• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" koncertēs Amsterdamas Karaliskajā "Concertgebouw" zālē

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 04:40, 27.11.2022

Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" šodien pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē kāps uz pasaulslavenās Amsterdamas koncertzāles skatuves, informēja kamerorķestra pārstāvis Gints Ozoliņš.

Viņš atzīmēja, ka pie orķestra diriģenta pults stāsies mūziķis, Amsterdamas Karaliskā "Concertgebouw" orķestra pirmā oboja Aleksejs Ogrinčuks.

Nedēļu pēc Latvijas proklamēšanas 104.gadadienai veltītā koncerta Latvijas Nacionālajā teātrī "Sinfonietta Rīga" par valsts kultūras sasniegumiem vēstīs no prestižās Amsterdamas "Concertgebouw" skatuves.

Koncertu tiešraidi nodrošinās Nīderlandes "Radio NPO 4" un sadarbībā ar Eiropas raidorganizāciju apvienību "EBU" to būs iespējams attālināti noklausīties arī vairākās citās Eiropas valstīs.

Īpaši šim notikumam sagatavotajā koncertprogrammā "Sinfonietta Rīga" atskaņos Jozefa Haidna, Sergeja Prokofjeva un Johana Sebastiana Baha mūziku.

Amsterdamas Karaliskā "Concertgebouw" ir viena no pasaules atpazīstamākajām un vienlaikus arī akustiski izcilākajām koncertzālēm. Tās pirmsākumi meklējami 1882.gadā, kad Amsterdamas Odeona teātrī tika dibināta publiskā akciju sabiedrība modernas koncertzāles celtniecībai.

Vieta tika izvēlēta ārpus Amsterdamas vēsturiskā viduslaiku centra, kūdras purvos. Teritorija, kas Amsterdamas pašvaldībā tika iekļauta tikai 1896.gadā, tika intensīvi apgūta. Iepretim topošajai "Concertgebouw" ēkai 1885.gadā tika uzbūvēts arī Karaliskais mākslas muzejs.

Savukārt pēc arhitekta Ādolfa Leonarda van Genta projekta tapusī "Concertgebouw" ēka pēc piecu gadu celtniecības, ar svinīgo koncertu tika atklāta 1888.gada 11.aprīlī. Šajā notikumā piedalījās 120 mūziķu liels simfoniskais orķestris un 500 dziedātāju plašs koris, atskaņojot Riharda Vāgnera, Georga Frīdriha Hendeļa, Baha un Ludviga van Bēthovena mūziku.

Līdztekus Bostonas "Symphony Hall" un Vīnes "Musikvereinsaal", Amsterdamas "Concertgebouw" Lielā zāle tiek uzskatīta par vienu no pasaules izcilākajām akustiskajām koncertzālēm. Ēkas 125.gadadienas svinību laikā 2013.gadā "Concertgebouw" ieguva Karalisko titulu, turpmāk nesot Karaliskās "Concertgebouw" zāles nosaukumu.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Bermudu divstūris un Dvīnes izdod, protams, kārtējo hitu (VIDEO)

Nenoliedzami, katra "Bermuda divstūra" dziema paliek par hitu. Šoreiz grupa saviem faniem piedāvā jaunu singlu “Dakteris Dre”, kas tapis sadarbībā ar duetu “Dvīnes”. Kā sola mūziķi, jaunā dziesma ļaus sajust vasaras garšu jau februāra sākumā.

Izklaide Čaka muzejā būs apskatāma izstāde Mīlestības stāsts

7.februārī plkst.16 Aleksandra Čaka muzejā atklās tematisku izstādi "Mīlestības stāsts", kas veltīta Aleksandra Čaka un Mildas Grīnfeldes mīlestībai. Izstāde būs apskatāma no 8.februāra līdz 18.aprīlim.

Izklaide Kuldīgā notiks skrējiens Noskrien ziemu

19.februārī plkst.11 pie Kuldīgas Sporta manēžas notiks skrējiens "Noskrien ziemu", informēja pašvaldības mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meirupska-Eglīte.

Izklaide Ceturtdienas joku deva

Vīrieši kritīs pie jūsu kājām, kad nēsāsiet šo kažoku. Redziet, kas notika ar jūsu vīru!

Lasiet arī

Sabiedrība Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta LNB būvnieku prasību piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro
Rīga, 2.febr., LETA. Spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālā būvkompāniju apvienība" - prasība piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro.
Pasaule Vācijā 70 Ukrainas karavīri sāk apmācības "Patriot" izmantošanā

Vācijā ieradušies 70 Ukrainas karavīri, kas tiks apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" izmantošanā, ko Berlīne nodos Ukrainai, lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas gaisa uzbrukumus.