Šogad Latvijas iekšējos ūdeņos plānots ielaist vismaz 18 miljonus zivju mazuļu

Interesanti fakti
LETA 23:36, 21.01.2025 0

Valdībā otrdien nolēma, ka no 2025.gada līdz 2028.gadam Latvijas iekšējos ūdeņos katru gadu ielaidīs vismaz 18 miljonus lašu, taimiņu, strauta foreļu, līdaku, zandartu, vimbu un citu zivju sugu mazuļu, kā arī nēģu kāpurus, kas nodrošinās saimnieciski nozīmīgo zivju resursu pieaugumu par vismaz 500 tonnām gadā.

 
Foto: LETA

Zemkopības ministrija skaidro, ka apstiprināts ZM sagatavotais zivju resursu mākslīgās atražošanas plāns 2025.-2028.gadam, kas paredz turpināt Latvijas iekšējo ūdeņu papildināšanu ar vērtīgo zivju resursiem un uzlabot zivju dzīvotņu un nārsta vietas.

ZM pārstāvji norāda, ka, mērķtiecīgi papildinot iekšējo ūdeņu zivju resursus, uzlabojot zivju dzīvotnes uzlabošanu, kā arī atjaunojot nārsta vietas un migrācijas iespējas upēs un ezeros, veidosies labvēlīgi apstākļi makšķerēšanai, vēžošanai, zemūdens medībām un pašpatēriņa zvejai, uzņēmējdarbībai zvejniecībā, akvakultūrā, tūrismā un kopumā reģionālajai attīstībai.

Tāpat, pieaugot zivju resursu apjomam, palielināsies arī ieņēmumi valsts un pašvaldību budžetā no pārdotajām makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartēm un licencēm, kā arī no licencēm komercdarbībai zvejniecībā, maksas par ūdenstilpju un zvejas tiesību nomu un citiem ieņēmumiem, akcentē ministrijā.

ZM min, ka paredzēts arī veikt pasākumus zušu krājumu pārvaldībai, veicot zušu krājumu monitoringu upēs un ezeros, kuros iepriekšējos periodos ielaisti zušu kāpuri, lai sagatavotu novērtējumu par šā brīža situāciju zušu populācijā un sniegtu rekomendācijas par zušu krājumu tālāko pārvaldību.

Zivju resursu papildināšanai paredzēts valsts budžeta finansējums, tostarp Zivju fonda atbalsts, ko varēs izmantot pašvaldību ierosinātu zivju ielaišanas projektu īstenošanai, kā arī AS "Latvenergo" gadskārtējie kompensācijas maksājumi par Daugavas hidroelektrostacijas (HES) kaskādes darbības izraisīto zivju resursu zaudējumu.

Ministrijā uzsver, ka, lai mazinātu cilvēka darbības sekas Latvijas publiski pieejamos iekšējos ūdeņos, plānots uzlabot arī zivju dabiskās dzīvotnes, kā arī atjaunot zivju nārsta vietas, nojaucot šķēršļus, kas traucē zivju migrācijai, vai arī izveidojot zivju migrācijas ceļus šķēršļu apiešanai. Plānots, ka ar Zivju fonda atbalstu katru gadu varētu īstenot vismaz piecus šādus projektus.

Plāna īstenošanas sekmīgai norisei un zinātniskās uzraudzības nodrošināšanai, katru gadu plānots, sagatavot vismaz 60 atzinumus un zinātniskās rekomendācijas, kas saistītas ar zivju resursu papildināšanu un zivju dzīvotņu uzlabošanu Latvijas ūdeņos, ko finansēs no pieejamā Latvijas valsts budžeta.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Lieldienu ceļojumi: no Igaunijas klintīm līdz Zviedrijas krastiem (+VIDEO)

Ceļošanas eksperti ir sagatavojuši iedvesmojošu maršrutu.

Interesanti fakti Aptauja: Puse Latvijas iedzīvotāju Lieldienās krāsos olas

Puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju Lieldienās krāsos olas, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" veiktā aptauja.

Interesanti fakti Kā nokrāsot olas koši sarkanā krāsā – labākais veids ar bietēm

Lieldienu olām jābūt spilgtām, un viens no skaistākajiem toņiem ir sarkans. To iespējams iegūt arī bez mākslīgām krāsvielām – pietiek izmantot dabiskus produktus.

Interesanti fakti Atklāta Arābijas tuksneša senā pagātne

Jauns pētījums, kas publicēts žurnālā Nature, atklāj pārsteidzošu faktu: Arābijas pussalas un Sahāras tuksneši ne vienmēr bijuši tik sausas un tukšas vietas, kā redzams šodien. Izrādās, pēdējo 7 miljonu gadu laikā reģionā vairākkārt valdījuši mitri klimatiskie periodi – Arābijas tuksnesis tad pārvērtās par zaļojošu ainavu ar upēm un ezeriem.

Lasiet arī

Interesanti fakti Šis nelūgts viesis - apaļais jūrasgrundulis (+VIDEO)

Šo zivi var lietot pārtikā, un dažos reģionos apaļais jūrasgrundulis tiek uzskatīts par delikatesi.

Sabiedrība Saudzēsim Latvijas nēģus: līdz jūlijam makšķerēt aizliegts (+VIDEO)

Baltijas jūrā ietekošās upes ar to baseiniem ir nozīmīgākās nārstošanas vietas.

Interesanti fakti Līdz jūlija beigām zvejot nēģus ir aizliegts (VIDEO)

Maijs ir upes nēģu (Lampetra fluviatilis) nārsta laiks. Suga ir īpaši aizsargājama un ierobežoti izmantojama, tādēļ līdz pat 31. jūlijam tos ir aizliegts zvejot ikvienā Latvijas upē, informēja VS.LV Ilze Reinika, Dabas aizsardzības pārvaldes
vecākā komunikācijas speciāliste.

Interesanti fakti Reņģēdāju festivāls notiks Salacgrīvā (+VIDEO)

Tautā zināmas dziesmas un dejas, un visam pa vidu reņģe - cepta un grilēta.