• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Saistībā ar Rail Baltica pazemina amatā SM valsts sekretāri Stepanovu

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 19:39, 25.06.2024


Ministru kabinets šodien pilnvaroja satiksmes ministru pazemināt amatā Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāri Ilondu Stepanovu un pārcelt viņu Sakaru departamenta direktores amatā, informēja SM.


Foto: LETA

Šāds lēmums ticis pieņemts, ņemot vērā pret Stepanovu ierosinātās disciplinārlietas izmeklēšanā konstatēto un komisijas atzinumu. Stepanova pārcelta amatā uz laiku līdz 2025.gada 10.februārim. Stepanova departamenta direktora amatā tiks iecelta no 1.jūlija.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas ieskatā viņa izdarījusi vairākus disciplinārpārkāpumus, kā arī nekvalitatīvi un nolaidīgi pildījusi ierēdņa pienākumus. Ierosinātā disciplinārlieta saistīta ar "Rail Baltica" projekta ieviešanas uzraudzību, teiks SM paziņojumā, bet sīkāk šos pārmetumus SM nepaskaidro.

Rīkojumu par disciplinārlietu ierosināšanu pret Stepanovu satiksmes ministrs izdeva 2024. gada 24. janvārī, pamatojoties uz 2024. gada 4. janvāra trauksmes cēlēja ziņojumā norādīto informāciju, raksta SM.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas pārstāvis, komisijas locekļi – Valsts kancelejas pārstāvis, Tieslietu ministrijas pārstāvis, Satiksmes ministrijas pārstāvis, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pārstāvis un Finanšu ministrijas pārstāvis.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šogad janvārī satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) rosināja disciplinārlietu par iespējamajiem pārkāpumiem Stepanovas darbībā.

Ministrijas pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka disciplinārlietas ietvaros tiks izmeklēta iespējama SM amatpersonas amata pienākumu nepildīšana un pilnvaru pārsniegšana, nodarot būtisku mantisku zaudējumu vai kaitējumu valsts interesēm.

Stepanova SM valsts sekretāres pienākumus pildīja no 2020.gada 11.februāra.

Savukārt no 2015.gada līdz 2019.gada martam viņa bija Valsts kontroles padomes locekle, bet pirms tam - no 1996.gada - strādāja Finanšu ministrijā (FM), kur ieņēma amatus nodaļu un departamentu vadībā. Tostarp no 2006.gada viņa strādāja par FM Budžeta departamenta direktori, liecina informācija aģentūras LETA arhīvā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Barības sastāvdaļā PVD konstatējis pārsniegtu ciānūdeņražskābes daudzumu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Polijas izcelsmes barības sastāvdaļā "Karsēti linsēklu milti" konstatējis pārsniegtu ciānūdeņražskābes daudzumu, liecina PVD publiskotā informācija.

Kriminālziņas Jūrmalā vilciens sabraucis bijušo Saeimas priekšsēdētāju Straumi

Šorīt Jūrmalā dzīvību traģiski zaudējis bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume.

Kriminālziņas Prokremliskajai aktīvistei par Putina slavēšanu piespriež trīs gadus cietumā

Rīgas pilsētas tiesa trešdien piespriedusi trīs gadus cietumā prokremliskajai aktīvistei Jeļenai Kreilei, kura vairākas reizes savas dzīvesvietas logos izvietojusi Krievijas simboliku un citus karu slavinošus simbolus.

Kriminālziņas Uzsāk kriminālvajāšanu pret trim Valsts robežsardzes amatpersonām

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts robežsardzes amatpersonām par datu nelikumīgu izplatīšanu.

Lasiet arī

Sabiedrība «Rail Baltica» ir tik dziļā bedrē, ka tas var ietekmēt esošo valsts budžetu

Dzelzceļa projekts "Rail Baltica" ir tik dziļā bedrē, ka tas var fundamentāli ietekmēt esošo valsts budžetu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" vērtēja "Rail Baltica" Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs Andris Kulbergs (AS).

Sabiedrība SM izvērtējusi alternatīvas Rīgas savienošanai ar «Rail Baltica»

Satiksmes ministrija (SM) sadarbībā ar Baltijas valstu kopuzņēmumu AS "RB Rail" un par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" izbūvi Latvijas teritorijā atbildīgo SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" (EDzL) ir apkopojusi līdz šim vērtētos variantus pilnvērtīgam Rīgas savienojumam ar "Rail Baltica" dzelzceļa trasi gan no dienvidu, gan no ziemeļu puses, tostarp nodrošinot kravu plūsmu caur Rīgu, informēja SM pārstāvji.

Sabiedrība Rosina valdībai atbalstīt Rail Baltica līnijas savienojumu arī ar Rīgas ostu

Vislielākā pasažieru plūsma Rail Baltica dzelzceļa līnijā ir sagaidāma starp Rīgas pilsētas centru un RIX Rīgas lidostu.

Sabiedrība Rail Baltica būvniekiem plāno samaksāt no valsts budžeta 33,3 miljonus eiro

Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" abu starptautisko staciju būvniekiem esošo saistību izpildei Satiksmes ministrija (SM) plāno piesaistīt valsts budžeta līdzekļus 33,306 miljonu eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina SM saskaņošanai virzītais informatīvais ziņojums par "Rail Baltica" starptautisko pasažieru staciju un infrastruktūras būvdarbiem.