• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Partija rosina atņemt parlamenta «mūža caurlaidi» notiesātiem deputātiem

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 11:44, 18.05.2024


Partija "Progresīvie" rosina atņemt parlamenta "mūža caurlaidi" notiesātiem bijušajiem Saeimas deputātiem.


Foto: LETA

Saeimas kārtības rullis paredz bijušajiem Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja par 1990.gada 4.maija Neatkarības atjaunošanas deklarāciju, ir tiesības apmeklēt Saeimas ēkas. Savukārt šo tiesību nav deputātiem, kuri izslēgti no Saeimas sastāva.

"Progresīvie" vēstulē Saeimas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijai pauž viedokli, ka regulējums par "mūža caurlaides" nodrošināšanu parlamenta ēkās nav piemērojams arī tiem deputātiem, kas pēc Saeimas deputāta pilnvaru laika beigām atzīti par vainīgiem noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.

Partija atzīmē, ka deputāti var tikt notiesāti par pretvalstiskiem nodarījumiem, piemēram, koruptīviem, valsts noslēpuma pārkāpumiem. "Progresīvie" uzskata, ka īpaši šādos gadījumos caurlaides esamība Saeimas ēkās rada šaubas par valsts drošības vai tiesiskuma apdraudējumu.

"Tā saucamā "mūža caurlaide" ir goda statusu apliecinoša, un šādu statusu var atņemt, ja par personas lojalitāti valstij pastāv objektīvas šaubas vai persona izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, tātad veikusi prettiesisku rīcību, par ko paredzēta smagākā atbildības forma - kriminālatbildība," pauž "Progresīvie".

Vienlaikus partija akcentē, ka deputāts, kuram nebūtu pieejama "mūža caurlaide", nepieciešamības gadījumā varētu apmeklēt Saeimu, piesakoties caurlaidei vispārējā kārtībā. Tātad liegums apmeklēt Saeimas ēkas nav absolūts un neietekmētu personas tiesības piedalīties parlamenta darbā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Krāslavas novadā par migrantu pārvadāšanu aizturēti pieci Latvijas pilsoņi

Valsts robežsardze Krāslavas novadā par nelikumīgo imigrantu pārvadāšanu aizturēti pieci Latvijas pilsoņi, informēja Valsts robežsardze.

Kriminālziņas Gulbenē krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu

Gulbenē krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību.

Kriminālziņas Justīnes Reinikovas slepkavības krimināllietu turpinās iztiesāt augustā

Septiņus gadus vecās Justīnes Reinikovas noslepkavošanas krimināllietu Latgales rajona tiesa Ludzā slēgtā tiesas sēdē plāno turpināt skatīt 5.augustā plkst.10.

Kriminālziņas VDD: Eiropas Parlamenta vēlēšanas noritējušas mierīgi

Noslēdzoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Valsts drošības dienests (VDD) nav konstatējis mēģinājumus prettiesiski ietekmēt vēlēšanu rezultātus Latvijā, un dienesta vērtējumā vēlēšanas aizvadītas mierīgi, informēja VDD.

Lasiet arī

Sabiedrība Opozicija vēlas, lai debates notiek tikai valsts valodā

Opozīcijā esošie "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) sagatavojuši grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas liegtu rīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā.

Sabiedrība Saeima noraidīja alkohola iegādāšanās vecuma palielināšanu līdz 20 gadiem

Saeima šodien, otrajā lasījumā skatot grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, noraidīja priekšlikumu, kas būtu paredzējis alkoholiskos dzērienus aizliegt pārdot personām, kuras jaunākas par 20 gadiem.

Sabiedrība Saeimas komisijā vērtēs vēl vienu iniciatīvu par iecerēto skolu reformu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā trešdien, 8.maijā, vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu par iecerēto skolu reformu.

Sabiedrība Skandāls Saeimā: deputāti sastrīdas, apspriežot padomju laika deportācijas

Saeimas sēdē atsevišķi deputāti šodien izpelnījās aizrādījumus par neatbilstošu izteikšanos saistībā ar padomju okupācijas laikā Latvijā veiktajām iedzīvotāju deportācijām jeb izsūtīšanām.