• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valdība kompensēs kultūras iestādēm energoresursu sadārdzinājumu

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 12:22, 08.11.2022


Valdība šodien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) lūgumu piešķirt 2,5 miljonus eiro no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", lai ministrijas padotībā un pārraudzībā esošās kultūras un kultūrizglītības iestādes varētu segt energoresursu sadārdzinājumu, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.Viņa skaidro, ka būtiskais energoresursu cenu kāpums radījis apgrūtinājumu iestādēm ar esošo finansējumu nodrošināt paaugstināto komunālo pakalpojumu apmaksu. Papildu finansējums nepieciešams, lai netiktu ietekmēta kultūras un kultūrizglītības iestāžu pamatdarbība energoresursu sadārdzinājuma apstākļos.

Saskaņā ar iestāžu iesniegtajiem aprēķiniem 2 091 742 eiro nepieciešami kultūras mantojuma iestādēm, muzejiem un bibliotēkām, 446 687 eiro KM padotībā esošajām profesionālās vidējās izglītības iestādēm, 2800 eiro Valsts kultūrkapitāla fondam siltumenerģijas sadārdzinājuma segšanai, bet 2684 eiro KM elektroenerģijas sadārdzinājuma segšanai.

Vizule uzsver, ka Krievijas sāktā karadarbība Ukrainā radījusi Eiropā energoresursu krīzi, tās tiešu ietekmi līdz ar elektrības, gāzes un citu energoresursu cenu sadārdzinājumu izjūt arī kultūras iestādes. Atsevišķos objektos izmaksas ir pieaugušas no 2,5 līdz desmit reizēm salīdzinājumā ar periodu pirms gada.

Lai netiktu pārtraukta to darbība vai muzeju kolekcijās apdraudēta mākslas darbu saglabāšana pareizos apstākļos, iestādes spiestas slēgt līgumus par būtiski lielākām izmaksām.

Lai taupītu energoresursus un ieekonomētu līdzekļus, iestādes īsteno arī daudzveidīgus taupības pasākumus, piemēram, telpās samazina apkures temperatūru, ierobežo ventilācijas sistēmu darbības laiku, daļēji atslēdz koplietošanas telpu apgaismojumu, atslēdz fasādes apgaismojumu, samazina karstā ūdens lietojumu, uzstāda termoregulatorus apkures sistēmām, izmanto attālinātā darba iespējas, taču ar to nepietiek, lai pilnībā kompensētu energoresursu cenu pieaugumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Apburošā dziedātāja Ģertrūde Rūta uzņēma hitu ar «‎vintage» Lada auto (+VIDEO)

"Dziesmas laikā tik tiešām arī paspēju iziet cauri attiecību līkločiem".

Kultūra Opra Vinfrija tika ievietota slimnīcā. Kas notika?

Televīzijas vadītājai bija problēmas ar vēderu, un ārstiem viņa bija jāpieliek pie sistēmas. Šī iemesla dēļ viņa nevarēja piedalīties grāmatu kluba pārraidē.

Kultūra Kevins Speisijs atzina, ka atrodas uz bankrota sliekšņa

Pēc apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos viena no Holivudas veiksmīgākajiem aktieriem karjera piedzīvoja lejupslīdi.

Kultūra Nākamnedēļ atvadīsies no mūžībā aizgājušā rakstnieka Bela

Rīgas Latviešu Biedrības nama Līgo zālē otrdien, 18.jūnijā, no plkst.13 līdz 15 varēs atvadīties no šonedēļ mūžībā aizgājušā rakstnieka Alberta Bela, aģentūru LETA informēja rakstnieka meita Ieva Prunte.

Lasiet arī

Sabiedrība Apspriež lēmumu izglītot mazāk audzēkņu mūzikas un mākslas skolās

Ja Kultūras ministrijai (KM) neizdosies iegūt līdzekļus profesionālo mūzikas kolektīvu darbinieku un amatierkolektīvu vadītāju atalgojuma palielināšanai, varētu nākties pieņemt lēmumu izglītot mazāk audzēkņu mūzikas un mākslas skolās, trešdien Saeimā apgalvoja KM valsts sekretāre Dace Vilsone.

Sabiedrība Par 120 000 eiro veicinās sabiedrības izpratni par romu kultūru

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi 120 000 eiro vērtu konkursu biedrībām vai nodibinājumiem, lai veicinātu sabiedrības izpratni par romu kultūru, mākslu un vēsturi, tostarp arī par romu genocīdu, liecina informācija KM tīmekļvietnē.

Sabiedrība Kultūras ministre Logina saņēma pļauku sociālajā platformā (+VIDEO)

"Pārāk nacionālistiska pieskaņa, kas progresīvajiem jaunkomunistiem nepatīk?"

Sabiedrība Kultūras ministre Logina: «Valstī nevar būt divas informatīvās telpas» (+VIDEO)

33 gadus veca bijuša Rīgas domes deputāte iesaka izmantot Nīderlandes pieredzi cilvēkiem, kuri Latvijā nerunā latviešu valodā.