• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Cēsīs notiks 11.Latvijas zēnu koru salidojums

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 23:51, 24.05.2023


Cēsu pils parka estrādē sestdien, 26.maijā, pulcēsies 1500 zēni no 45 Latvijas zēnu koriem, lai sadziedātos 11.Latvijas zēnu koru salidojumā, informēja Valsts izglītības satura centrs (VISC).Koncertā "Puikas! Dziedāsim!" piedalīsies Zemessardzes orķestris un tā instrumentālā grupa, komponists un solists Renārs Kaupers, jaunie solisti Kate Kokamegi, Eduards Rediko, Patriks Jānis Tabaks un Emīls Pohorželskis, kā arī komponists Uldis Marhilevičs. Savukārt goda virdiriģenti būs Jānis Erenštreits un Arvīds Platpers.

Plkst.17 pilsētas centrā sāksies dalībnieku gājiens līdz Vienības laukumam, kurā notiks salidojuma atklāšana. Tajā muzicēs Cēsu 1.pamatskolas pūtēju orķestris diriģenta Jāņa Jansona vadībā. Pēc tam gājiens turpināsies līdz Cēsu pils parka estrādei, kur salidojuma dalībniekus sagaidīs Zemessardzes orķestris un tā diriģents majors Andis Karelis.

Pasākuma organizētāji atklāja, ka koncertā izskanēs gan latviešu tautasdziesmu apdares, gan jau zināmas latviešu komponistu oriģināldziesmas, koncertu noslēdzot ar Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmu "Ai, zeme, zemīte". Koncertā piedalīsies arī Cēsu Valsts ģimnāzijas meiteņu koris "Volante" Ilgas Šķenderes vadībā un Priekuļu Kultūras nama bērnu deju kolektīvs "Tūgadiņš".

Savukārt Ulda Marhileviča un Guntara Rača dziesmu cikls "Pasaules radīšana" šoreiz izskanēs, piedaloties solistiem - Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem un absolventiem, kā arī Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas zēnu kora dziedātājam Emīlam Pohorželskim. Cikla dziesmām lielizmēra objektu scenogrāfiju izveidojis scenogrāfs Rūdolfs Baltiņs.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents ir Gints Ceplenieks, savukārt virsdiriģenti būs Mārtiņš Klišāns, Eduards Grāvītis, Ilze Balode, Ingus Leilands, Ilze Grinfelde, Agnese Levinska, Žanete Jansone un Jānis Veļičko.

Koncerta vadība uzticēta Valmieras Drāmas teātra aktrisei Diānai Kristai Safeckai. Koncerta režisore ir Inga Krišāne, bet salidojuma veidotāju komandu vada VISC Nemateriālā kultūras mantojuma un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas vadītāja Agra Bērziņa un projekta vadītāja Antra Strikaite.

Latvijas zēnu koru salidojums tiek organizēts reizi piecos gados, lai "motivētu jaunos dziedātājus iesaistei Dziesmu svētku procesā", skaidro VISC.

Šogad zēnu koru pulkam pievienojušies vairāki jauni kori. Tāpat koros apvienojušies vairāku skolu skolēni, piemēram, zēnu korī "Piebalgas puikas" dzied dalībnieki no Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Dzērbenes un Skujenes skolām.

Par viskuplāko kori šogad saucams Rīgas 6.vidusskolas koris, kurā muzicē 120 zēni, bet vistālāko ceļu uz Cēsīm - 300 kilometrus - mēros MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra «Stāstu par iemīlēšanos»: Dons ir atgriezies ar jaunu dziesmu (+VIDEO)

Pēdējie vokāli tika ierakstīti Malmē, starp Eirovīzijas mēģinājumiem.

Kultūra Rīgā turpināsies ielīgošanas pasākumi

Šodien Rīgā turpināsies ielīgošanas pasākumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Kultūra Paziņoti «Spēlmaņu nakts» nominanti

Trešdien paziņoti 2023./2024.gada sezonas Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" nominanti 14 kategorijās, bet nominantus kategorijā "Gada jaundarbs dramaturģijā" plānots paziņot rudenī, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS).

Kultūra Mirusi franču kinoaktrise Anuka Emē

92 gadu vecumā otrdien mirusi franču kinoaktrise Anuka Emē, vēsta Francijas plašsaziņas līdzekļi.

Lasiet arī

Sabiedrība Reorganizēs vai likvidēs 54 pašvaldību dibinātas izglītības iestādes!

Lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot dokumentus un lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot.

Interesanti fakti Latvijā turpina samazināties Jāņu skaits

Šonedēļ vārda dienu atzīmēs 44 994 Jāņi, kas ir par 1057 šī vārda īpašniekiem mazāk nekā pērn, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati.

Veselība Statistika: aptuveni 20% no Latvijas cilvēkiem cieš no hroniskām sāpēm (+VIDEO)

Atteikšanās no fiziskām aktivitātēm un to ierobežošana paaugstina risku.

Ekonomika Vidzemes iedzīvotāji saņems padomus energoefektīvu ēku veidošanā (+VIDEO)

Mitrums, pelējums, plaisas sienās, ūdens krāšanās pagrabstāvos un bēniņos, nevienmērīga iekštelpu temperatūra apkures sezonas laikā - ir tipiskākās problēmas.