• Jadviga,
  • Laura
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par velosipēdista sabraukšanu līdz nāvei piespriež nosacītu cietumsodu

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 11:49, 10.01.2024


Rīgas rajona tiesa aizvadītā gada nogalē kādam kravas automašīnas vadītājam par velosipēdista sabraukšanu piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu, liecina publiski pieejamais spriedums.


Foto: LETA

Apsūdzētais, vadot transportlīdzekli, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, kā rezultātā cietušajam tika nodarīts smags miesas bojājums, kas izraisīja viņa nāvi.

Apsūdzētais, ielu krustojumā pārkāpjot Ceļu satiksmes likumu un Ceļu satiksmes noteikumu prasības, nerīkojās saskaņā ar šo likumu un noteikumiem tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas un nenodarītu zaudējumus, kā arī nedarīja visu iespējamo, lai netiktu apdraudēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, it sevišķi mazāk aizsargātie.

Proti, vadītājs neievēroja ceļa zīmes "Dodiet ceļu" prasību, iebraucot nevienādas nozīmes ceļu krustojumā no mazāk svarīga ceļa un, veicot nogriešanās manevru, nedeva ceļu velosipēdistam, kurš brauca pa galveno ceļu, kā rezultātā automašīna notrieca velosipēdistu. Velosipēdists nokrita zem automašīnas riteņiem un guva miesas bojājumus.

Tiesa apsūdzētajam piemēroja brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz trim gadiem. Brīvības atņemšanas sods gan noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Tiesa arī nolēma piedzīt no apsūdzētā par labu cietušajai pusei kaitējuma kompensāciju par radīto morālo aizskārumu 8000 eiro apmērā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Daugavpilī pie nelielā platībā degošiem atkritumiem atrasts miris cilvēks

Daugavpilī svētdienas vakarā pie nelielā platībā degošiem atkritumiem atrasts miris cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Kriminālziņas Diennakts laikā uz Latvijas autoceļiem apturēti astoņi piedzērušies šoferi

Aizvadītajā diennaktī Valsts policija uz Latvijas ceļiem apturējusi astoņus automašīnu vai motociklu vadītājus alkohola reibumā, liecina policijas apkopotā informācija.

Kriminālziņas Liepājā piedeguša ēdiena dēļ cietis cilvēks

Šonakt Liepājā piedeguša ēdiena dēļ cietis cilvēks.

Kriminālziņas Vīrieti izslēdz no Zemessardzes par naidīgu komentāru pret ukraiņiem

No Zemessardzes izslēgts zemessargs, kurš sociālajos tīklos paudis naidīgu komentāru pret ukraiņiem.

Lasiet arī

Sabiedrība Nosacītu brīvības atņemšanu aizstās ar probācijas uzraudzību

Valdība šodien atbalstīja grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, kas paredz atteikties no nosacītas brīvības atņemšanas piemērošanas, aizstājot to ar probācijas uzraudzību.

Sabiedrība Vīrieti soda par sievietes izsekošanu, draudēšanu un fizisku iespaidošanu

Rīgas pilsētas tiesa piespriedusi sabiedriskos darbus vīrietim par sievietes ilgstošu izsekošanu, draudēšanu un fizisku iespaidošanu nolūkā panākt kopdzīves atjaunošanu, liecina publiski pieejamais spriedums.

Sabiedrība Latvijā ieviesīs bargākus sodus par genocīda un kara nozieguma attaisnošanu

Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijā deputāti šodien atbalstījuši grozījumus Krimināllikumā, kuri paredz bargāku sodu ieviešanu par genocīda un kara nozieguma attaisnošanu kā arī pret Latviju vērstu darbību.

Ekonomika «Latvijas propāna gāzi» soda par starptautisko sankciju pārkāpšanas mēģinājumu

Prokuratūra šogad kopš augusta piemērojusi naudas sodus diviem uzņēmējiem lietās par starptautisko sankciju pārkāpšanu vai mēģinājumu to darīt.