• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pujāts: Pārkāpumu intensitāte uz robežas būs atkarīga no notikumiem otrā pusē

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 08:41, 09.02.2024


Pārkāpumu intensitāte uz Latvijas ārējās robežas šogad lielā mērā būs atkarīga no notikumiem otrā robežas pusē, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.


Foto: LETA

Viņš informēja, ka Baltkrievijas radītā nelegālās migrācijas spiediena dēļ pagājušais gads robežsardzei bija ļoti izaicinošs - tika novērsta 13 863 cilvēku nelikumīga iekļūšana Latvijā, kas prasīja ļoti daudz resursu gan no robežsardzes, gan no atbalstošajiem dienestiem - Valsts policijas un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Tomēr VRS tika galā ar šo izaicinājumu, veicot kompleksus pasākumus - paralēli robežas sargāšanai tika gan uzlabota infrastruktūra, gan arī pastiprināti sodi par nelegālo migrantu pārvietošanu.

Patlaban nelegālās migrācijas plūsma uz Baltkrievijas robežas ir pierimusi, tomēr ir informācija, ka tā varētu atjaunoties, tiklīdz vairākās administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā beigs darboties pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms. "Neizslēdz, ka pārkāpēji to gaida, lai atkal mēģinātu nelikumīgi iekļūt Latvijā," sacīja Pujāts.

Viņš atzina, ka viens no bēgļu plūsmas pierimšanas iemesliem varētu būt arī ziemai raksturīgo laika apstākļu iestāšanās, taču pērn pārkāpumi tika novēroti arī šādos laika apstākļos. "Lielā mērā tas ir atkarīgs no pretējās puses centieniem destabilizēt situāciju gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā," rezumēja VRS priekšnieks.

Kā ziņots, piektdien VRS koledžā Rēzeknē notiek VRS 2023.gada darbības rezultātu izvērtēšanas sanāksme, kurā Pujāts informēs par dienesta 2023.gada darbības rezultātiem un 2024.gada prioritātēm.

Pasākuma laikā klātesošos uzrunās arī Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Par kvalitatīvu VRS noteikto uzdevumu izpildi, izrādīto iniciatīvu, centību un personīgo ieguldījumu teicamā dienesta plānošanā, organizēšanā un izpildē tiks nosaukti un apbalvoti 2023.gada labākie robežsargi desmit nominācijās.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas šogad augustā nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Naktī Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums

Naktī Latvijas Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums, apstiprināja muzeja vadītāja Solvita Vība.

Kriminālziņas KNAB: Vaivods, iespējams, izteicis kukuļa piedāvājumu citai valsts amatpersonai

Lietā, kurā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien veica kriminālprocesuālās darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā, tiek izmeklēta iespējama kukuļa lielā apmērā piedāvāšana, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Kriminālziņas Brīdina uzmanīties no krāpniekiem, kuri izliekas par VID darbiniekiem

"Swedbank" brīdina laikā, kad aktuāla kļūst ikgadējā pārmaksāto nodokļu atgūšana, uzmanīties no krāpniekiem, kuri izliekas par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem vai nodokļu konsultantiem.

Kriminālziņas KNAB šorīt veicis izmeklēšanas darbības Rīgas domē

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) janvārī sāktā kriminālprocesā pirmdien veicis izmeklēšanas darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā, noskaidroja aģentūra LETA.

Lasiet arī

Kriminālziņas Pusotru nedēļu nav konstatēti mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Gadumijā 11 dienas pēc kārtas Valsts robežsardzes amatpersonas nav konstatējušas mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Kriminālziņas Desmit dienas pēc kārtas nav konstatēti mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Desmit dienas pēc kārtas Valsts robežsardzes amatpersonas nav konstatējušas mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Sabiedrība Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas izbūvēti šogad plānotie 112 kilometri žoga

Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas līdz šī gada 31.decembrim izbūvēti šogad plānotie 112 kilometri patstāvīgā žoga robežjoslas sausajās zonās, informē AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ).

Sabiedrība Siliņa: Žogs uz Latvijas un Baltkrievijas robežas ir uzbūvēts

Žogs uz Latvijas un Baltkrievijas robežas ir uzbūvēts, trešdien preses konferencē žurnālistiem norādīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), kura Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu.