• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Skatīs bijušā Kārtības policijas priekšnieka vietnieka Feierābenda krimināllietu

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 05:33, 19.09.2023


Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā otrdien plkst.10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par kukuļdošanu apsūdzēts bijušais Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends.Šajā krimināllietā bez Feierābenda apsūdzēts Jānis Tauriņš, Andris Baroniņš, Viktors Rusiņš, Aleksandrs Daņilovs, Aleksejs Čukalovskis un toreizējais VP Kārtības policijas pārvaldes inspektors Ilmārs Plētiens.

Feierābends patlaban ir pensijā.

Neminot personu vārdus, Iekšējās drošības birojs (IDB) iepriekš informēja, ka aizdomās par kukuļošanu sākotnēji tika aizturētas četras personas. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā par aizdomās turētajiem atzītas vēl četras personas.

Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka VP amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieņēma kukuli par ieroču un munīcijas aprites un prasmju rīkoties ar ieroci kvalifikācijas pārbaudījuma sekmīgu nokārtošanu. Otra VP amatpersona tiek turēta aizdomās par kukuļa došanas organizēšanu, šaujamieroča iegādi un pārvadāšanu bez attiecīgās atļaujas, aģentūra LETA noskaidroja IDB.

Šajā kriminālprocesā aizdomās turētā statuss piemērots sešām civilpersonām - divām personām par kukuļa došanu, divām personām par starpniecību kukuļošanā un kukuļa daļas piesavināšanos, un vēl divām personām - par šaujamieroču realizēšanu personai, kurai nav attiecīgas atļaujas.

Jau ziņots, ka Feierābendu tiesa nolēma apcietināt 2016.gada 16.martā, taču 23.maijā viņš tika atbrīvots no izmeklēšanas cietuma. Tāpat 23.maijā no apcietinājuma tika atbrīvots Plētiens.

Feierābends aģentūrai LETA iepriekš norādīja, - lai arī tiekot turēts aizdomās par 1000 eiro kukuļņemšanu, divas privātpersonas, par kuru eksaminēšanu viņš it kā ņēmis kukuli, Feierābends esot redzējis tikai dienā, kad viņas kārtojušas šaujamieroču kvalifikācijas pārbaudījumu.

Iepriekš IDB Feierābendam bija piemērojis drošības līdzekli - aizliegumu ieņemt amatu Galvenās kārtības policijas pārvaldē un viņš tika atstādināts no dienesta pienākumu pildīšanas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Tiesa ir izlēmusi sodu izdzimumam, kurš izvaroja savu mazgadīgo meitu

Rīgas rajona tiesa ceturtdien kādam vīrietim par mazgadīgās meitas izvarošanu piesprieda brīvības atņemšanu uz 20 gadiem un probācijas uzraudzību uz pieciem gadiem, noskaidroja tiesā.

Kriminālziņas Tēvs un pamāte atzinuši savu vainu Justīnes nonāvēšanā... daļēji

Rogovkas meitenes nonāvēšanas lietā abi apcietinātie - tēvs un pamāte savu vainu atzinuši, bet daļēji, šovakar vēsta LTV.

Kriminālziņas Reālu cietumsodu dzīvnieku slepkavām! Turpinās izskatīt iedzīvotāju iniciatīvu

Saeimas Mandātu ētikas un iesniegumu komisija šodien vienbalsīgi nolēma rosināt nodot iedzīvotāju iniciatīvu, kas aicina piespriest "reālu cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām" Saeimas Juridiskajai komisijai turpmākai izskatīšanai.

Kriminālziņas Tiesnese skaidrojusi, kāpēc Lemberga cietumsods tika samazināts

Apelācijas instance bijušajam Ventspils mēram, pašreizējam Ventspils domes deputātam Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") sodu samazināja, iegūstot ziņas par viņa personību, pēc tiesas sēdes žurnālistiem pamatoja Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Sandra Amola.