatupunktu uz kultūras un dabas robežām, kurās notiek "cīņa starp kultivēto un dabisko, cilvēka kārtību un dabas savvaļu".

Izrādes režisore Krista Burāne atzīmē, ka latviešu mitoloģijā cilvēku un putnu dziesmas palīdz sakārtot pasauli. Dzeltenajai cielavai, zvirbulim, mežirbei, griezei, dzenim un cīrulim tajā ir nozīmīgas lomas, tomēr patlaban tie piedzīvo strauju populācijas samazināšanos. Režisore akcentē, ka putnu balsis intensīvās lauksaimniecības un mežizstrādes dēļ ir apklusušas vai apklust visā Eiropā, arī Latvijā.

"Ko tas nozīmē Latvijas cilvēkiem, kuri dzied koros? Vai mūsu dziesma un dziedāšana spēj sakārtot pasauli tā, lai tajā nepazustu mazāk aizsargātās balsis? Es gribu dot iespēju cilvēkiem, kurus aizrauj dziedāšana, apzināties, ka mūsu balsīm ir spēks ne tikai lielajā Dziesmu svētku kopkorī, ka mūsu balsis var ne tikai skaisti skanēt, bet arī aizstāvēt citus dziedātājus - putnus," pauž režisore.

Savukārt festivāla centrā, kas atradīsies bijušajās "Casino Latvia" telpās, Kaļķu ielā 24, Rīgā, no plkst.12 līdz 15, kā arī no plkst.15 līdz 19 notiks "ražotne, bezjēdzīgu suvenīru veikals un ballīte, lēnās modes skate" "GuČi fabrika".

Festivāla rīkotāji norāda, projekts "GuČi" radās 2021.gada festivālā.Trīs gadu laikā "GuČi fabrika" ir izveidojies par kolektīvu, kuru veido Kote Haņa Zuniga, Klinta Šinta, Anta Pole un Marta Rubene.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Kultūra Šodien Dailes teātrī pasniegs ikgadējās «Spēlmaņu nakts» balvas

Skatuves mākslas reformatora un Dailes teātra līdzdibinātāja Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, šodien, 23.novembrī, Dailes teātrī plkst.19 notiks ikgadējā "Spēlmaņu nakts" ceremonija, kurā apbalvos iepriekšējās teātra sezonas labākos māksliniekus.

Kultūra Dailes teātrī pasniegs ikgadējās «Spēlmaņu nakts» balvas

Skatuves mākslas reformatora un Dailes teātra līdzdibinātāja Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, šodien, 23.novembrī, Dailes teātrī plkst.19 notiks ikgadējā "Spēlmaņu nakts" ceremonija, kurā apbalvos iepriekšējās teātra sezonas labākos māksliniekus, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības Radošās daļas projektu koordinators Ričards Vorobjovs.

Kultūra Čehova teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Golomazova iestudējums

Čehova teātrī 13.oktobrī plkst.19 pirmizrādi piedzīvos režisora Sergeja Golomazova iestudējums "Kaligula", kas būs turpinājums teātra šīs sezonas jauniestudējumu galvenajai tematiskajai vadlīnijai - vara.

Sabiedrība Valmieras Drāmas teātra ēkā paveikta vairāk nekā puse paredzēto būvdarbu

Valmieras Drāmas teātra ēkā paveikta vairāk nekā puse paredzēto būvdarbu, ziņo VAS "Valsts nekustamie īpašumi".