• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kas ir Rīgas Zooloģiskā dārza skaistā iemītniece mara, jeb pampu zaķis (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 13:16, 02.07.2024


Patlaban mazuļi jau izskatās krietni lieli un kopā ar pieaugušajiem labprāt mielojas ar aploka zaļo zelmeni.


Graciozā būtne pieder grauzēju ģimenei.

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā uz jauno voljēru blakus huzārpērtiķiem pārcēlušās piecas Patagonijas maras, kuras daudzās valodās mēdz dēvēt arī par pampu jeb Patagonijas zaķiem. Tuvākajās nedēļās šiem dzīvniekiem pievienosies kapibaras, kas patlaban mitinās kopā ar tapīriem, kā arī "Rīga ZOO" Bruņrupuču patversmē nonākušie dīķa bruņrupuči.

Lai arī vienam no lielākajiem grauzējiem - marai - ir visai tāla radniecība ar zaķiem, tomēr tās poza sēžot atgādina garausi. Savukārt, kad dzīvnieks sāk skriet, tad neviļus rodas līdzības ar stirnu vai citu līdzīgu pārnadzi. Patagonijas maras Rīgas Zoodārzā ieradās aprīļa nogalē - divas mātītes (vienu un trīs gadus vecas) no Zie-Zoodārza Nīderlandē un gadu vecs tēviņš no Vroclavas zooloģiskā dārza Polijā.

Šie dzīvnieki nedaudz vairāk par mēnesi pavadīja karantīnas apstākļos un nu uz pastāvīgu dzīvi pārcēlās jaunā un plašā āra aplokā. Pa šo laiku jaunizveidotā maru grupa piedzīvoja priecīgu notikumu - vecākajai mātītei 21.maijā piedzima divi mazuļi. Tā kā grūsnības periods šiem dzīvniekiem ilgst apmēram 100 dienas, tad skaidrs, ka apaugļošanās notikusi vēl Nīderlandes zooloģiskajā dārzā. Mātītei parasti dzimst viens līdz trīs, taču visbiežāk divi attīstīti mazuļi, kas jau pēc pāris stundām spēj ļepatot apkārt, tomēr dzīves sākumu tie pavada alās. Tā kā barā mazuļi dzimst vienā periodā, tad vienāda izmēra pēcnācējus var barot arī citas mātītes.

Savukārt atšķirīga lieluma sveša piena tīkotāji biežāk tiek atraidīti. Patlaban mazuļi jau izskatās krietni lieli un kopā ar pieaugušajiem labprāt mielojas ar aploka zaļo zelmeni, nereti pat ignorējot dzīvnieku kopēju piedāvātos gardumus. Dabā maras dzīvo Dienvidamerikā Argentīnas plašajā līdzenumā - pampās. Šī suga ir ierakstīta Pasaules Sarkanajā grāmatā kā daļēji apdraudēta suga (Near Threatened). Īpatņu daudzums samazinās vietējo iedzīvotāju lauksaimnieciskās darbības (lopkopība, zemju izmantošana augkopībā), kā arī medību dēļ.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Jūlijs ir tomātu mēnesis, Āgenskalna tirgū notiks garšas meistarklase (+VIDEO)

Uzturs spēlē būtisku lomu cilvēka veselības un labsajūtas uzturēšanā.

Interesanti fakti Iespējams, būs jāglābj NASA astronauti, kas «nav iestrēguši» SKS

Abiem astronautiem, kuri orbītā ieradās ar kosmosa kuģi "Boeing Starliner", bija paredzēts atgriezties uz Zemes jūnijā. Tomēr tagad viņi kosmosā uzturēsies vismaz līdz augusta vidum.

Interesanti fakti Latvija ir zirgu un jāšanas sporta zeme, to pierādīs Inčukalnā (+VIDEO)

Jāšana ar koka zirgiem (hobby horse) pasaulē kļūst arvien populārāka, šogad arī pie mums tā ir iekļauta sacensību programmā.

Interesanti fakti Laiks uz Mēness rit ātrāk nekā uz Zemes. Par cik daudz?

Lai nākotnē varētu veiksmīgi izpētīt Zemes pavadoni, ir ļoti svarīgi saprast, cik precīzi laiks plūst uz Mēness.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas Zoodārzs būs slēgts arī otrdien

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs arī otrdien, 19.decembrī, vēl netiks atvērts apmeklētājiem, bet no trešdienas darboties atsāks, liecina zoodārza paziņojums sociālajā tīklā "Instagram".

Sabiedrība Lūstošo koku dēļ Rīgas Zoodārzs slēgts arī pirmdien

Lūstošo koku dēļ Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs pirmdien ir slēgts apmeklētājiem, aģentūru LETA informēja zoodārza pārstāvji.

Sabiedrība Lūstošo koku dēļ svētdien slēgts Rīgas Zoodārzs

Lūstošo koku dēļ Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs svētdien ir slēgts apmeklētājiem.

Kultūra Zoodārza dzīvnieku pulkam pievienojas roņu mazulis

Janvāra beigās Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza pelēko roņu ģimenei piedzimis roņu mazulis, aģentūru LETA informēja zoodārzā.