• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Turpinās iztiesāt Skonto stadiona pārdošanas darījuma krimināllietu

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 09:12, 24.11.2022

Ekonomisko lietu tiesa (ELT) šodien plkst.10 plāno iztiesāt krimināllietu pret četrām personām apsūdzībās par krāpšanu "Skonto" stadiona pārdošanas darījumā, noskaidroja tiesā.


Avots: LETA

Lietas dalībnieki apsūdzēti pēc Krimināllikuma 177.1 panta par krāpšanu automatizētā datu apstrādes sistēmā. Par šo nodarījumu ir paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tāpat personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas, kā arī 179.panta trešās daļas, proti par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā.

Valsts policija (VP) lūdza par krāpšanu apsūdzēt četrus cilvēkus. Publiski pieejamā informācija liecina, ka lietā apsūdzēti ar Latvijas nekustamo īpašumu kompāniju "Ordo" saistītie Ivars Rudzītis, Nataļja Rudzīte un Jeļena Rudzīte, kā arī Igaunijas pilsonis Alans Selters.

Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" vēstīja, ka stadiona pircējs "Adventika Group" 2016.gadā nāca klajā ar paziņojumu, ka darījumos esot apkrāpts, turklāt pārdošanā arī neesot nomaksāti nodokļi. Tā paša gada aprīlī policija sāka kriminālprocesu.

VP uzskata, ka Selters darījuma noslēguma fāzē bija stadionā saimniekojošās, šobrīd jau likvidētās firmas "SSA" īpašnieks, bez kuras ziņas īpašumu pārdot nevarēja, jo tai bija pirmpirkuma tiesības.

Tāpat raidījums noskaidrojis, ka pircējs, kurš par 35 miljoniem eiro 2015.gadā iegādājās šo īpašumu, ir Krievijas uzņēmējs, Orlas apgabala lielākās būvkompānijas direktoru padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Rogačovs, kura vectēvs bijis Orlas apgabala gubernators, savukārt tēvs - Federālās Drošības dienesta ģenerālis.

Rogačovs pats 2014.gadā esot vērsies Latvijas nekustamo īpašumu kompānijā "Ordo", kura tieši pirms tam bija saņēmusi piedāvājumu atrast stadionam pircēju par 35 miljoniem eiro.

Belizas ofšors ar nosaukumu "Silvertone Enterprises Limited", kurā Rogačovs bija norādīts kā patiesais labuma guvējs, bez nodrošinājuma četros aizdevumos pārskaitīja 35 miljonus eiro ar mākleru Rudzīšu ģimeni saistītai Latvijas kompānijai "Mani Group".

Mākleri par šo darījumu saņēma piecus miljonus eiro.

Darījumā iesaistītā māklere, "Ordo" līdzīpašniece Jeļena Rudzīte neatzīst savu vainu. Viņa uzskata, ka cena bija adekvāta, jo tā bija noteikta par zemi, kas ir atbrīvota no visām būvēm. Turklāt Rogačovs esot vēlējies stadionu nojaukt. "Tādēļ pārdevējam bija jāgarantē, ka stadiona nojaukšana tiks saskaņota. Un šīs detaļas tiešām tika iekļautas pirkšanas-pārdošanas līgumā," viņa norādīja.

Taču pārdevējs "SSA" stadionu nenojauca. Šobrīd jau likvidētās firmas bijušais īpašnieks igaunis Selters uz jautājumiem atteicās atbildēt.

Policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska skaidroja, ka izmeklēšanas laikā tika iegūti pierādījumi, ka cena varētu būt bijusi sadārdzināta.

Kā vēstīja "de facto", pārdošanas darījumu uzbūvēja ļoti sarežģītu. Tas ilga aptuveni gadu, un nauda izgāja cauri septiņu kompāniju kontiem - no "nodokļu paradīzes" Belizas līdz Igaunijai. Garo ķēdi lielā mērā noteikusi Rogačova nevēlēšanās darījumā izgaismoties.

Turklāt raidījuma rīcībā nonākušie dokumenti liecinot, ka aptuveni 15 miljoni no darījuma konta netika pārskaitīti pārdevējam "SSA", bet divām citām firmām, kuru saikne ar stadionu nav saprotama. Mazāko daļu saņēma Latvijas uzņēmums "Sun Garden", bet lielāko daļu -Igaunijas kompānija "Fumox". Abām firmām patiesā labuma guvēja bijusi igauniete Kristīna Lohmusa.

Neoficiāla informācija par izmeklēšanu liecina, ka Selters esot izņēmis skaidru naudu no Igaunijas firmas "Fumox" konta un vedis atpakaļ uz Latviju, tolaik vēstīja raidījums.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Iztiesās krimināllietu par slimu bērnu projektam paredzētas naudas piesavināšanos

Rīgas pilsētas tiesa Latgales priekšpilsētā šodien plkst.15 turpinās iztiesāt krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par 13 259 eiro piesavināšanos no Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) projekta, kas bija paredzēts slimu bērnu sociālās atstumtības riska mazināšanai, liecina ieraksts tiesu kalendārā.

Kriminālziņas Turpinās iztiesāt krimināllietu par iespējamām nelikumībām ātrās palīdzības automašīnu nodrošināšanā

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.10 plāno turpināt skatīt krimināllietu, kurā bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājs Armands Ploriņš apsūdzēts par amata noziegumiem saistībā ar dienesta automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā, noskaidroja tiesā.

Kriminālziņas Tiesai nodod lietu par preču piesavināšanos no NBS noliktavām ap 340 000 eiro vērtībā

Prokuratūra ir pabeigusi izmeklēšanu un novembrī tiesai nodevusi lietu par apjomīgu dažādu preču piesavināšanos no Nacionālo bruņoto spēku (NBS) noliktavām teju desmit gadu garumā, tostarp nozogot ASV dāvinātas nakts redzamības iekārtas, vēsta LTV raidījums "De facto".

Kriminālziņas Sestdien policija pieķērusi 24 dzērājšoferus

Sestdien policija pieķērusi 24 dzērājšoferus, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts izmaksās 40 200 eiro jaunietim, kurš tika pārslogots hokeja treniņos

Valdība otrdien lēma piešķirt Veselības ministrijai (VM) 40 200 eiro, lai atmaksātu Augstākās tiesas (AT) piespriesto morālā kaitējuma kompensāciju kādam nepilngadīgam sportistam saistībā ar kaitējumu, ko viņam izraisījis veselības stāvoklim nepiemērots treniņu režīms.

Kriminālziņas Turpinās LU rektora krimināllietas iztiesāšanu

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.10 turpinās skatīt Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka krimināllietu par pabalstu nelikumīgu izmaksu no darba aizejošajiem augstskolas darbiniekiem, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Sabiedrība Šodien plāno sākt iztiesāt bijušās politiķes Brokas krimināllietu

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.11 plāno sākt iztiesāt bijušās politiķes, tieslietu ministres un Latvijas Biatlona federācijas vadītājas Baibas Brokas krimināllietu, liecina ieraksts tiesu kalendārā.