• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Turpinās iztiesāt lietu par nelikumībām saistībā ar Krievu salas attīstību

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 06:59, 14.11.2023


Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.10 turpinās iztiesāt krimināllietu, kurā bijusī Rīgas brīvostas pārvaldes amatpersona Aigars Pečaks apsūdzēts saistībā ar iespējamām nelikumībām infrastruktūras attīstībā Krievu salā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.


Foto: LETA

Neminot personas vārdu, prokuratūra aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja, ka persona apsūdzēta par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas. Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Apsūdzētais, būdams valsts amatpersona Rīgas brīvostas pārvaldē, nepildīja savus pienākumus, lai kontrolētu un uzraudzītu būvniecības procesus ostas teritorijā, norāda prokuratūrā.

Pečaks, apzinoties, ka kāda uzņēmuma nomātā Rīgas Brīvostas pārvaldes teritorija būs nepieciešama ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra uz Krievu salu, pieļāva, ka uzņēmums šajā teritorijā izbūvē atklāta tipa noliktavu, uzskata apsūdzība.

Tādā veidā no 2007.gada septembra līdz 2015.gada augustam apsūdzētais nepildīja amatpersonas pienākumus un neizdarīja darbības, kas viņam pēc uzliktā uzdevuma bija jāveic, lai novērstu paredzamu būtisku kaitējumu lielā apmērā.

Pečakam esot vajadzējis paredzēt un viņš varējis paredzēt, ka, aiz nolaidības pieļaujot valsts amatpersonas bezdarbību, radīsies smagas sekas. Uzņēmuma un Rīgas brīvostas pārvaldes noslēgtais nomas līgums paredzēja, ka iznomātāja pienākums, izbeidzot līgumattiecības, ir iegādāties vai atlīdzināt nomniekam ieguldījumus tikai par tām būvēm, kuru celtniecībai iznomātājs pirms celtniecības darbu sākšanas devis rakstisku piekrišanu, norādīja prokuratūrā.

Tādējādi apsūdzētais nodarījis Rīgas brīvostas pārvaldei materiālu zaudējumus sakarā ar papildu nepamatotām izmaksām 1 012 467 eiro apmērā, uzskata prokuratūra.

LETA jau rakstīja, ka minētajā krimināllietā pirms vairākiem gadiem izmeklēšanu sāka Valsts policija, pamatojoties uz Valsts kontroles (VK) secinājumiem.

Jau ziņots, ka Pečaks citā lietā kopā ar bijušo Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu bija apsūdzēts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Abi sodīti ar naudas sodu attiecīgi 38 700 eiro un 32 250 eiro apmērā.

Loginovam arī uz trīs gadiem un trim mēnešiem liegts pildīt valsts un pašvaldību institūciju un kapitālsabiedrību vadītāja vai vadītāja vietnieka amatu, bet Pečakam šāds liegums noteikts uz diviem gadiem un septiņiem mēnešiem.

Krimināllieta pret apsūdzētajiem tika ierosināta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, veicot nelikumīgus ziedojumus Liepājas Jūrniecības koledžai.

Tiesa atzinusi, ka lietā iegūtie pierādījumi rada pārliecību, ka līgums ar Liepājas Jūrniecības koledžu noslēgts, lai maskētu un slēptu Rīgas brīvostas ziedojumu. Līgums tika noslēgts bez ekonomiska pamatojuma un faktiskas izpildes.

Apsūdzētajiem apsūdzība bija celta arī par Rīgas brīvostas pārvaldes darbinieku nelikumīgu prēmēšanu un materiālo stimulēšanu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Līgo dienā reģistrēti 80 ceļu satiksmes negadījumi, viens cilvēks gājis bojā

Līgo dienā Latvijā reģistrēti 80 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gājis bojā viens cilvēks un cietuši vēl 16 cilvēki, informēja Valsts policija.

Kriminālziņas Šogad Jāņu svētku tradicionālo traumu bijis salīdzinoši maz

Šogad izteiktu Jāņu svētku tradicionālo traumu ir bijis salīdzinoši maz un svinības aizvadītas bez būtiskiem negadījumiem vai nopietnām sekām, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Bērziņa.

Kriminālziņas Līgo dienā pie stūres pieķerti 20 dzērājšoferi

Līgo dienā Latvijā aizturēti 20 dzērājšoferi un viens vadītājs narkotisko vielu iespaidā, informēja Valsts policija.

Kriminālziņas Piedeguša ēdiena dēļ Rīgā no piedūmotiem dzīvokļiem izglābti trīs cilvēki

Sestdien piedeguša ēdiena dēļ Rīgā no piedūmotiem dzīvokļiem izglābti kopumā trīs cilvēki.

Lasiet arī

Kriminālziņas Vīrieti apsūdz par pozitīvu attieksmi pret agresijas plānošanu Latvijā

Prokuratūra nodevusi Latgales rajona tiesai krimināllietu, kurā kāda persona apsūdzēta par to, ka publiski slavināja noziegumus pret mieru.

Kriminālziņas Stājas spēkā notiesājošs spriedums Lapsam par advokāta Vonsoviča vajāšanu

Spēkā stājies Vidzemes apgabaltiesas spriedums, ar kuru publicists Lato Lapsa atzīts par vainīgu kriminālapsūdzībās par advokāta Romualda Vonsoviča vajāšanu un neslavas celšanu, par ko viņam piespriestas 300 stundas sabiedriskā darba, informēja Augstākā tiesā (AT), kas attiekusies šajā lietā ierosināt kasācijas tiesvedību.

Kriminālziņas Prokuratūra iesniedz protestu par sodu okupācijas noliegšanā apsūdzētajam

Prokuratūra iesniegusi protestu par Rīgas pilsētas tiesas spriedumu, ar kuru partijas "Latvijas Krievu savienības" (LKS) politiķim Aleksandram Filejam par Latvijas okupācijas noliegšanu piespriesta nosacīta brīvības atņemšanu uz desmit mēnešiem, noskaidroja aģentūra LETA.

Kriminālziņas Saistībā ar sirmgalvja bojāeju iesniegts pieteikums par kompensāciju 30 000 eiro

Krimināllietā, kurā apsūdzēts nama Rīgā īpašnieks saistībā ar sirmgalvja bojāeju no krītošas lāstekas, iesniegts pieteikums par radītā morālā kaitējuma kompensāciju 30 000 eiro apmērā, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.