• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Saeimas namā atklās Satversmei un tās veidotājiem veltītu izstādi

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 04:24, 24.11.2022

Par godu Satversmes spēkā stāšanās simtgadei šodien plkst.10.35 Saeimas nama Lielajā vestibilā parlamenta priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS) atklās izstādi "Satversme un tās veidotāji. Brīvība. Neatkarība. Demokrātija", informēja Saeimas Preses dienestā.

Izstādes atklāšanas pasākumā klātesošos uzrunās arī Latvijas Nacionālā arhīva direktora vietnieks Gatis Karlsons.

Izstādē būs aplūkojamas gan valsts pamatlikuma tapšanas liecības, tostarp Satversmes Sapulces plenārsēžu stenogrammu oriģināli un likumprojekts par Latvijas Republikas Satversmes spēkā stāšanos un ieviešanu, gan dokumenti, kas vēsta par Satversmes sapulces deputātu likteņiem.

Smiltēns pauda, ka simts gados Satversme ir pierādījusi, ka tā ir drošs mūsu valsts pamats, kas sargā valsti un iedzīvotājus. "Tā sargā no tirānijas, varas ļaunprātīgas izmantošanas un nonākšanas radikālu kļūdu purvā. Sarežģītajā parlamentāras demokrātijas procesā nodrošina līdzsvaru un prognozējamību. Taču tā nav muzejs vai laikā sastindzis piemineklis. Ar kādu dzīvu saturu to piepildām, cik prasmīgi un tālredzīgi izmantojam tās dotās iespējas, tas atkarīgs no mums visiem," sacīja Saeimas spīkers.

Proklamējot Latviju kā neatkarīgu valsti, tās dibinātāji Satversmes sapulces sasaukšanu izvirzīja kā vienu no pirmajiem uzdevumiem. 1922.gadā pieņemtā Satversme laika gaitā ir pierādījusi savu dzīvotspēju, pauda Saeimas Preses dienesta pārstāvji, sakot, ka tā ir unikāla, jo citas valstis, pēc okupācijas atgūstot vai iegūstot neatkarību, izstrādāja jaunas konstitūcijas, taču Latvija atjaunoja jau pirms simts gadiem pieņemto Satversmi, kas joprojām ir spēkā.

Izstādi veidojis Latvijas Nacionālais arhīvs sadarbībā ar Latvijas Republikas Saeimu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Notiks ikgadējie Prozas lasījumi

Rīgas kultūrvietās, bibliotēkās, kafejnīcās un bāros no šodienas līdz svētdienai norisināsies ikgadējā starptautiskā literatūras festivāla jeb Prozas lasījumu pasākumi, informēja organizatoru pārstāve Ilze Ļaksa-Timinska.

Izklaide Gulbenē darbu sāks slidotava

No šodienas, ja būs labvēlīgi laikapstākļi, Gulbenē būs atvērta slidotava publiskai slidošanai no plkst.18, informēja pašvaldībā.

Izklaide Pugačova atbalsta Ukrainu, tirgojot biļetes ekskursantiem

Primadonnas Allas Pugačovas fanus un vispār visus, kas zina par viņas eksistenci, interesē, kā māksliniece dzīvo šobrīd, ko dara un vai aktīvi piedalās Ukrainas atbalstīšanā. Tā tas arī ir! Alla izlēmusi izmantot savu popularitāti un atļaut organizēt ekskursijas viņas un humorista Maksima Galkina pilī Krievijā. Iegūtie līdzekļi nepaliks ģimenei, bet tiks virzīti Ukrainas atbalstam.

Izklaide Emīla Dārziņa koncertzālē notiks zīmējumu operas "Dāsnumātika" izrāde

RNacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē šodien plkst.18 notiks zīmējumu opera "Dāsnumātika", informēja Rīgas Doma meiteņu kora "Tiara" pārstāve Madara Boka.

Lasiet arī

Kriminālziņas Svētdien ceļu satiksmes negadījumos cietuši pieci cilvēki

Svētdien ceļu satiksmes negadījumos cietuši pieci cilvēki, tostarp divi gājēji, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Pasaule Krievi ar raķetēm apšaudījuši infrastruktūras objektus Zaporižjā

Krievijas karaspēks naktī apšaudījis rūpniecības un enerģētikas infrastruktūras objektus Zaporižjā, paziņojis pilsētas domes sekretārs Anatolijs Kurtevs.

Kriminālziņas Ugunsgrēks dzīvojamā mājā Rīgā - izglābti 7 cilvēki, 6 no tiem cietuši

Rīgā svētdienas vakarā ugunsgrēkā dzīvojamā mājā cietuši seši cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).