• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Apstiprināts - Kabiles pagastam ir ģērbonis (+FOTO)

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
VS.LV 17:56, 01.04.2023


Kuldīgas novada dome 30. martā akceptēja heraldikas mākslinieka Edgara Sima izstrādāto Kuldīgas novada Kabiles pagasta ģerboni, ziņo Kuldīgas mājaslapā.Ģerboņa apraksts: Sarkanā laukā sudraba vītols ar saknēm.Ģerbonī redzams sarkanā laukā sudraba vītols ar saknēm.

Sarkanā krāsa

Sarkanā krāsa mūsdienu Latvijas municipālajā heraldikā saistās ar Kuldīgu un Kurzemi. Caur šo krāsu kompozīciju tiek norādīts uz piekritību savam novadam, īpaši tādēļ, ka Kabile vēstures avotos pirmoreiz pieminēta jau sen – tālajā 1253. gadā, Kursas dalīšanas līgumā (kā Kabele).

Sudraba vītols ar saknēm

Kā liecina vairāki avoti, trauslajam vītolam tuva ir kāda forma, kas radusies Kabiles apkārtnē – ar ļoti ciešu un apaļu zarojumu – Salix fragilisBullata”. Šis vidēji lielais koks (15-20 m) ir ar ciešu, lodveida vainagu un ir sastopams visā valstī, arī Kabiles centrā, dīķī uz salas. Šī skaistā ainava ir tas, ar ko Kabiles pagastu atpazīst un ar kuru vietējie iedzīvotāji lepojas! Tiek uzskatīts, ka šis „Bullata” klons radies 18. gs. beigās Kurzemē, Kabiles apkārtnē un pēc tam plaši izplatījies visā pasaulē. Ģerbonī redzamās koka saknes simbolizē Kabiles iedzīvotāju piederību dzimtajai vietai, turot godā savu vēsturi, savas saknes.

Janvārī notika Kabiles pagasta iedzīvotāju tikšanās ZOOM platformā ar ģerboņa izstrādātāju, kurš prezentēja iespējamos ģerboņa priekšlikumus. Lai izzinātu Kabiles pagasta iedzīvotāju viedokli par izstrādātajiem trīs ģerboņa variantiem, no 22. februāra līdz 3. martam norisinājās Kabiles pagasta iedzīvotāju aptauja hibrīda formātā. Aptaujas anketas varēja aizpildīt klātienē Kabiles pagasta pārvaldē vai elektroniski. Aptaujā piedalījās 157 Kabiles pagasta iedzīvotāji. Par pirmo variantu Sarkanā laukā sudraba vītols ar saknēm nobalsoja 91 jeb 57,96% respondenti.Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Pasniegti 16 Ministru kabineta atzinības raksti

Ceturtdien Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) tika pasniegti Ministru kabineta (MK) Atzinības raksti 16 izglītības, zinātnes un sporta jomas darbiniekiem par izciliem sasniegumiem valsts labā, informēja IZM.

Izklaide Dziesmu svētku dalībnieki varēs bez maksas braukt ar vilcienu Rīgā

Dziesmu svētku dalībniekiem, uzrādot svētku dalībnieka identifikācijas karti, no 2.jūlija līdz 10.jūlijam būs iespēja bez maksas izmantot dzelzceļa pasažieru pārvadājumus Rīgas teritorijā A un B zonu ietvaros, paredz ceturtdien valdībā atbalstītie grozījumi Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumos.

Izklaide Biedrība «Tavi draugi» Vecrīgā atklās ukraiņiem īpašu tikšanās vietu

Biedrība "Tavi draugi" pirmdien, 5.jūnijā, plkst.14.30 Vecrīgā rīkos viesistabas "Творчі зустрічі" ("Radošas tikšanās" ukraiņu valodā) atklāšanu, informēja biedrība.

Izklaide Dabas muzejā varēs apbrīnot skaistos īrisus

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā 7.jūnijā plkst.12 sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību tiks atklāta īrisu izstāde "Īrisi 2023", kas būs skatāma līdz 9.jūnijam, informēja muzejā.

Lasiet arī

Izklaide Liepājas kultūras cilvēki sarosieties! Projektu konkursā sadalīs 50 000 eiro

Liepājas kultūras projektu konkursā sadalīs 50 000 eiro, informēja Liepājas Kultūras pārvaldē.

Sabiedrība Trīs bezvēsts pazudušie atrasti sveiki un veseli

Pēdējās divās dienās saņemta jauna informācija par trīs bezvēsts pazudušajiem - minētās personas veiksmīgi atrastas, ziņo valsts policija.

Sabiedrība Grāmatizdevēju asociācijas valdē Jāni Leju nomaina Guntars Račs

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdē iecelts mūziķis un dzejnieks Guntars Račs, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija. Vienlaikus biedrības valdē darbu pārtraucis Jānis Leja.

Veselība Rosina krūts vēža skrīningu ieviest no 40 gadu vecuma

Noslēdzoties krūts vēža profilakses kampaņai "Noņem rozā brilles!", vēža pacientu organizācijas, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija un Latvijas Onkologu asociācija ar ekspertiem rosina krūts vēža skrīningu ieviest no 40 gadu vecuma, aģentūru LETA informēja kampaņas rīkotāju pārstāve Dace Plato.