• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Cēsīs notiks 11.Latvijas zēnu koru salidojums

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 23:51, 24.05.2023


Cēsu pils parka estrādē sestdien, 26.maijā, pulcēsies 1500 zēni no 45 Latvijas zēnu koriem, lai sadziedātos 11.Latvijas zēnu koru salidojumā, informēja Valsts izglītības satura centrs (VISC).Koncertā "Puikas! Dziedāsim!" piedalīsies Zemessardzes orķestris un tā instrumentālā grupa, komponists un solists Renārs Kaupers, jaunie solisti Kate Kokamegi, Eduards Rediko, Patriks Jānis Tabaks un Emīls Pohorželskis, kā arī komponists Uldis Marhilevičs. Savukārt goda virdiriģenti būs Jānis Erenštreits un Arvīds Platpers.

Plkst.17 pilsētas centrā sāksies dalībnieku gājiens līdz Vienības laukumam, kurā notiks salidojuma atklāšana. Tajā muzicēs Cēsu 1.pamatskolas pūtēju orķestris diriģenta Jāņa Jansona vadībā. Pēc tam gājiens turpināsies līdz Cēsu pils parka estrādei, kur salidojuma dalībniekus sagaidīs Zemessardzes orķestris un tā diriģents majors Andis Karelis.

Pasākuma organizētāji atklāja, ka koncertā izskanēs gan latviešu tautasdziesmu apdares, gan jau zināmas latviešu komponistu oriģināldziesmas, koncertu noslēdzot ar Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmu "Ai, zeme, zemīte". Koncertā piedalīsies arī Cēsu Valsts ģimnāzijas meiteņu koris "Volante" Ilgas Šķenderes vadībā un Priekuļu Kultūras nama bērnu deju kolektīvs "Tūgadiņš".

Savukārt Ulda Marhileviča un Guntara Rača dziesmu cikls "Pasaules radīšana" šoreiz izskanēs, piedaloties solistiem - Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem un absolventiem, kā arī Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas zēnu kora dziedātājam Emīlam Pohorželskim. Cikla dziesmām lielizmēra objektu scenogrāfiju izveidojis scenogrāfs Rūdolfs Baltiņs.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents ir Gints Ceplenieks, savukārt virsdiriģenti būs Mārtiņš Klišāns, Eduards Grāvītis, Ilze Balode, Ingus Leilands, Ilze Grinfelde, Agnese Levinska, Žanete Jansone un Jānis Veļičko.

Koncerta vadība uzticēta Valmieras Drāmas teātra aktrisei Diānai Kristai Safeckai. Koncerta režisore ir Inga Krišāne, bet salidojuma veidotāju komandu vada VISC Nemateriālā kultūras mantojuma un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas vadītāja Agra Bērziņa un projekta vadītāja Antra Strikaite.

Latvijas zēnu koru salidojums tiek organizēts reizi piecos gados, lai "motivētu jaunos dziedātājus iesaistei Dziesmu svētku procesā", skaidro VISC.

Šogad zēnu koru pulkam pievienojušies vairāki jauni kori. Tāpat koros apvienojušies vairāku skolu skolēni, piemēram, zēnu korī "Piebalgas puikas" dzied dalībnieki no Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Dzērbenes un Skujenes skolām.

Par viskuplāko kori šogad saucams Rīgas 6.vidusskolas koris, kurā muzicē 120 zēni, bet vistālāko ceļu uz Cēsīm - 300 kilometrus - mēros MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Pasniegti 16 Ministru kabineta atzinības raksti

Ceturtdien Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) tika pasniegti Ministru kabineta (MK) Atzinības raksti 16 izglītības, zinātnes un sporta jomas darbiniekiem par izciliem sasniegumiem valsts labā, informēja IZM.

Izklaide Dziesmu svētku dalībnieki varēs bez maksas braukt ar vilcienu Rīgā

Dziesmu svētku dalībniekiem, uzrādot svētku dalībnieka identifikācijas karti, no 2.jūlija līdz 10.jūlijam būs iespēja bez maksas izmantot dzelzceļa pasažieru pārvadājumus Rīgas teritorijā A un B zonu ietvaros, paredz ceturtdien valdībā atbalstītie grozījumi Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumos.

Izklaide Biedrība «Tavi draugi» Vecrīgā atklās ukraiņiem īpašu tikšanās vietu

Biedrība "Tavi draugi" pirmdien, 5.jūnijā, plkst.14.30 Vecrīgā rīkos viesistabas "Творчі зустрічі" ("Radošas tikšanās" ukraiņu valodā) atklāšanu, informēja biedrība.

Izklaide Dabas muzejā varēs apbrīnot skaistos īrisus

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā 7.jūnijā plkst.12 sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību tiks atklāta īrisu izstāde "Īrisi 2023", kas būs skatāma līdz 9.jūnijam, informēja muzejā.

Lasiet arī

Izklaide Liepājas kultūras cilvēki sarosieties! Projektu konkursā sadalīs 50 000 eiro

Liepājas kultūras projektu konkursā sadalīs 50 000 eiro, informēja Liepājas Kultūras pārvaldē.

Sabiedrība Trīs bezvēsts pazudušie atrasti sveiki un veseli

Pēdējās divās dienās saņemta jauna informācija par trīs bezvēsts pazudušajiem - minētās personas veiksmīgi atrastas, ziņo valsts policija.

Sabiedrība Grāmatizdevēju asociācijas valdē Jāni Leju nomaina Guntars Račs

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdē iecelts mūziķis un dzejnieks Guntars Račs, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija. Vienlaikus biedrības valdē darbu pārtraucis Jānis Leja.

Veselība Rosina krūts vēža skrīningu ieviest no 40 gadu vecuma

Noslēdzoties krūts vēža profilakses kampaņai "Noņem rozā brilles!", vēža pacientu organizācijas, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Onkologu asociācija ar ekspertiem rosina krūts vēža skrīningu ieviest no 40 gadu vecuma, aģentūru LETA informēja kampaņas rīkotāju pārstāve Dace Plato.