• Aleksejs,
  • Aleksis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Svētdienā Pāvilostā notiks Nēģu svētki (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
liepajniekiem.lv 07:58, 06.11.2023


Sakas upe ir vienīgā novadā, kur atļauts zvejot ar murdiem.


Nēģu zvejošanas tradīcija Pāvilostā ir gandrīz 100 gadus sena.

Jau piekto reizi, 12. novembrī pie Pāvilostas novadpētniecības muzeja norisināsies par neatņemamu novembra tradīciju kļuvušie “Nēģu svētki”, aicinot svētku viesus baudīt šo unikālo delikatesi, kas iegūta tepat Dienvidkurzemē – Sakas upē.

Šogad pasākuma apmeklētājus sagaidīs Latvijas garšu, mājražotāju un amatnieku tirgus, būs iespēja iegādāties un nogaršot gatavo nēģu produkciju, neizpaliks arī tradicionālā un gardā nēģu zupa pāvilostnieku gaumē, informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Svētku laikā arī dažādas radošās aktivitātes, foto izstāde, muzeja ekspozīciju apskate un 3D zveja. “Ar šiem svētkiem mēs vēlamies parādīt, bet, galvenokārt, saglabāt šo unikālo nēģu zvejas tradīciju – zvejošanu ar murdiem, kas mūsdienās sastopama arvien retāk.

Nēģu svētkus atzīmē arī Salacgrīvā un Carnikavā, bet mēs lepojamies ar to, ka mūsu novadā Sakas upe ir vienīgā, kur atļauts zvejot nēģus ar murdiem, esam lepni ar mūsu gardajām nēģu pagatavošanas receptēm un mūsu vietējiem uzņēmējiem, kas zvejo un gatavo nēģus, jo šie ir svētki, kuros varam parādīt viņu veikumu un ieguldīto darbu,” uz svētkiem aicina Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova.

Nēģu zvejošanas tradīcija Pāvilostā ir gandrīz 100 gadus sena. Pirmā šīs senās tradīcijas atdzimšana norisinājās padomju gados, kuru iedibināja viens no Pāvilostas aktīvākajiem zvejniekiem Arvīds Zvaigzne. Gardo Sakas upes delikatesi varēja iegādāties un nogaršot ne tikai zvejnieku ģimenes, bet ikviens, jo no 1964. gada līdz 70. – to gadu vidum Pāvilostā darbojās nēģu cehs.

2018. gadā Pāvilostas muzejs sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Liepājas biroja vadītāju Alekseju Kačanovu aizsāka tradīciju svinēt “Nēģu dienu” Pāvilostā, jo Saka Dienvidkurzemes novadā ir vienīgā upe, kur zvejo nēģus ar murdiem.

Lai kuplinātu šo pasākumu, tā organizēšanā iesaistīti arī Pāvilostas kultūras nama un tūrisma centra darbinieki, kā arī vietējie nēģu zvejnieki.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Deju pasniedzēja Sandra Rozenblate attīsta balfolka stilu (+VIDEO)

Grupas JŌRA mūzikas klips «Atvadu valsis» sasniedza klausītājus.

Kultūra 55 gadus vecais Vils Smits gatavojas atkal kļūt par tēvu

Oskara balvas ieguvējs Vils Smits un viņa sieva Džada Pinketa Smita joprojām ir oficiāli precējušies, lai gan pirms dažiem gadiem viņi pārtrauca romantiskās attiecības. Abi ir paziņojuši, ka šobrīd atrodas "dziedināšanas procesā".

Kultūra Leģionārs, kapteinis, krāpnieks: ko Eduards Pāvuls spēlēja dzīvē (+VIDEO)

Jubilejas kolekcija paplašina sabiedrībai pastāvīgi pieejamo Latvijas kinovēstures krājumu portālā filmas.lv.

Kultūra Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies Jūrmalas festivāls

No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džeza pianists Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ no Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

Lasiet arī