• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Turpinās LU rektora krimināllietas iztiesāšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 08:36, 17.11.2022

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.10 turpinās skatīt Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka krimināllietu par pabalstu nelikumīgu izmaksu no darba aizejošajiem augstskolas darbiniekiem, aģentūra LETA uzzināja tiesā.


Avots: LETA

Pret Muižnieku sāktās lietas pamatā ir ar vairākiem darbiniekiem panāktā vienošanās par viņu profesionālās darbības ierobežojumu pēc darba attiecību izbeigšanas ar LU. Prokuratūra uzskata, ka rektors pārkāpis likumu, slēdzot šādu vienošanos, bet Muižnieks ir pārliecināts, ka darbojies likumīgi un augstskolas interesēs.

Prokuratūra aģentūru LETA informēja, ka saskaņā ar apsūdzību LU rektors 2019.gadā ar četriem darbiniekiem noslēdza vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pušu vienošanās. Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, izbeidzot darba tiesiskās attiecības pēc savstarpējas vienošanās, atlaišanas pabalstu var izmaksāt 70% apmērā no darbiniekam noteiktās mēneša vidējās izpeļņas, taču LU rektors katram no šiem darbiniekiem apņēmās izmaksāt atlaišanas kompensāciju četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.

Tādējādi LU rektors, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, ar ko viņam piešķirtas ekskluzīvas tiesības vienpersoniski pieņemt lēmumus par līgumu un vienošanās slēgšanu, tīši izšķērdēja LU finanšu līdzekļus, nodarot tai materiālos zaudējumus 63 379 eiro, uzskata prokuratūra.

Par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas, var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Muižnieks iepriekš aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka ir darbojies likumīgi un LU interesēs. Par to, kā apgalvo Muižnieks, liecina 2020.gada janvāra Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmums atzīt bijušajiem LU darbiniekiem izmaksāto naudu par likumīgu, kā arī Valsts kontroles padomes 2021.gada aprīļa un 2022.gada maija lēmumi. Muižnieks uzsvēra, ka ir ieinteresēts, lai šī lieta tiktu pabeigta iespējami ātri tiesiskā, likumā noteiktā kārtībā.

Prokuratūra apliecinājusi, ka lieta sākta tieši pēc Valsts kontroles iesnieguma, jo konstatēta nelikumīga pabalstu izmaksa LU.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Iztiesās krimināllietu par slimu bērnu projektam paredzētas naudas piesavināšanos

Rīgas pilsētas tiesa Latgales priekšpilsētā šodien plkst.15 turpinās iztiesāt krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par 13 259 eiro piesavināšanos no Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) projekta, kas bija paredzēts slimu bērnu sociālās atstumtības riska mazināšanai, liecina ieraksts tiesu kalendārā.

Kriminālziņas Turpinās iztiesāt krimināllietu par iespējamām nelikumībām ātrās palīdzības automašīnu nodrošināšanā

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.10 plāno turpināt skatīt krimināllietu, kurā bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājs Armands Ploriņš apsūdzēts par amata noziegumiem saistībā ar dienesta automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā, noskaidroja tiesā.

Kriminālziņas Tiesai nodod lietu par preču piesavināšanos no NBS noliktavām ap 340 000 eiro vērtībā

Prokuratūra ir pabeigusi izmeklēšanu un novembrī tiesai nodevusi lietu par apjomīgu dažādu preču piesavināšanos no Nacionālo bruņoto spēku (NBS) noliktavām teju desmit gadu garumā, tostarp nozogot ASV dāvinātas nakts redzamības iekārtas, vēsta LTV raidījums "De facto".

Kriminālziņas Sestdien policija pieķērusi 24 dzērājšoferus

Sestdien policija pieķērusi 24 dzērājšoferus, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Rimšēviča kukuļņemšanas krimināllietā turpinās liecinieku uzklausīšanu

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien plkst.10 turpinās skatīt bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļņemšanas lietu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Sabiedrība Turpinās iztiesāt bijušā SAB darbinieka Sparāna lietu

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par valsts noslēpuma nelikumīgu vākšanu apsūdzēts bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbinieks Aigars Sparāns, aģentūru LETA informēja tiesā.

Sabiedrība Valsts izmaksās 40 200 eiro jaunietim, kurš tika pārslogots hokeja treniņos

Valdība otrdien lēma piešķirt Veselības ministrijai (VM) 40 200 eiro, lai atmaksātu Augstākās tiesas (AT) piespriesto morālā kaitējuma kompensāciju kādam nepilngadīgam sportistam saistībā ar kaitējumu, ko viņam izraisījis veselības stāvoklim nepiemērots treniņu režīms.