• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Turpinās iztiesāt lietu par nelikumībām saistībā ar Krievu salas attīstību

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 06:59, 14.11.2023


Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.10 turpinās iztiesāt krimināllietu, kurā bijusī Rīgas brīvostas pārvaldes amatpersona Aigars Pečaks apsūdzēts saistībā ar iespējamām nelikumībām infrastruktūras attīstībā Krievu salā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.


Foto: LETA

Neminot personas vārdu, prokuratūra aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja, ka persona apsūdzēta par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas. Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Apsūdzētais, būdams valsts amatpersona Rīgas brīvostas pārvaldē, nepildīja savus pienākumus, lai kontrolētu un uzraudzītu būvniecības procesus ostas teritorijā, norāda prokuratūrā.

Pečaks, apzinoties, ka kāda uzņēmuma nomātā Rīgas Brīvostas pārvaldes teritorija būs nepieciešama ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra uz Krievu salu, pieļāva, ka uzņēmums šajā teritorijā izbūvē atklāta tipa noliktavu, uzskata apsūdzība.

Tādā veidā no 2007.gada septembra līdz 2015.gada augustam apsūdzētais nepildīja amatpersonas pienākumus un neizdarīja darbības, kas viņam pēc uzliktā uzdevuma bija jāveic, lai novērstu paredzamu būtisku kaitējumu lielā apmērā.

Pečakam esot vajadzējis paredzēt un viņš varējis paredzēt, ka, aiz nolaidības pieļaujot valsts amatpersonas bezdarbību, radīsies smagas sekas. Uzņēmuma un Rīgas brīvostas pārvaldes noslēgtais nomas līgums paredzēja, ka iznomātāja pienākums, izbeidzot līgumattiecības, ir iegādāties vai atlīdzināt nomniekam ieguldījumus tikai par tām būvēm, kuru celtniecībai iznomātājs pirms celtniecības darbu sākšanas devis rakstisku piekrišanu, norādīja prokuratūrā.

Tādējādi apsūdzētais nodarījis Rīgas brīvostas pārvaldei materiālu zaudējumus sakarā ar papildu nepamatotām izmaksām 1 012 467 eiro apmērā, uzskata prokuratūra.

LETA jau rakstīja, ka minētajā krimināllietā pirms vairākiem gadiem izmeklēšanu sāka Valsts policija, pamatojoties uz Valsts kontroles (VK) secinājumiem.

Jau ziņots, ka Pečaks citā lietā kopā ar bijušo Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu bija apsūdzēts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Abi sodīti ar naudas sodu attiecīgi 38 700 eiro un 32 250 eiro apmērā.

Loginovam arī uz trīs gadiem un trim mēnešiem liegts pildīt valsts un pašvaldību institūciju un kapitālsabiedrību vadītāja vai vadītāja vietnieka amatu, bet Pečakam šāds liegums noteikts uz diviem gadiem un septiņiem mēnešiem.

Krimināllieta pret apsūdzētajiem tika ierosināta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, veicot nelikumīgus ziedojumus Liepājas Jūrniecības koledžai.

Tiesa atzinusi, ka lietā iegūtie pierādījumi rada pārliecību, ka līgums ar Liepājas Jūrniecības koledžu noslēgts, lai maskētu un slēptu Rīgas brīvostas ziedojumu. Līgums tika noslēgts bez ekonomiska pamatojuma un faktiskas izpildes.

Apsūdzētajiem apsūdzība bija celta arī par Rīgas brīvostas pārvaldes darbinieku nelikumīgu prēmēšanu un materiālo stimulēšanu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Lašu un taimiņu nārsta laikā VVD atklājis ap 100 nelegālus zvejas rīkus

Divos mēnešos, kad nārsto laši un taimiņi, Valsts vides dienests (VVD) veicis 234 pārbaudes, un 42% gadījumu atrasti nelegāli zvejas rīki, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Kriminālziņas Lielvārdes dzelzceļa stacijā zem elektrovilciena pakļuvis un miris vīrietis

Ceturtdienas rītā Lielvārdes dzelzceļa stacijā zem elektrovilciena pakļuvis vīrietis, ziņo Valsts policijā.

Kriminālziņas Vīrietim piespriež cietumsodu par atteikšanos apgūt rehabilitācijas kursu

Kurzemes rajona tiesa piespriedusi divu mēnešu cietumsodu vīrietim, kurš atteicās apgūt sociālās rehabilitācijas kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai, liecina publiski pieejamais spriedums.

Kriminālziņas Ugunsgrēkā Almati hostelī 13 bojāgājušie

Kazahstānas bijušajā galvaspilsētā Almati ugunsgrēkā, kas izraisījies hostelī dzīvojamā nama pagrabā un pirmajā stāvā, dzīvību zaudējuši 13 cilvēki, pavēstīja pilsētas ārkārtas situāciju departaments.

Lasiet arī

Sabiedrība Vīrieti soda par sievietes izsekošanu, draudēšanu un fizisku iespaidošanu

Rīgas pilsētas tiesa piespriedusi sabiedriskos darbus vīrietim par sievietes ilgstošu izsekošanu, draudēšanu un fizisku iespaidošanu nolūkā panākt kopdzīves atjaunošanu, liecina publiski pieejamais spriedums.

Kriminālziņas Brazīlijā izmeklē mākslīgā intelekta kļūdas tiesas spriedumā

Brazīlijā noris izmeklēšana pret federālo tiesnesi, kas pieļāvis kļūdas ar mākslīgā intelekta palīdzību sagatavotā spriedumā, pavēstīja varasiestādes, norādot, ka šī valstī ir pirmā šāda lieta.

Sabiedrība Bijušajam deputātam Zakatistovam piespriež nosacītu brīvības atņemšanu

Rīgas apgabaltiesa šodien uzņēmējam Viesturam Tamužam un bijušajam 13.Saeimas deputātam Atim Zakatistovam par krāpšanu piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem.

Sabiedrība Latvijas politiķim par okupācijas noliegšanu piespriež nosacītu cietumsodu

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) politiķim Aleksandram Filejam par Latvijas okupācijas noliegšanu piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu uz desmit mēnešiem.