Lai piedalītos "VV Foundation" konkursā, festivāla pieteikuma veidlapā ir jānorāda interese par to. Pieteikuma veidlapas var saņemt, rakstot uz e-pastu "starptelpa@rigaperformance.lv". Gan festivālam, gan konkursam ir jāpiesakās līdz 1.martam. Tajā būs iespēja saņemt naudas balvu un radoši pilnveidoties mākslas rezidencē "PAiR" Pāvilostā. Balvas mērķis ir atbalstīt performances māksliniekus, kas ir mākslinieciskās karjeras sākumposmā un nav guvuši lokālu vai starptautisku ievērību.
"Performances māksla ir specifiska vizuālās mākslas disciplīna. Starpdisciplinārā un gaistošā rakstura dēļ to ir grūti kategorizēt, producēt un eksponēt, kā arī monetizēt un komercializēt," stāsta Laine Kristberga, festivāla kuratore, "Tāpēc mums ļoti liels prieks, ka "VV Foundation" atbalstīs performances māksliniekus, kam ir ierobežotas iespējas eksponēt darbus, tikt pamanītiem un novērtētiem. Balva palīdzēs sekmēt performances mākslas leģitimitāti un to iekļaut kultūrpolitikas diskursā. Šāda balva tiks pasniegta pirmo reizi Latvijas un festivāla vēsturē!"
Rīgas performances mākslas festivāls "Starptelpa" notiks jau piekto gadu, šoreiz tā tēma ir "Kolaboratīvā autorība". Festivāla norises laiks būs 12.-18.jūnijs, savukārt mājvieta jau otro gadu pēc kārtas - Latvijas Mākslas akadēmija. Festivālu "Starptelpa" rīko Latvijas Performances mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu.
Festivāla "Starptelpa" programma ietver starptautisku zinātnisku simpoziju, domnīcu par pedagoģiskajām metodēm performances mākslas izglītības procesos un, protams, izcilu starptautisko un vietējo mākslinieku performanču programmu. Festivāla atklāšanas pasākums notiks Anglikāņu baznīcā - tajā uzstāsies performanti Simona Orinska (Latvija), Kira O'Reilly (Īrija) un Eriks Alaloga (Igaunija). 16.jūnijā Latvijas Mākslas akadēmijā festivālu ieskandinās grupa "Gents" (Dānija).
Konkursantu darbus vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir Laine Kristberga (Latvija), Laura Feldberga (Latvija), Simona Orinska (Latvija), Evarts Melnalksnis (Latvija), Vita Liberte ("VV Foundation", Latvija), Dominic Johnson (Lielbritānija), Kira O'Reilly (Īrija), Tero Nauha (Somija), Orion Maxted (Lielbritānija).
Pirmais performances mākslas festivāls "Starptelpa" notika 2018.gadā, toreiz mākslinieki no 17 valstīm pētīja robežstāvokļa situācijas. Festivālā notika meistarklases, performances un izglītojošas lekcijas. Mākslinieces Andas Lāces darbs "Daudz laimes!" tika nominēts Purvīša balvai.
Otrais festivāls notika 2019.gadā, tajā piedalījās mākslinieki no 20 valstīm un pētīja kontroles fenomenu. Festivāls piedāvāja izstādes, meistarklases, performances, izrādes un diskusijas. Festivāla laikā pirmizrādi piedzīvoja "Intervija ar Fransisu Bēkonu", kā arī norisinājās pasaules slavu ieguvušās Morīnas Flemingas (ASV) izrāde "B Madonna".
2020.gadā festivāls nenotika COVID-19 pandēmijas dēļ, savukārt 2021.gadā organizatori festivālu īstenoja tiešsaistes formātā, straumējot tā saturu Latvijas performances mākslas centra "Facebook" profilā. Trešā performances mākslas festivāla tēma bija "Rituāls un mīts". Togad festivālā piedalījās mākslinieki no 18 valstīm.
2022.gadā festivāls pirmo reizi notika Latvijas Mākslas akadēmijas telpās, tā tēma - "Citādība". Festivāla ietvaros notika meistarklases un performances, tajā piedalījās mākslinieki no 11 valstīm.
Latvijas Performances mākslas centrs ir dibināts 2018.gadā un jau vairākus gadus organizē starptautisko performances mākslas festivālu "Starptelpa". Tāpat centrs īsteno performances mākslas kursu, kā arī rīko dažādas publiskās meistarklases, lekcijas un seminārus. 2022.gadā centrs uzņēma filmu "Homo Ludens" par tēlnieku un performatīvo instrumentu cienītāju Ojāru Feldbergu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri