• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Soda divus Daugavpils policistus par ribas salaušanu aizturētajam

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 13:54, 12.08.2023


Prokuratūra piemērojusi sabiedriskos darbus divām Daugavpils pašvaldības policijas amatpersonām par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistītas ar vardarbību, liecina publiski pieejamais prokuratūras lēmums.


Foto: Valsts policija

Policisti bija saņēmuši izsaukumu par sabiedriskā autobusa kustību traucējošu vīrieti Daugavpilī. Ierodoties notikuma vietā, policisti devās uz autobusa atrašanās vietu, kur, viņus ieraugot, no tā izkāpa kāds vīrietis un sāka uzvesties konfliktējoši.

Vīrietis noguldīts uz zemes, pārmeklēts un ievietots automašīnā. Nenoskaidrojot notikuma apstākļus un nepastāvot objektīvam pamatam uzskatīt, ka vīrietis ir reibuma ietekmē, amatpersonas bez tiesiska pamata nolēma nogādāt viņu slimnīcā apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes veikšanai.

Atrodoties automašīnā, kurā uz grīdas gulēja uz muguras, aizturētais mutiski izteica pretenzijas par nepamatoto policijas darbinieku rīcību.

Tad aizturētajai personai ar kājām un rokām sists pa ķermeni, kā rezultātā salauzta riba, kas pēc sava rakstura pieskaitāms vidēja smaguma miesas bojājumiem.

Kriminālprocesā apsūdzētie, savstarpēji vienojoties, ir atlīdzinājuši valsts izmaksāto kompensāciju 1550 eiro.

Prokuratūra vienam policistam piemēroja 250 stundas sabiedriskos darbus, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatu uz trīs gadiem. Otram policistam piemērots 200 stundas sabiedriskais darbs, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatu uz trīs gadiem.

Saistībā ar notikušo minētās Daugavpils pašvaldības policijas amatpersonas ir atbrīvotas no darba.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Iekšējās drošības birojs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Lašu un taimiņu nārsta laikā VVD atklājis ap 100 nelegālus zvejas rīkus

Divos mēnešos, kad nārsto laši un taimiņi, Valsts vides dienests (VVD) veicis 234 pārbaudes, un 42% gadījumu atrasti nelegāli zvejas rīki, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Kriminālziņas Lielvārdes dzelzceļa stacijā zem elektrovilciena pakļuvis un miris vīrietis

Ceturtdienas rītā Lielvārdes dzelzceļa stacijā zem elektrovilciena pakļuvis vīrietis, ziņo Valsts policijā.

Kriminālziņas Vīrietim piespriež cietumsodu par atteikšanos apgūt rehabilitācijas kursu

Kurzemes rajona tiesa piespriedusi divu mēnešu cietumsodu vīrietim, kurš atteicās apgūt sociālās rehabilitācijas kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai, liecina publiski pieejamais spriedums.

Kriminālziņas Ugunsgrēkā Almati hostelī 13 bojāgājušie

Kazahstānas bijušajā galvaspilsētā Almati ugunsgrēkā, kas izraisījies hostelī dzīvojamā nama pagrabā un pirmajā stāvā, dzīvību zaudējuši 13 cilvēki, pavēstīja pilsētas ārkārtas situāciju departaments.

Lasiet arī

Kriminālziņas Daugavgrīvā no ūdens izcelts miris cilvēks

Piektdienas rītā glābēji Rīgā, Daugavgrīvā no ūdens izcēluši mirušu cilvēku, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Kriminālziņas Kaislības Ventspilī: vīrietis draudēja nogalināt cilvēkus

Likumsargi pabeiguši izmeklēšanu pret ventspilnieku par draudiem nogalināt cilvēkus.

Sabiedrība Meklējot pazudušo sievieti, lūdz atsaukties iedzīvotājus ar videoreģistratoriem

Turpinot meklēt pazudušo Annu Jansoni, kuras četrus mēnešus vecā meitiņa bez dzīvības pazīmēm tika atrasta mežā novietotā automašīnā, Valsts policija (VP) aicina atsaukties iedzīvotājus ar videoreģistratoru ierakstiem, kuri šā gada 1.novembrī no plkst.11 līdz 17 brauca pa autoceļu P101 Kalnciems-Kūdra.

Sabiedrība Ķirsis uzdevis izvērtēt Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieka rīcību

Pēc prokuratūras aicinājuma Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV) uzdevis izvērtēt Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieka Jura Lūkasa rīcību.