• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pujāts: Pārkāpumu intensitāte uz robežas būs atkarīga no notikumiem otrā pusē

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 08:41, 09.02.2024


Pārkāpumu intensitāte uz Latvijas ārējās robežas šogad lielā mērā būs atkarīga no notikumiem otrā robežas pusē, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.


Foto: LETA

Viņš informēja, ka Baltkrievijas radītā nelegālās migrācijas spiediena dēļ pagājušais gads robežsardzei bija ļoti izaicinošs - tika novērsta 13 863 cilvēku nelikumīga iekļūšana Latvijā, kas prasīja ļoti daudz resursu gan no robežsardzes, gan no atbalstošajiem dienestiem - Valsts policijas un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Tomēr VRS tika galā ar šo izaicinājumu, veicot kompleksus pasākumus - paralēli robežas sargāšanai tika gan uzlabota infrastruktūra, gan arī pastiprināti sodi par nelegālo migrantu pārvietošanu.

Patlaban nelegālās migrācijas plūsma uz Baltkrievijas robežas ir pierimusi, tomēr ir informācija, ka tā varētu atjaunoties, tiklīdz vairākās administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā beigs darboties pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms. "Neizslēdz, ka pārkāpēji to gaida, lai atkal mēģinātu nelikumīgi iekļūt Latvijā," sacīja Pujāts.

Viņš atzina, ka viens no bēgļu plūsmas pierimšanas iemesliem varētu būt arī ziemai raksturīgo laika apstākļu iestāšanās, taču pērn pārkāpumi tika novēroti arī šādos laika apstākļos. "Lielā mērā tas ir atkarīgs no pretējās puses centieniem destabilizēt situāciju gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā," rezumēja VRS priekšnieks.

Kā ziņots, piektdien VRS koledžā Rēzeknē notiek VRS 2023.gada darbības rezultātu izvērtēšanas sanāksme, kurā Pujāts informēs par dienesta 2023.gada darbības rezultātiem un 2024.gada prioritātēm.

Pasākuma laikā klātesošos uzrunās arī Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Par kvalitatīvu VRS noteikto uzdevumu izpildi, izrādīto iniciatīvu, centību un personīgo ieguldījumu teicamā dienesta plānošanā, organizēšanā un izpildē tiks nosaukti un apbalvoti 2023.gada labākie robežsargi desmit nominācijās.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas šogad augustā nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Līgo dienā reģistrēti 80 ceļu satiksmes negadījumi, viens cilvēks gājis bojā

Līgo dienā Latvijā reģistrēti 80 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gājis bojā viens cilvēks un cietuši vēl 16 cilvēki, informēja Valsts policija.

Kriminālziņas Šogad Jāņu svētku tradicionālo traumu bijis salīdzinoši maz

Šogad izteiktu Jāņu svētku tradicionālo traumu ir bijis salīdzinoši maz un svinības aizvadītas bez būtiskiem negadījumiem vai nopietnām sekām, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Bērziņa.

Kriminālziņas Līgo dienā pie stūres pieķerti 20 dzērājšoferi

Līgo dienā Latvijā aizturēti 20 dzērājšoferi un viens vadītājs narkotisko vielu iespaidā, informēja Valsts policija.

Kriminālziņas Piedeguša ēdiena dēļ Rīgā no piedūmotiem dzīvokļiem izglābti trīs cilvēki

Sestdien piedeguša ēdiena dēļ Rīgā no piedūmotiem dzīvokļiem izglābti kopumā trīs cilvēki.

Lasiet arī

Sabiedrība Līdz oktobrim plāno pabeigt austrumu robežas militārās stiprināšanas pirmo kārtu

Aizsardzības resors līdz oktobrim plāno pabeigt pirmās kārtas realizāciju austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānā, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība ĀM: robežas drošības stiprināšana ir nemainīgi augsta Latvijas prioritāte

Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs piektdien, tiekoties ar Ungārijas Eiropas Savienības lietu ministrijas parlamentāro sekretāru Barnu Pālu Žigmondu, apliecināja, ka austrumu robežas drošības stiprināšana ir nemainīgi augsta Latvijas prioritāte, informēja ĀM.

Kriminālziņas Robežsardze: Pašlaik tiek fiksēti intensīvāki robežas šķērsošanas mēģinājumi

Pašlaik tiek fiksēti intensīvāki robežas šķērsošanas mēģinājumi vienas dienas laikā, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Sabiedrība Krievijas karš pret Ukrainu būtiski ietekmējis ES austrumu pierobežas reģionus

Krievijas pilna apmēra agresijas karš pret Ukrainu ir būtiski ietekmējis Eiropas Savienības (ES) austrumu pierobežas reģionus, secināts izvērtējumā par Krievijas agresijas kara ietekmi uz pierobežas reģioniem.