Biennāle tiek uzskatīta par nozīmīgāko laikmetīgās mākslas notikumu Dienvidāzijā. Tās vadmotīvs ir "Mūsu dzīslās rit tinte un uguns" jeb "In Our Veins Flow Ink and Fire", un tās kuratore ir māksliniece un rakstniece Šubigi Rao no Singapūras.
Rao savā kuratores darbā pastiprināti interesējas par teksta, dzejas un laikmetīgās mākslas mijiedarbību. Pēc Rīgas apmeklējuma 2019.gadā, kur kuratore iepazinās arī ar "Orbītas" darbiem, sekoja uzaicinājums piedalīties Koči biennālē.
"Orbītas" darbs - performances "Motopoiesis" videoversija - izstādīts biennāles centrālajā izstāžu zālē "Aspinwall" kompleksā. Darbs būs apskatāms turpmākos četrus mēnešus līdz biennāles noslēgumam 10.aprīlī. Biennāles norises laikā paredzēta arī dzīvā uzstāšanās.
Dzejas performance "Motopoiesis" savā nosaukumā atsaucas uz inženierzinātņu jēdzienu "autopoiesis" jeb "pašatjaunojošās sistēmas". Četru "Orbītas" dzejnieku - Semjona Haņina, Artūra Puntes, Vladimira Svetlova un Sergeja Timofejeva - balsis ar īpaši izveidota elektroniskā aprīkojuma palīdzību iekustina vairākus trokšņu mehānismus, un radītās skaņas tālāk tiek apstrādātas ar dažādu audioefektu palīdzību. Tādējādi par noteicošo skaņas avotu kļūst pati dzejnieku lasītā dzeja - tās temps un autoru intonācija.
"Orbītas" izveidotā elektormehāniskā sistēma, ko "atdzīvina" dzejnieku balsis, sevī ietver elektromotorus, ūdens sūkņus, ventilatorus, solenoīdus, elektromagnētus, elektriskos lociņus un citus elementus, kas liek skanēt stīgām, caurulēm, dažādām virsmām un priekšmetiem un mūzikas instrumentiem. Daļa skaņas tiek radīta uz vietas performances laikā, izmantojot norises vietas skanisko potenciālu.
Pērn decembrī, uzturoties Siguldas radošajā rezidencē, "Orbīta" izveidoja 50 minūšu garu performances dokumentāciju - koncertfilmu, kuras pirmizrāde bija šogad "Riga IFF" kinofestivālā. Šis pats videodarbs tiks izrādīts Koči biennālē.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri