• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Skani izlaidis kora Balsis albumu - pirmoreiz ar Raimonda Paula mūziku

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 20:33, 18.03.2023


Ierakstu kompānija “Skani” klajā nāk Jauniešu kora ''Balsis'' ieskaņotais Raimonda Paula mūzikas albums “Dziesmas par Latvijas upēm”, vēsta informācija mājaslapā.Šis ir pirmais ierakstu kompānijas “Skani” albums, kurā skan Raimonda Paula mūzika, un pirmais, kurā dzirdams Jauniešu koris ''Balsis'' – viens no Latvijas izcilākajiem amatierkoriem – diriģenta Inta Teterovska vadībā. Albumā ieskaņots mazāk zināms Paula a cappella kordziesmu cikls “Dziesmas par Latvijas upēm” ar Ineses Zanderes dzeju. Kā īpaša klātbūtne un papildinājums līdzās mūzikai albuma pēdējā celiņā Upju lirika skan paša maestro klavierspēle un dzeja autores lasījumā.

Paula un Zanderes kordziesmu cikls “Dziesmas par Latvijas upēm” Jauniešu kora ''Balsis'' izpildījumā skanējis koncertos jau agrāk, taču albumā mūzika ieskaņota pirmoreiz. Kora mākslinieciskais vadītājs I. Teterovskis par dziesmu cikla ieskaņojumu stāsta: “Šis ir ļoti gaidīts albums. Nu jau ir vairāki kora sastāvi, kas ir dziedājuši ciklu. Nemitīga sastāva maiņa ir jauniešu koru specifika, bet tā rada arī jaunas muzikālās idejas. Un tas ir brīnišķīgi, ka katru reizi katra dziesma atklājas no jauna – citā krāsā, citā sajūtā. Esmu priecīgs un pateicīgs jauniešiem, ka viņi uzticas latviešu kormūzikai un ne tikai grib, bet arī spēj iedziļināties un izcili atskaņot to. Pie šī cikla mēs atgriežamies regulāri un turam to kora pamatrepertuārā.”

Trīs personību: dzejnieces Zanderes, komponista Paula un diriģenta Teterovska sinerģija albumā “Dziesmas par Latvijas upēm” ir pieturpunkts Jauniešu kora BALSIS īpašajā upju stāstā, kas aizsācies jau vairāk nekā pirms desmit gadiem – tie ir kora braucieni pa Latvijas upēm (Daugavas BALSIS, Lielupes BALSIS) ar mērķi vairāku gadu laikā izbraukt dažādu upju baseinus Latvijas teritorijā, sniedzot koncertus dievnamos, kultūras namos, skolās, estrādēs upju krastos. Par šīs idejas rašanos Teterovskis saka: “Šie upju braucieni ir par kopā būšanu un Latvijas izzināšanu. Tā ir arī izcila pieredze dziedāt vietās, kur koncerti notiek reti.”

Jauniešu koris ''Balsis'' vairāk nekā trīsdesmit piecus gadus (dibināts 1987. gadā) apliecina nezūdošu māksliniecisko kvalitāti, iegūstot autoritāti koru vidū gan Latvijā, gan ārpus. Radošā pieeja a cappella kormūzikas atskaņošanai katru koncertu padara par notikumu, ko apliecina saņemtās divdesmit piecas starptautiskās godalgas. ''Balsu'' izpildījumā latviešu kormūzika tiek skandēta no Eiropas līdz pat Ķīnai, Austrālijai un ASV.

''Balsis'' kopā ar Intu Teterovski regulāri rosina komponistu jaunradi, īpaši izceļot kordziesmu cikla žanru. Koris labprāt iesaistās eksperimentālos un laikmetīgos projektos, kā arī uzstājas ārpus ierastiem koncertvietu apstākļiem: tirgos, dzelzceļa stacijās, gāzes tvertnēs, uz upēm...

Albuma “Dziesmas par Latvijas upēm” ieraksts veikts 2021. gada nogalē Rīgas Reformātu baznīcā kopā ar skaņu režisoru Normundu Slavu. Albums no 17. marta pieejams gan CD formātā, gan digitāli populārākajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās.

Ieraksts tapis, pateicoties VKKF finansējumam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Ekonomika Latvijas Banka pērn strādāja ar zaudējumiem 54 miljonu eiro apmērā

Latvijas Banka pagājušajā gadā strādāja ar zaudējumiem 54 miljonu eiro apmērā, kamēr 2022.gadu Latvijas centrālā banka noslēdza bez peļņas un zaudējumiem.

Sabiedrība Valsts valodas eksāmens varētu būt jākārto vēl 3100 Krievijas pilsoņiem

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, ar kuriem valsts valodas zināšanu prasību plānots piemērot vēl papildu dažiem tūkstošiem Krievijas pilsoņu.

Pasaule Laikraksts: Francijas uzņēmums turpina apkalpot Putina un Šoigu lidmašīnas

Francijas uzņēmums PGA pēc Krievijas karaspēka iebrukuma Ukrainā par spīti starptautiskajām sankcijām turpina apkalpot Krievijas diktatora Vladimira Putina, aizsardzības ministra Sergeja Šoigu un citu augstu amatpersonu lidmašīnas, ziņo Francijas laikraksts "Le Parisien", kas atsaucas uz uzņēmuma bijušo augsta ranga menedžeri.

Pasaule Krievijā aizliedz kalpot garīdzniekam, kas vadīja aizlūgumu pie Navaļnija kapa

Krievu pareizticīgās baznīcas patriarhs Kirils trīs gadus aizliedzis kalpot garīdzniekam Dmitrijam Safronovam, kas 40.dienā pēc Alekseja Navaļnija nāves pie viņa kapa vadīja aizlūgumu, vēsta izdevumi "Sota" un "Sirena".