• Estere,
  • Hermīne
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Āgenkalnes tirgus no šodienas atklāj bezmaksas pasākumu sēriju (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 08:47, 19.06.2024


Apmeklētājiem tiek solīta "skeptiska vasara".


Tirgū vienmēr ir ko darīt.

Šovasar Āgenskalna tirgus kaimiņus un draugus aicina piedzīvot vasaru skeptiskā garā - 3 praktisku darbnīcu, 3 SkeptiCafe pasākumu un vairāku tematisku Portālu garumā ikviens interesants aicināts attīstīt savas medijpratības un kritiskās domāšanas prasmes nozares profesionāļu vadībā. Pirmā darbnīca ar SkeptiCafe līdzdibinātāju Edgaru Lapiņu jau 19.jūnijā. Dalība visos pasākumos bez maksas.

Šogad Āgenskalna tirgus pasākumu programmas centrā izvirzīta kritiskā domāšana un medijpratība - vienas no svarīgākajām prasmēm mūsdienās, kas palīdz pieņemt prātīgus lēmumus un neuzķerties uz maldiem. Bet kur un kā gan tās iemācīties, turklāt brīvā, iekļaujošā un neformālā vidē? 19.jūnijā, 17.jūlijā un 14.augustā Āgenskalna tirgū norisināsies praktiskas ekspertu darbnīcas, kurās topošie un esošie skeptiķi aicināti mācīties par kritisko domāšanu, medijpratību un sociālajiem tīkliem. Kā turpinājums katrai no apgūtajām temām 3.jūlijā, 31.jūlijā un 28.augustā plānoti trīs SkeptiCafe pasākumi, kas sastāvēs no divām 30 minūšu lekcijām un stundu garas diskusijas.

Diskusijā ikvienam dalībniekam būs iespējams uzdot ekspertiem savus jautājumus, dalīties pārdomās un veidot dialogu. Pasākumi aicinās darbnīcās apgūto likt lietā praktiski un attīstīt tematiskā kontekstā, piemēram, iepazīstot sazvērestību teoriju pasauli un tās aizkulises, konstruējot, kā mediji un komunikācija publiskajā telpā veido sabiedrības viedokli par politiku un atklājot, kāda ir sociālo tīklu ietekme uz indivīda mentālo veselību. Kas svarīgi - gan darbnīcas, gan pasākumi iecerēti aizraujošā un jautrā formā, pasākuma laikā būs atvērtas tirgus kafejnīcas un bāri, kur dalībniekiem iestiprināties un uzlādēt savas zinātkāros prātus. Programmu, kas veidota sadarbībā ar rūdītiem kritiskās domāšanas, zinātnes popularizētājiem un mācību vadītājiem ar 14 gadus ilgu pieredzi SkeptiCafe, papildinās tematiski un izklaidējoši notikumi Āgenskalna tirgus piektdienu Portālos. Vasaras laikā tiksimies brīvrunu cīņās, konspirāciju teātrī un teātra "Kvadrifrons" interaktīvā izrādē "Vēlēšanās" ar aktieri Jāni Kroni.

Pirmajā Skepticafe darbnīcā 19.jūnijā Edgars Lapiņš, SkeptiCafe līdzdibinātājs un kritiskās domāšanas pasniedzējs Rīgas Ekonomikas augstskolā (SSE Riga), aicinās gūt ieskatu kritiskās domāšanas pamatos, piedāvājot 10 praktiskus un vienkāršus rīkus, kā to vairot, biežāk noķert kļūdas un pieņemt drošus lēmumus ātrāk.

Darbnīcas turpinājumā, 3.jūlijā, tiksimies pirmajā SkeptiCafe pasākumā, kur psihologa Mārtiņa Priedola un "Re:Baltica" žurnālistes Evitas Puriņas vadībā iepazīsim sazvērestības teoriju pasauli. Darbnīca aicinās pētīt un meklēt atbildes uz tādiem jautājumiem kā: "Kā un kāpēc veidojas sazvērestību teorijas, un kas cilvēkiem liek tām noticēt? Vai tam ir kāds sakars ar cilvēka personību? Cik bīstamas tās ir un vai ir iespējams to izplatību apturēt?" Darbnīcu stafetes kociņu 17.jūlijā pārņems startēģiskās komunikācijas speciāliste un kritiskās domāšanas lektore Latvijas Universitātē Linda Curika, kura palīdzēs noorientēties mediju pasaulē, stāstot, kas tos veido, kam tie pieder un kā atšķirt patiesību no maldiem.

Skeptisko vasaru turpinās SkeptiCafe pasākums 31.jūlijā, kurā pētnieciskā žurnāliste, "Re:Baltica" līdzdibinātāja Inga Spriņģe un eksperts politikas jomā demonstrēs, kā notiek politikas, mediju un sabiedrības mijiedarbība. Vasaras pirmspēdējais pasākums 14.augustā tiks veltīts sociālo tīklu pratībai, kur SkeptiCafe līdzdibinātājs un dezinfromācijas pētnieks Mārtiņš Hiršs dos padomus, kā neapmaldīties sociālo tīklu informācijas pārbagātībā un kā pretoties agoritmu vilkmei, lai sociālie tīkli kalpotu mums, nevis mēs tiem. Visbeidzot, skeptisko vasaru 28.augustā noslēgs pēdējais SkeptiCafe pasākums par sociālajiem tīkliem un to ietekmi uz veselību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Latvijā saimnieces savus ledusskapjus pārskata vasarā (+VIDEO)

Rectpte N 1: zveidojiet sarakstu ar iecienītajām maltītēm.

Interesanti fakti Jūlijs ir tomātu mēnesis, Āgenskalna tirgū notiks garšas meistarklase (+VIDEO)

Uzturs spēlē būtisku lomu cilvēka veselības un labsajūtas uzturēšanā.

Interesanti fakti Iespējams, būs jāglābj NASA astronauti, kas «nav iestrēguši» SKS

Abiem astronautiem, kuri orbītā ieradās ar kosmosa kuģi "Boeing Starliner", bija paredzēts atgriezties uz Zemes jūnijā. Tomēr tagad viņi kosmosā uzturēsies vismaz līdz augusta vidum.

Interesanti fakti Latvija ir zirgu un jāšanas sporta zeme, to pierādīs Inčukalnā (+VIDEO)

Jāšana ar koka zirgiem (hobby horse) pasaulē kļūst arvien populārāka, šogad arī pie mums tā ir iekļauta sacensību programmā.

Lasiet arī

Sabiedrība Mamikins izsludināts starptautiskajā meklēšanā

Ģenerālprokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļā jūnija beigās izdevusi Eiropas apcietinājuma lēmumu pret bijušo Eiropas Parlamenta (EP) deputātu no Latvijas Andreju Mamikinu, kurš apsūdzēts par agresorvalsts veikto kara noziegumu Ukrainā slavināšanu un attaisnošanu.

Sabiedrība Citskovskis pametīs darbu Valsts kancelejā

Saistībā ar speciālo avioreisu lietu amatā pazeminātais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis pametīs darbu šajā iestādē.

Sports Nosaukti Latvijas delegācijas karognesēji Parīzes olimpisko spēļu atklāšanā

Latvijas delegācijas karognesēji 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā būs 3x3 basketbolists Nauris Miezis un pludmales volejboliste Tīna Laura Graudiņa.

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.