• Mariss,
  • Matīss,
  • Modris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Bauskā notiks mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 01:01, 01.06.2023


No piektdienas, 9.jūnija, līdz svētdienai, 11.jūnijam, Bauskā norisināsies mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls "Zobens un Lemess", informēja festivāla rīkotājs Valdis Bērzvads.


Publicitātes foto.

Šogad festivāla muzikālo daļu iezīmē grupas no Grieķijas, Lielbritānijas, Ukrainas, Lietuvas un Latvijas, tai skaitā pagānmetāla lielmeistari "Skyforger", kas īpaši saistīti ar Zemgali, kurai pilnībā veltīti albumi "Zemgaļu karadziesma" un "Kauja pie saules". Senatnes gaisotni sarūpēs vēstures rekonstruktoru klubi no Baltijas valstīm, bet zināšanas papildināt interesenti varēs apmeklēt lekciju teltī.

Ieeja festivāla teritorijā un telšu pilsētiņā no piektdienas, 9.jūnija, plkst.15. Koncerti sāksies piektdienas pievakarē.

Senais ciems interesentus gaidīs sestdien, 10.jūnijā, no plkst.11. Liels un mazs varēs līdzdarboties - ciemā viss ir apskatāms, aptaustāms, iztaujājams un piemērāms. Būs iespēja vērot zobencīņu paraugdemonstrējumus.

Iecienīta aktivitāte ir Spēka spēles - apmeklētāji ir aicināti pieteikties un pēcpusdienā sacensties savā starpā vairākos posmos. "Spēļu dalībnieki šaus ar loku, metīs šķēpus un baļķus, kurš tālāk, un sacentīsies vairākās citās disciplīnās. Finālisti vilks mugurā bruņas un turnīra laukumā noteiks, kurš iegūst uzvarētāja statusu," apmeklētājus piedalīties aicina vēstures rekonstrukcijas kluba "Exercitus Rigensis" vadītājs Juris Ņečajevs. Šogad būs pārstāvēti vēstures rekonstruktoru klubi gan no Lietuvas, gan Igaunijas.

Pie Senā ciema darbosies "Latvijas Arheoklubs" ar aizvēsturiskās metalurģijas demonstrējumiem. Interesenti varēs iemēģināt roku dažādās prasmēs - virvju vīšanā, dabīgo šķiedru apstrādē un seno zvejas tīklu gatavošanā. Uģis un Signe Puceni no starpnozaru mākslas grupa "Serde" piedalīsies ar tradicionālo recepšu rekonstrukciju paraugdemonstrējumiem jeb "Ceļojošo virtuvi", kurā īpaša uzmanība būs pievērsta raudzētiem ēdieniem un dzērieniem.

Sestdien no plkst.11. lekciju teltī notiks daži tematiskie stāstījumi. Ciklu atklās Gatis Kalniņš, kurš pastāstīs par Eiropas dzelzs laikmeta pilskalnu kartēšanas projektu un citām aktivitātēm Latvijas senvietu apsekošanā un popularizēšanā, Laura Aksika stāstīs par seno zemgaļu tērpu un rotām vēlajā dzelzs laikmetā un arī tās demonstrēs, Artūrs Tomsons iepazīstinās ar jaunākajiem pētījumiem eksperimentālajā arheoloģijā, bet vēsturnieks Agris Dzenis sniegs ieskatu hroniku, ceļojumu aprakstu un dokumentu ziņās par zemgaļu apdzīvoto teritoriju, sociālo iekārtu, sadzīvi un ticējumiem 13.-16.gadsimtā.

"Skyforger" ir plaši pazīstams un Latvijas publikai komentārus neprasa. Organizatori priecājas, ka uz Latvijas skatuves beidzot nokļūs blekmetāla enerģijas iemiesojums "Sakis Tolis", jaudīgās grieķu grupas "Rotting Christ" frontmens ar savu jauno soloprojektu. Uzstāsies arī vieni no tā sauktā grieķu blekmetāla pirmā viļņa pamatlicējiem "Varathron". Starp līdergrupām izceļami arī folk/pagānmetāla meistari "Theigns and Thralls" (agrāk - "Skyclad") no Lielbritānijas," programmu ieskicē festivāla rīkotājs Valdis Bērzvads.

Uz Ukrainas grupas "1914" (blackened death / doom netal) dalību festivālā cer kā paši mūziķi, tā rīkotāji.

No Lietuvas šoreiz būs divas smagās mūzikas cienītājiem interesantas grupas: jaudīgais "Luctus" (black metal) un "Hellhookah" (stoner/doom metal).

Šovasar "Zobens un Lemess" turpina piedāvāt izlasi no Latvijas metāla skatuves - uzstāsies tādi jau labi zināmi smagās mūzikas projekti kā "Darrva" (death metal), "Deodium" (death / thrash metal) un "Saturn’s Husk" (sludge / doom metal), kā arī uz festivāla skatuves pēc ilgāka laika atgriežas Latgales melanholiskā metāla celmlauzis Sovvaļnīks. Par jaunatklājumu var kļūt jaunā blekmetāla grupa "Uguns", savukārt postfolka cienītājus priecēs "JŌRA". Jestrāku noti piešķils Latvijas pagrīdes mūzika ikona "Inokentijs Mārpls".

Festivāla izskaņā naktī būs ugunsskulptūra, kuru veido mākslinieks Andris Džiguns.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties "Ticketshop", festivāla dienā biļetes būs dārgākas. Bērniem līdz 13 gadu vecumam ieeja festivālā bez maksas, pusaudžiem 13-16 gadu vecumā biļetes ar 50% atlaidi.

Festivāls "Zobens un Lemess" notiek kopš 2015.gada. Pirmie trīs pasākumi notika Sēlijā Lonē, bet kopš 2018.gada par festivāla mājvietu kļuvusi Bauska.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Cēsīs atvērs Kosmosa izziņas centru

Cēsīs oktobra sākumā apmeklētājiem durvis vērs Kosmosa izziņas centrs, informēja Cēsu novada pašvaldības Attīstības pārvaldes projekta "Inovācijas centra izveidošana Cēsīs" pārstāve Ilze Sestule.

Izklaide Dailes teātrī sākta Lielās zāles skatuves grīdas nomaiņa

Dailes teātrī ir sākta Lielās zāles skatuves grīdas pakāpeniska nomaiņa, informēja teātra pārstāve Agnese Vārpiņa.

Izklaide Skandalozais mākslinieks Kristians Brekte prezentēja erotiskus plus-size modeles

"Seksuālā enerģija ir dzīvības enerģija", - pauž modes influencere.

Izklaide Bijusī Saskaņas Saeimas deputāte Ločmele krāmu tirdziņā pārdod traukus
Saulainā septembra sestdienā bijusī Saeimas deputāte, "Saskaņas" politiķe Regīna Ločmele Ādažu krāmu tirdziņā manīta rosāmies pie galdiņa, kur sarindoti dažādi trauki, vēsta žurnāls "Privātā dzīve".

Lasiet arī

Pasaule Krievija naktī apšaudījusi Hersonu; divi cilvēki nogalināt

Krievijas karaspēkam naktī uz ceturtdienu apšaudot Ukrainas dienvidu pilsētu Hersonu, nogalināti divi un ievainoti pieci cilvēki.

Veselība FOTO. NMPD atklāts klīnisko simulāciju bloks, kur mediķiem trenēties

Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi spētu izglābt vairāk dzīvību, vienlaikus nodrošinot pacientiem drošu un kvalitatīvu palīdzību augstākās prioritātes izsaukumos gan notikuma vietā, gan pa ceļam uz slimnīcu, šodien dienestā svinīgi atklāts klīnisko simulāciju bloks, kur mediķiem trenēties realitātei maksimāli pietuvinātos apstākļos un klīniskās situācijās.

Pasaule Pabriks komentējis Zelenska darbības ANO Ģenerālajā asamblejā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, izmantoja visa veida argumentus, lai pēc iespējas vairāk organizācijas dalībvalstu nosliektos Ukrainas pusē, tādu viedokli pauda pētniecības centra "Northern European Policy Centre" izveidotājs, bijušais Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Sabiedrība Līdz novembra beigām Latviju var nākties pamest 3541 Krievijas pilsonim

Imigrācijas likuma prasību dēļ līdz novembra nogalei Latviju var nākties pamest 3541 Krievijas pilsonim, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).