Zinātnieki suņus dēvē par “visizplatītākajiem lielajiem plēsējiem uz Zemes”. Pat tad, ja tie ir pavadā, suņi traucē savvaļas dzīvniekiem – ar savu klātbūtni, smaržu, troksni un atstātajām pēdām. Tādas sugas kā brieži, lapsas un lūši cenšas izvairīties no teritorijām, kur uzturas suņi. Arī putni, īpaši piekrastes, izjūt trauksmi, kas var izraisīt ilgstošas uzvedības izmaiņas.
Eksperti brīdina, ka suņu ekskrementi piesārņo ūdenstilpnes un kavē augu augšanu, bet mazgāšanā izmantotie šampūni un pretparazītu līdzekļi, nonākot dabā, apdraud ūdens ekosistēmas.
Papildus tam pētnieki uzsver arī suņu barības ražošanas ekoloģisko ietekmi – augstas oglekļa emisijas, ūdens un zemes resursu patēriņu. Neskatoties uz to, tikai 12–16% suņu īpašnieku ir gatavi maksāt vairāk par videi draudzīgu barību, galvenokārt augsto cenu dēļ.
Lielākā problēma – informācijas trūkums. Daudzi suņu īpašnieki vienkārši nezina, kādu ietekmi viņu mīluļi var atstāt uz vidi.
Pētījuma autori aicina suņu īpašniekus, vides aizstāvjus un pašvaldības sadarboties, lai rastu līdzsvaru starp rūpēm par mājdzīvniekiem un atbildīgu attieksmi pret dabu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri