• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ventspilī notiks jau astotās Lībiešu kultūras dienas

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 18:21, 21.09.2022


7. un 8. oktobrī Ventspilī notiks astotās Lībiešu kultūras dienas, informēja nodibinājumā "Ventspils lībiešu apvienība Rānda".


Publicitātes foto.

Lībiešu kultūras dienu 7. oktobrī, plkst.18:00 Galvenajā bibliotēkā Ventspilī ievadīs diskusija par lībisko identitāti, kuru vadīs Zane Ernštreite, piedaloties cilvēkiem, kuri kopj, sargā un attīsta lībiešu nemateriālo kultūras mantojumu.

Tie būs stāsti par cilvēku piederību, vērtībām, atmiņām un nākotnes redzējumu. Pasākumu ar dziesmām kuplinās arī Ventspils lībiešu ansamblis "Rāndalist" un folkloras kopa "Kāndla", kas kopj lībiešu tradīcijas tieši Ventspilī un novadā.

Pirms diskusijas plkst.17:00 tiks atklāta dabas pētnieka un fotogrāfa Viļņa Skujas fotoizstāde "Spalvainie, matainie, glumie un zvīņainie Ziemeļkurzemes apdzīvotāji".

Tās autors ir biologs, kurš visu darba mūžu aizvadījis, strādājot dabas aizsardzības jomā un vairāk nekā 40 gadus pavadījis, klejojot Kurzemes mežos un purvos starp Zilo kalnu kāpli, Undžavu un jūru. Tur, sastopoties ar dažādiem dzīvniekiem, iemūžinājis daudzus no tiem fotogrāfijās, kuras būs skatāmas izstādē.

Lībiešu kultūras otro dienu 8. oktobri plkst.10:00 ievadīs īss piemiņas brīdis pie lībiešu dzejnieka Jāņa Prinča pieminekļa, bet plkst.11 Ventspils Galvenajā bibliotēkā būs dzirdami populārzinātniski lasījumi Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūta un draugu stāsti.

Lasījumu sesijā LU Lībiešu institūta pētnieki runās par dažādām lībiešu mantojumam un tā izmantošanai mūsdienās veltītām tēmām.

Renāte Blumberga stāstīs par pēdējo simt gadu norisēm lībiešu kopienas ceļā uz nākamgad gaidāmo lībiešu simbolu - karoga, himnas un biedrības simtgadi, Baiba Šuvcāne iepazīstinās ar Lībiešu krasta kapsētās un citur meklējamajām lībiešu kultūras darbinieku atdusas vietām, Valts Ernštreits runās par vietu nosaukumiem un vietvārdiem lībiešu valodā.

Lasījumu otrajā daļā LU Lībiešu institūta pētnieces Ieva Vītola un Lolita Ozoliņa stāstīs par to, kādas lībiskā mantojuma liecības ieraugāmas Lībiešu krastā un Ziemeļvidzemē.

Pēc lasījumiem būs iespēja iesaistīties diskusijā ar LU Lībiešu institūta pētniekiem un lībiešu kopienas locekļiem par dažādiem viņus interesējošiem un ar lībiešiem un lībisko saistītiem jautājumiem.

Noslēdzot Lībiešu kultūras dienu pasākumus, 8. oktobrī plkst.18:00 koncertzālē Latvija tiks atskaņota kora "Anima" koncertprogramma "Līvu sasaukšanās".

Koncertprogrammas pamatā ir mūzikas albumā "Jūrd.Saknes.Roots" dzirdamie skaņdarbi. Tas apkopo izzūdošo Vidzemes, Kurzemes lībiešu un Latvijā dzīvojošo lībiešu radu tautu kultūrvēsturisko mantojumu - tautasdziesmas, kas kalpoja par iedvesmu šim muzikālajam pētījumam.

Īpaši šim notikumam komponists Uģis Prauliņš radīja skaņdarbu ciklu Līvu sasaukšanās Saulkrastu jauktajam korim "Anima" un diriģentei Laurai Leontjevai, solistiem un instrumentālajam etnoansamblim. Koncertprogramma "Līvu sasaukšanās" uz skatuves pulcē vairāk nekā piecdesmit mūziķu Leontjevas vadībā. Tajā skan kā Prauliņa, tā arī Edgara Beļicka, Laimas Jansones, Julgī Staltes, Elīnas Oses un Leontjevas radīta mūzika.

Lībiešu kultūras dienu pasākumi apmeklējami bez maksas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Valsts prezidents pasākumā pirms Ziemassvētkiem godina daudzbērnu ģimenes VIDEO

Svinīgā Ziemassvētku pasākumā Rīgas pilī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sveica 20 daudzbērnu ģimenes no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām, VS.LV informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Kultūra Porcelāna muzejs aicina ikvienu izgatavot savu Ziemassvētku dāvanu (+VIDEO)

Darbs ar trauslo materiālu nav viegls, taču to var apgūt ikviens.

Kultūra Latvijā viesosies Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija

Latvijā 6.decembrī un 7.decembrī viesosies Ukrainas kultūras un informācijas politikas ministra vietnieks Eiropas integrācijas jautājumos Tarass Ševčenko un 20 Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija, kuras dalībnieku vidū būs žurnālisti, viedokļu līderi, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora pārstāvji.

Kultūra Latvijas Kultūras akadēmija izsludinājusi konkursu uz rektora amatu

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) izsludinājusi atklātu starptautisku konkursu uz rektora amata vietu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lasiet arī

Sabiedrība Par 14.Saeimas atlaišanas referendumu parakstījušies jau ap 35 000 cilvēku

Par 14.Saeimas atlaišanas referenduma ierosināšanu mēneša laikā parakstījušies ap 35 300 cilvēku, liecina portālā "Latvija.lv" publicētā informācija. Parakstīšanās par referendumu sākās 10.novembrī.

Sabiedrība Dombrovskis atzīst iespēju kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis (JV) domā par iespēju kandidēt Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, taču gala lēmums vēl nav pieņemts, pirmdien preses konferencē pēc tikšanās ar savu partijas biedri, Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) atzīmēja politiķis.

Sabiedrība Otrdien Latvijā turpināsies nokrišņi, vietām veidosies migla

Tuvākajā diennaktī Latvijā gaidāmi nokrišņi, galvenokārt sniegs, vietām arī neliels lietus un atkala, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Bijušais IeM ministrs kritizē Valsts prezidentu: «Nekādas ceļa kartes» (+VIDEO)

Noslēpumaini mājieni no augstākās amatpersonas izprovocēja sociālā tīkla auditoriju.