• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Valdība piešķir 2,097 miljonu eiro ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
BB.LV 13:34, 27.09.2022

Valdība otrdien atbalstīja apropriācijas palielināšanu Ekonomikas ministrijai (EM) 2,097 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu valsts budžeta līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.EM norāda, ka filmu uzņemšana ir dinamisks process un projektu pieteicēju iespējas īstenot projektu ir saistītas ar vairākiem faktoriem, tostarp būtisks nosacījums iespējai īstenot projektu ir finansējuma piesaiste, kā arī jāņem vērā epidemioloģiskā situācija Latvijā un pasaulē. Rezerves sarakstā iekļauto projektu īstenotājiem ir svarīgi pēc iespējas ātrāk noslēgt līdzfinansējumu līgumus, jo filmu uzņemšanai nozīmīga ir vasaras un rudens sezonas.

Gadījumā, ja nebūs savlaicīgi iespējams noslēgt līgumus par valsts budžeta līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā, projekti var nenotikt vai to veidotāji var izlemt mainīt filmu uzņemšanas vietu, tādējādi ievērojami finanšu līdzekļi nenonāks Latvijas tautsaimniecībā.

EM norāda, ka apropriācijas palielināšana valsts budžeta līdzfinansējumam ārvalstu filmu uzņemšanai iespējama ņemot vērā prognozēto nodokļu ieņēmumu palielinājumu.

Paredzēts, ka ar papildu piešķirto finansējumu tiks īstenoti astoņi Latvijas un Nīderlandes, Somijas, Itālijas, Norvēģijas, Austrijas, Francijas, Lielbritānijas, Polijas producentu apvienību kino projekti.

EM norāda, ka projektu īstenošanas rezultātā Latvijas tautsaimniecībā ieplūstu finansējums filmēšanas vajadzībām 9,8 miljonu eiro apmērā, bet nodokļos nomaksātā summa veidos 2,19 miljonus eiro.

EM paredzēts sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā (FM) pieprasījumu par valsts budžeta apropriācijas palielināšanu, savukārt Finanšu ministram nepieciešams informēt Saeimas Budžeta un finanšu komisiju par apropriācijas palielināšanu un, ja Saeimas komisija piecu darbdienu laikā pēc attiecīgās informācijas saņemšanas nav izteikusi iebildumus, paredzēts palielināt apropriāciju.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) iepriekš norādīja, ka radošās industrijas, pie kurām pieder arī kino nozare, rada pievienoto vērtību gan valsts ekonomikai, gan kultūras attīstībai, gan valsts atpazīstamībai. "Ar piešķirtā finansējuma palīdzību mēs ne tikai stiprināsim Latvijas filmu nozares profesionāļu konkurētspēju un eksportspēju starptautiskajā tirgū, bet arī veicināsim ieņēmumus citās tautsaimniecības nozarēs - loģistikā, izmitināšanā, ēdināšanā un citos saistītajos pakalpojumos, tostarp nodrošinot atbilstošus ieņēmumus valsts budžetā nodokļu veidā," uzsvēra Indriksone.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Kalnciema kvartālā notiks Ziemassvētku tirgus un Mākslas medības

Kalnciema kvartālā no šodienas līdz 31.decembrim norisināsies Ziemassvētku tirgus un "Mākslas medības", informēja pasākuma rīkotāji.

Izklaide Jenny May, Juris Vizbulis, Kaspars Markčevics apvienojas Ziemassvētku koncertiem

Tuvojoties svētku laikam, apvienojušies trīs dažādu mūzikas žanru izpildītāji: klasiskās mūzikas dziedātājs tenors Juris Vizbulis, šarmantā popmūzikas dziedātāja Jenny May un samtainās balss īpašnieks – Kaspars Markševics.

Izklaide Pirmajā dienā Ozolkalnu apmeklējuši aptuveni 80 apmeklētāju

Pirmajā slēpošanas sezonas darba dienā, 24.novembrī, Ozolkalnu apmeklējuši aptuveni 80 apmeklētāju, sacīja SIA "Ozolkalna serviss" valdes locekle Līga Rokpelne.

Izklaide Izveidots trīsdimensiju Adventes kalendārs

Turpinot iecienītu tradīciju, Rundāles pils muzejs gada nogalē piedāvā ieskatīties trīsdimensiju Adventes kalendārā muzeja mājaslapā, nformēja Rundāles pils muzeja pārstāve Andra Jakoviča.

Lasiet arī

Sabiedrība Pirmdiena būs mākoņaina, vietām nedaudz snigs

Jaunā nedēļa Latvijā meteoroloģisko laika apstākļu ziņā sāksies pelēcīgu dienu - gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, debesis aizklās mākoņi, bet vietām iespējams neliels sniegs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Sabiedrība Kāpēc Latvija kļūst par trešās pasaules valsti? 5 mīti par Latvijas ekonomiku

Ar katru dienu Latvijas iedzīvotāji kļūst arvien nabadzīgāki. Mūs aicina taupīt, ciešāk pievilkt jostas, skaidrojot notiekošo ar visai dažādiem iemesliem. Bet vai tie ir patiesie iemesli? Vai arī tie ir tikai mīti? Un kādas ir prognozes tuvākajai nākotnei?

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).