Viņš stāstīja, ka 19.gadsimta otrajā pusē divas trešdaļas no visiem baušķeniekiem bija ebreji. Arī pēc Pirmā pasaules kara neatkarīgajā Latvijā 20.gadsimta 20.-30. gados Bauskā līdzās latviešiem un vāciešiem ebreji bija nozīmīga pilsētas iedzīvotāju kopiena. Taču mūsdienās par to visu Bauskā vairs tikpat kā nekas neliecina, tāpēc muzeja jaunā ekspozīcija ir stāsts par pilsētas ebreju kopienas vēsturi no tās pirmsākumiem līdz traģiskajai bojāejai nacistu okupācijas laikā 1941.gada vasarā.
Ekspozīcijas jaunums ir turīga 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta sākuma Bauskas ebreja dzīvokļa istabas interjera iekārtojums, kurā redzami daudzi ar ebreju dzīvi un sadzīvi saistīti priekšmeti.
Ekspozīcijas "Ebreji Bauskā" atklāšanas pasākumā par Bauskas ebreju kopienas vēsturi citu Latvijas ebreju kopienu vēstures kontekstā stāstīs muzeja "Ebreji Latvijā" direktors Iļja Ļenskis, par ebreju reliģijas rituāliem, lūgšanu tradīcijām un citiem sadzīves aspektiem stāstīs Rīgas sinagogas rabīns Elijohu Krūmers, bet ebreju dziedājumus ļaus iepazīt un izbaudīt kantors (kora priekšdziedātājs) Telmans Guževskis.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri