• Justīne,
  • Juta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kukuļdošanā apsūdzētā bijušā policista krimināllietas izskatīšana atlikta

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 21:59, 01.04.2023


Tiesneses darbnespējas dēļ Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā uz nenoteiktu laiku atlikusi krimināllietas izskatīšanu, kurā par kukuļdošanu apsūdzēts bijušais Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends, noskaidroja tiesā.Šajā krimināllietā bez Feierābenda apsūdzēts Jānis Tauriņš, Andris Baroniņš, Viktors Rusiņš, Aleksandrs Daņilovs, Aleksejs Čukalovskis un toreizējais VP Kārtības policijas pārvaldes inspektors Ilmārs Plētiens.

Feierābends patlaban ir pensijā.

Neminot personu vārdus, Iekšējās drošības birojs (IDB) iepriekš informēja, ka aizdomās par kukuļošanu sākotnēji tika aizturētas četras personas. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā par aizdomās turētajiem atzītas vēl četras personas.

Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka VP amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieņēma kukuli par ieroču un munīcijas aprites un prasmju rīkoties ar ieroci kvalifikācijas pārbaudījuma sekmīgu nokārtošanu. Otra VP amatpersona tiek turēta aizdomās par kukuļa došanas organizēšanu, šaujamieroča iegādi un pārvadāšanu bez attiecīgās atļaujas, noskaidroja IDB.

Šajā kriminālprocesā aizdomās turētā statuss piemērots sešām civilpersonām - divām personām par kukuļa došanu, divām personām par starpniecību kukuļošanā un kukuļa daļas piesavināšanos, un vēl divām personām - par šaujamieroču realizēšanu personai, kurai nav attiecīgas atļaujas.

Jau ziņots, ka Feierābendu tiesa nolēma apcietināt 2016.gada 16.martā, taču 23.maijā viņš tika atbrīvots no izmeklēšanas cietuma. Tāpat 23.maijā no apcietinājuma tika atbrīvots Plētiens.

Feierābends iepriekš norādīja, - lai arī tiekot turēts aizdomās par 1000 eiro kukuļņemšanu, divas privātpersonas, par kuru eksaminēšanu viņš it kā ņēmis kukuli, Feierābends esot redzējis tikai dienā, kad viņas kārtojušas šaujamieroču kvalifikācijas pārbaudījumu.

Iepriekš IDB Feierābendam bija piemērojis drošības līdzekli - aizliegumu ieņemt amatu Galvenās kārtības policijas pārvaldē un viņš tika atstādināts no dienesta pienākumu pildīšanas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Eksperte: ļaunatūras mērķis ir datu iegūšana vai sistēmu bojāšana (+VIDEO)

"Ņemot vērā pieaugošo krāpšanas līmeni un ģeopolitisko kontekstu, bažas rada uzņēmumu ieguldījumu trūkums".

Kriminālziņas Ģenerālprokuratūra pārbaudē vērtēs Rail Baltic ieviešanā amatpersonu darbības

Ģenerālprokuratūrā jau 3.jūnijā sākta pārbaude par to, ka par projekta "Rail Baltic" ieviešanu atbildīgās amatpersonas nesaskaņoti uzņēmušās saistības pret valsts budžetu, noslēdzot līgumus par būvdarbiem Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Centrālās pasažieru stacijas kompleksa apbūvei un "Rail Baltica" stacijas un saistītās infrastruktūras Rīgas lidostā īstenošanai, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Kriminālziņas Krāslavas novadā par migrantu pārvadāšanu aizturēti pieci Latvijas pilsoņi

Valsts robežsardze Krāslavas novadā par nelikumīgo imigrantu pārvadāšanu aizturēti pieci Latvijas pilsoņi, informēja Valsts robežsardze.

Kriminālziņas Gulbenē krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu

Gulbenē krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību.

Lasiet arī

Pasaule G7 aicina uz pamieru visā pasaulē Parīzes olimpisko spēļu laikā

G7 valstis aicinājušas karojošās puses visā pasaulē ievērot pamieru Parīzes olimpisko spēļu laikā.

Pasaule Izraēla sola ikdienas pauzi karadarbībā Gazas joslā

Izraēlas armija svētdien paziņoja, ka ik dienu ievēros taktisku pauzi karadarbībā Gazas joslas dienvidu daļā, lai dotu iespēju piegādāt humāno palīdzību.

Sabiedrība Rīgā iedzīvotāju skaits samazinājies par 4600 cilvēkiem

Samazinoties Ukrainas bēgļu pieplūdumam, Rīgā pērn iedzīvotāju skaits samazinājies par 4600 cilvēkiem, minēts Rīgas pašvaldības 2023.gada publiskajā pārskatā, kuru aizvadītajā nedēļā apstiprināja Rīgas dome.

Sports Kāpēc Grīziņkalnā nepieļauj sporta aktivitātes (+VIDEO)

"Jāņem vērā, lai bērniem un jauniešiem Rīgā būtu iespējas sportot un atpūsties, nevis klaiņot bezdarbībā pa ielām".