• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jaunā Rīgas teātra atjaunoto ēku varētu atklāt aprīlī

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 18:45, 15.08.2022


Rekonstruēto Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku Lāčplēša ielā varētu atklāt nākamā gada aprīlī, pirmdien preses konferencē paziņoja JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.


Foto: LETA

Ēka kopš renovācijas sākuma pilnībā mainījusies, paliekot vienīgi fasādei, atzīmēja Hermanis un uzsvēra, ka tajā nebūšot pārmērību vai "tehnisku brīnumu".

JRT valdes locekle Gundega Palma, vaicāta par teātra finansiālo stāvokli, sacīja, ka situācija esot stabila un biļešu cenas pagaidām nav plānots celt, taču vēl neesot zināms, kā situāciju ietekmēs gaidāmā krīze.

Pavasarī jaunajā ēkā ir plānots uzvest vairākas izrādes, teātrim uzstājoties arī līdzšinējā ēkā Miera ielā. "Mūsu šīs sezonas devīze "Pēdējā sezona Miera ielā" skan drusku draudīgi. Un tā tas arī ir domāts. Klusums pirms vētras. Aprīlī jau ceram atgriezties Lāčplēša ielā. No Miera ielas uz Lāčplēša ielu - arī tas jau skan pietiekami simboliski," sacīja Hermanis.

Jauno sezonu, kura būs pēdējā Miera ielas telpās, JRT sāks augustā. Teātra trupu veido 28 aktieri, no kuriem 11 ir Latvijas Kultūras akadēmijas JRT kursa absolventi. Atgriezusies trupā ir arī aktrise un režisore Kristīne Krūze. Tāpat štata aktieriem ir pievienojies vairākas sezonas JRT izrādēs spēlējošais aktieris Jānis Skutelis. Hermanis pauda, ka aktiera lomā Skutelim esot lielāks potenciāls nekā cilvēki zina, un nākotnē viņš būšot svarīgs aktieris teātrī.

Sagaidāmajā sezonā teātris piedāvās vairāk izrāžu nekā parasti, minēja Hermanis, tomēr arī aktieru JRT ir ievērojami vairāk nekā iepriekšējās sezonās. Miera ielas ēkas Mazajā un Lielajā zālē JRT skatītājiem piedāvās desmit jauniestudējumus, kurus iestudēs Alvis Hermanis, Gatis Šmits, Elita Kļaviņa, Kristīne Krūze, Gerds Lapoška un Uldis Tīrons. Atgriežoties Lāčplēša ielā, vairākas izrādes veidos Alvis Hermanis, režisors Pēteris Krilovs un pirmo reizi Latvijā izrādi iestudēs režisors Dmitrijs Krimovs.

"Domājot par 21.gadsimta cilvēkiem un jaunajām dzīves tēmām mūsdienu pasaulē, sezonas repertuāru veido visjaunākā dramaturģija un klasikas šedevri. Līdzās garīgās vertikāles meklējumiem, ideoloģiju sadursmēm un cīņām šodienas pasaulē, JRT uzmanības fokusā ir cilvēcisko attiecību kvalitāte kā viens no dzīves vērtību mēriem. Ar cilvēciska siltuma meklējumiem un ielūkošanos rafinētos manipulācijas mehānismos mūsu hiperdigitalizētajā laikmetā JRT atvadīsies no savām pagaidu mājām Miera ielā," atzīmēja JRT pārstāve Inga Liepiņa.

Hermanis iestājas par to, lai diskusijas par sociāli politiskajām norisēm teātrī būtu "dzīvas". Teātru tendenci saglabāt neitralitāti no politikas mākslinieciskais vadītājs vērtēja kā nepareizu, vienlaikus minot, ka JRT darbinieku vidū ir dažādi viedokļi par politiku. Tāpat viņš atzīmēja, ka viņa personīgā pozīcija nav JRT pozīcija.

Runājot par krievu režisoru piesaistīšanu teātrim, Hermanis uzsvēra - lai JRT saredzētu sadarbības iespējas, režisoram ir jābūt ne vien izcilam, bet arī "publiski jānosauc lietas savos vārdos - kurš ir uzsācis karu, kurš ir vainīgs un atbildīgs". Krimovs to esot izdarījis kara sākumā, kam sekojis Hermaņa zvans ar aicinājumu pievienoties JRT. Tāpat viņš minēja, ka nejūtot no skatītājiem pieprasījumu aizliegt krievu režisoru dalību teātrī.

JRT mākslinieciskais vadītājs atzina, ka Krievija esot nopelnījusi "kaudzi naudas" no viņa uzvestajām izrādēm kaimiņvalstī. Tomēr viņš pauda, ka viena izrāde esot uzvesta pirms 14 gadiem, kad "neviens nezināja, kā tas beigsies" un kad tā esot bijusi "cita Krievija". Savukārt otra izrāde, kas Krievijā uzvesta pirms četriem gadiem, esot bijusi kā atgādinājums par vārda brīvību un Gorbačova laiku.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Bauskā notiks mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls

No piektdienas, 9.jūnija, līdz svētdienai, 11.jūnijam, Bauskā norisināsies mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls "Zobens un Lemess", informēja festivāla rīkotājs Valdis Bērzvads.

Izklaide Vecums ir tikai skaitlis - 83 gadīgā Ala Pačīno partnere stāvoklī

Kino veterāna partnere 29 gadus vecā Nura Alfala ir astotajā grūtniecības mēnesī, ziņo šovbiznesa un tenku tīmekļa vietne TMZ.

Izklaide Kāpēc no radio Pieci.lv aiziet ētera personības? Komentē Grēviņš

Sabiedriskā medija ietvaros eksistējošās jaunās, populārās mūzikas radiostacijās, kas tiek pozicionētas gados jauniem klausītājiem, Rietumeiropā un Skandināvijā kadru maiņa vienmēr ir intensīva un talantu sastāvs mēdz nomainīties pilnībā, pauda "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv" ētera personība un radošais direktors Toms Grēviņš, komentējot vairāku ētera personību aiziešanu no "Pieci.lv".

Izklaide Apskatāma ekspozīcija Dziesmusvētku telpa

Mežaparka Lielās estrādes jeb Sidraba birzs Ziemeļrietumu spārnā šodien atklāta Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) ekspozīcija "Dziesmusvētku telpa", informēja RMM pārstāve Ilona Matvejeva.

Lasiet arī

Izklaide Bauskas pilī noritēs improvizācijas izrāde par 15.gadsimta notikumiem

Svētdien, 26.martā, plkst.18 Bauskas pilī varēs noskatīties un līdzdarboties Improvizatoru apvienības "Lifts" izrādē "Ar sapni par pili" par notikumiem un ļaudīm 15.gadsimta vidū Bauskas Livonijas ordeņa pils būvniecības laikā, informē Bauskas pils muzeja pārstāve Elīna Jegorova.

Izklaide Dailes teātrī gaidāms sezonas noslēguma koncerts "Dailes sviests"

Dailes teātris 8.jūnijā, 10.jūnijā, 11.jūnijā un 12.jūnijā aicina skatītājus uz sezonas noslēguma koncertiem, kas iecerēti kā muzikāls atskats uz visgarāko Dailes teātra sezonu, kas ilga trīs gadus, ņemot vērā pandēmijas ieviestās korekcijas.

Izklaide Leļļu teātra valdes loceklim sola algu 3637 eiro apmērā

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi atklātu konkursu uz VSIA "Latvijas Leļļu teātris" otra valdes locekļa amatu, solot algu 3637 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas, aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Izklaide Gada laikā ievērojami samazinājies Latvijas teātru apmeklētāju skaits

Otrajā Covid-19 pandēmijas gadā ievērojami samazinājies Latvijas teātru apmeklētāju skaits, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) "Latvijas statistikas gadagrāmatas 2021" dati.