• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aizlaidies! Tiesa izsludina meklēšanā notiesāto uzņēmēju Gulami

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 16:11, 13.03.2023


Saņemot Valsts policijas lūgumu, Rīgas rajona tiesa izsludinājusi meklēšanā notiesāto uzņēmēju Gulamu Gulami.Jau vēstīts, ka 26.janvārī Augstākās tiesa (AT) atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas 2021.gada 14.maija spriedumu, ar kuru Gulami un vēl divas personas atzītas par vainīgām apsūdzībā par kokvilnas kravas piesavināšanos.

Apelācijas instance Gulami piespriedusi sešus gadus un četrus mēnešus ilgu cietumsodu, viņa sievai Valentīnai Gulami - piecu gadu cietumsodu, bet Larisai Karpenko - trīs gadus un divus mēnešus ilgu cietumsodu.

Tāpat tiesa nolēma no apsūdzētajiem solidāri par labu cietušajam uzņēmumam "Logistic-Ekspress" piedzīt 9 094 238 eiro.

Ir zināms, ka pēc AT lēmuma policija Gulami, viņa sievu un Karpenko cietumā nenogādāja, jo viņi nebija atrodami.

Trīs dienas pirms AT lēmuma publiski kļuva zināms, ka policija rosinājusi prokuratūrai uzrādīt Gulami pārim apsūdzības citā lietā par iespējamu viesnīcas izkrāpšanu Vecrīgā.

Prokuratūrā apstiprināja, ka aizdomās turamie uz prokurores aicinājumiem ierasties prokuratūrā nav atsaukušies, tomēr tas nav liedzis prokurorei pieņemts lēmumu par personu saukšanu pie kriminālatbildības.

Prokuratūrā gan patlaban plašāk nekomentēja, kāda būs tālākā rīcība attiecībā uz šo krimināllietu.

Šo lietu pirms nodošanas kriminālvajāšanai izmeklēja Valsts policija. Iepriekš paziņojumā presei policija rakstīja, ka divas personas pēc iepriekšējas vienošanās laika posmā no 2009. līdz 2019.gadam noslēdza vairākus faktiskajiem apstākļiem neatbilstošus līgumus, kurus tālāk izmantoja savu noziedzīgo mērķu īstenošanai, proti, lai prettiesiski ar viltu iegūtu svešu mantu.

Noziedzīgo darbību rezultātā personu grupa ieguva sev vēlamās tiesības uz svešu mantu - valdījuma tiesības uz nekustamo īpašumu, proti, kādu viesnīcu Vecrīgā, kuras kadastrālā vērtība ir 2 951 476 eiro, kā arī tiesības uz finanšu līdzekļiem 106 272 eiro apmērā.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēta viena persona, kurai sākotnēji tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums savukārt vēlāk tas tika mainīts uz drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. 2020.gada maijā Gulami atbrīvoja pret 50 000 eiro drošības naudu.

2016.gadā citā krimināllietā bijušajai Rīgas apgabaltiesas tiesnesei Ivetai Bērziņai un uzņēmējam Gulami piemēroti ar reālu brīvības atņemšanu nesaistīti sodi.

Tiesa toreiz apstiprināja vienošanos par sodu. Gulami par kukuļdošanu piemērota brīvības atņemšana uz gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, kā arī naudas sods 9250 eiro apmērā. Tāpat viņam kā papildsods noteikta tiesību ierobežošana ieņemt noteiktus amatus uz vienu gadu.

Bērziņai par kukuļa piesavināšanos noteikts naudas sods 11 100 eiro apmērā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Tiesa ir izlēmusi sodu izdzimumam, kurš izvaroja savu mazgadīgo meitu

Rīgas rajona tiesa ceturtdien kādam vīrietim par mazgadīgās meitas izvarošanu piesprieda brīvības atņemšanu uz 20 gadiem un probācijas uzraudzību uz pieciem gadiem, noskaidroja tiesā.

Kriminālziņas Tēvs un pamāte atzinuši savu vainu Justīnes nonāvēšanā... daļēji

Rogovkas meitenes nonāvēšanas lietā abi apcietinātie - tēvs un pamāte savu vainu atzinuši, bet daļēji, šovakar vēsta LTV.

Kriminālziņas Reālu cietumsodu dzīvnieku slepkavām! Turpinās izskatīt iedzīvotāju iniciatīvu

Saeimas Mandātu ētikas un iesniegumu komisija šodien vienbalsīgi nolēma rosināt nodot iedzīvotāju iniciatīvu, kas aicina piespriest "reālu cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām" Saeimas Juridiskajai komisijai turpmākai izskatīšanai.

Kriminālziņas Tiesnese skaidrojusi, kāpēc Lemberga cietumsods tika samazināts

Apelācijas instance bijušajam Ventspils mēram, pašreizējam Ventspils domes deputātam Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") sodu samazināja, iegūstot ziņas par viņa personību, pēc tiesas sēdes žurnālistiem pamatoja Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Sandra Amola.