• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par draudiem nogalināt dzīvesbiedri piespriež reālu brīvības atņemšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 14:18, 25.06.2024


Kurzemes rajona tiesa kādam vīrietim par draudiem nogalināt savu dzīvesbiedri piesprieda brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem.


Foto: LETA

Šādu soda veidu un mēru apsūdzētajam tiesas debatēs lūdza piemērot arī prokurors.

Saskaņā ar apsūdzību 29.aprīļa vakarā apsūdzētais, greizsirdības un dusmu vadīts, būdams alkohola ietekmē, atrodoties savā dzīvesvietā Kuldīgas novadā, aizslēdza mājas ārdurvis un, turot rokās nazi, tuvojās savai dzīvesbiedrei, ar kuru viņam ir kopīga saimniecība.

Cietusī, uztverot apsūdzētā vīrieša darbības kā reālu savas dzīvības apdraudējumu, nekavējoties ieskrēja istabā un aizslēdza tās durvis. Apsūdzētais ar rokām un kājām sita, spēra pa aizslēgtajām durvīm, kā arī ar spēku mēģināja tās atspiest vaļā, vienlaikus lamājoties uz cietušo un izsakot tiešus draudus viņu nodurt.

Cietusī sieviete, būdama iebiedēta par izteiktajiem draudiem viņu nodurt, informēja par to Valsts policiju. Gaidot policijas darbinieku ierašanos, apsūdzētais turpināja draudēt cietušajai, ka atriebsies viņai par to un ka viņa to nožēlos.

Policija pieņēma lēmumu un noformēja administratīvo aktu par nošķiršanu un aizliegumu tuvoties cietušās dzīvesvietai tuvāk par 100 metriem. Šāds policijas lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas brīdī un ir izpildāms nekavējoties.

Neskatoties uz policijas pieņemto lēmumu, apsūdzētais tās pašas dienas vakarā atgriezās iepriekš minētajā adresē un pieprasīja, lai viņu ielaiž mājā. Kad cietusī sieviete atteicās izpildīt minēto prasību, apsūdzētais aizgāja uz malkas šķūni, paņēma kannu ar benzīnu, piegāja pie mājas loga un no kannas izlēja benzīnu uz loga ārējās palodzes, vienlaikus draudot nodedzināt māju, kurā atradās cietusī, ja viņš netiks ielaists mājā.

Tādā veidā apsūdzētais pauda gatavību īstenot slepkavības draudus. Cietusī, uztverot minētos draudus kā reālus un baidoties par savu dzīvību, nekavējoties atkārtoti informēja Valsts policiju.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Dienas izdevēji vērsušies tiesā pret SIF par valsts atbalsta nepiešķiršanu

Izdevniecības "Dienas Mediji", "Dienas Bizness" un "Dienas Žurnāli" administratīvajā tiesā ir pārsūdzējušas Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) lēmumus, ar kuriem tika noraidīti visi seši izdevniecību iesniegtie projektu pieteikumi SIF izsludinātā konkursa "Atbalsts nacionāla mēroga preses izdevumiem" ietvaros, aģentūru LETA informēja laikraksta "Diena" un "Izdevniecības "Dienas bizness"" galvenais redaktors Gatis Madžiņš.

Kriminālziņas Barības sastāvdaļā PVD konstatējis pārsniegtu ciānūdeņražskābes daudzumu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Polijas izcelsmes barības sastāvdaļā "Karsēti linsēklu milti" konstatējis pārsniegtu ciānūdeņražskābes daudzumu, liecina PVD publiskotā informācija.

Kriminālziņas Jūrmalā vilciens sabraucis bijušo Saeimas priekšsēdētāju Straumi

Šorīt Jūrmalā dzīvību traģiski zaudējis bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume.

Kriminālziņas Prokremliskajai aktīvistei par Putina slavēšanu piespriež trīs gadus cietumā

Rīgas pilsētas tiesa trešdien piespriedusi trīs gadus cietumā prokremliskajai aktīvistei Jeļenai Kreilei, kura vairākas reizes savas dzīvesvietas logos izvietojusi Krievijas simboliku un citus karu slavinošus simbolus.

Lasiet arī

Kriminālziņas Ruks: Ir pamats uzskatīt, ka Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem

Ir pamats uzskatīt, ka par sievietes nogalināšanu bērna un mātes acu priekšā meklētais Leons Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Kriminālziņas Lai aizsargātu cietušos, plāno varmākām piemērot elektronisko uzraudzību

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz, ka varmācīgajām personām varēs piemērot drošības līdzekļa izpildes elektronisko uzraudzību.

Kriminālziņas Pagājušajā gadā Latvijā noziegumos cietuši 585 bērni

Pagājušajā gadā Latvijā noziegumos cietuši 585 bērni, kas ir par 50 bērniem vairāk, salīdzinot ar gadu iepriekš, aģentūra LETA uzzināja Valsts policija.

Sabiedrība Deputāti kā problēmu Latvijā akcentē vardarbību pret sievietēm un bērniem

Saeimas deputāti šodien debatēs par tiesībsarga Jura Jansona ziņojumu par 2023.gadu kā būtisku problēmu valstī akcentēja vardarbību pret bērniem un sievietēm, tostarp izceļot seksuālu vardarbību.