• Ainārs,
  • Uva,
  • Zigfrīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par seksuālu uzmākšanos plāno ieviest administratīvo atbildību

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 10:32, 23.05.2024


Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās "Progresīvo" sagatavotos grozījumus Administratīvo sodu likumā par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, kas paredz par seksuālu uzmākšanos piemērot naudas sodu līdz 700 eiro.Likumprojektā seksuālā uzmākšanās definēta kā nevēlama pret citu personu vērsta jebkāda veida verbāla, neverbāla, digitāla vai fiziska seksuāla rakstura rīcība, kuras mērķis vai sekas ir personas cieņas vai privātuma aizskaršana, jo īpaši, ja tā rada iebiedējošu, naidīgu, degradējošu, pazemojošu vai aizskarošu vidi.

Saeimas Juridiskās komsijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV) sociālajos tīklos norāda, ka atbildībai ir jābūt, taču piedāvātais priekšlikums būtu jāpilnveido, lai par pārkāpumu nekļūtu arī "vienkārša simpātiju izrādīšana". Judina ieskatā, nav skaidrības par definīcijas tvērumu. Atbildīgās komisijas vadītājs uzskata, ka atbildība var tikt paredzēta gadījumos, kad seksuālā uzmākšanās turpinās pēc nepārprotama aicinājuma to izbeigt.

Tieslietu ministrija piedāvā paredzēt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. "Progresīvie" domā, ka par kriminalizēšanu Saeimā būs lielas debates, un neesot zināms, vai deputāti to atbalstīs, jo tādas konceptuālas vienošanās nav, iepriekš aģentūrai LETA pauda " Progresīvo" frakcijas priekšsēdētāja vietniece Antoņina Ņenaševa, atzīmējot, ka arī Valsts policija ir rosinājusi ieviest administratīvo atbildību.

Politiķe akcentēja, ka ir svarīgi likumā definēt, ka ir tāds seksuālās uzmākšanās pārkāpums. Šobrīd seksuālā uzmākšanās ir viens no seksuālās vardarbības veidiem, bet par to nav nekāda soda, sacīja Ņenaševa.

Jautājums kļuvis aktuāls pēc tam, kad Latvijas Televīzija vēstīja par iespējamu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) pasniedzēju seksuālu uzmākšanos studentēm.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar izskanējušo informāciju par JVLMA pasniedzēju iespējamo uzmākšanos studentēm. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Miris uz robežas ar Baltkrieviju migranta sadurtais poļu karavīrs

Nomiris uz robežas ar Baltkrieviju kāda migranta sadurtais poļu karavīrs, ceturtdien pavēstīja Polijas armijas pavēlniecība.

Kriminālziņas Pastiprina kriminālsodu par vardarbību pret tuviniekiem

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem pastiprināts kriminālsods par vardarbību pret tuviniekiem.

Kriminālziņas Vīrieti apsūdz par pozitīvu attieksmi pret agresijas plānošanu Latvijā

Prokuratūra nodevusi Latgales rajona tiesai krimināllietu, kurā kāda persona apsūdzēta par to, ka publiski slavināja noziegumus pret mieru.

Kriminālziņas Kuldīgas novadā sadegušas trīs vieglās automašīnas un septiņi motocikli

Kuldīgas novada Nīkrāces pagastā šonakt sadegušas trīs vieglās automašīnas un septiņi motocikli, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Lasiet arī

Kriminālziņas Prokuratūra neiebilst pret seksuālās uzmākšanās kriminalizēšanu

Prokuratūra neiebilst pret seksuālās uzmākšanās kriminalizēšanu, taču uzsver, ka likumā šādā gadījumā jābūt ļoti skaidri atrunātam, tieši kādas darbības nav pieļaujamas, pauda ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Kriminālziņas Latvijā varētu ieviest kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos

Tieslietu ministrija (TM) kopā ar ekspertiem sākusi strādāt pie likuma izmaiņām, lai Latvijā ieviestu kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos.

Sabiedrība Čakša uzmākšanās problēmu vēlas risināt ar ziņošanas sistēmas ieviešanu

Uzmākšanās problēmu augstskolās varētu risināt ar ziņošanas sistēmas ieviešanu, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" norādīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Kriminālziņas JVLMA padomes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Timurs Tomsons

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padomes priekšsēdētāja amatā pirmdien ievēlēts padomes loceklis Timurs Tomsons, informēja JVLMA padomes pārstāve Anete Cīrule.