• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kam Latvijas Pasts velta jaunās pastmarkas (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 18:18, 15.06.2024


Ar miniatūriem mākslas darbiem var norēķināties par sūtījumiem valsts iekšienē un ārzemēs.


Pastmarku sērija Izcilie latviešu mākslinieki tiek izdota kopš 2016.gada.

Latvijā izdotie filatēlijas darbi augsti vērtēti gan klientu vidū, gan filatēlijas kolekcionāru un ekspertu lokā. Filatēlijas materiālu kolekcionāru starptautiskās apvienības atbilstoši stingri regulētiem standartiem Latvijas Pasta izdotās pastmarkas novērtējušas kā līdzvērtīgas lielāko pasaules valstu izdotajiem filatēlijas izdevumiem un tās regulāri tiek iekļautas gan pasaulē atpazīstamos filatēlijas izdevumu katalogos, gan prestižu kolekcionāru kolekcijās.

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku bloku sērijā "Izcilie latviešu mākslinieki" - jaunais izdevums veltīts gleznotājam Jāzepam Grosvaldam (1891-1920). Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 14.jūnijā Elizabetes ielas pasta nodaļā, Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst.9.00 līdz 18.00.

Pastmarku bloks izdots 7000 eksemplāru tirāžā, savukārt aploksne - 500. Katras pastmarkas nominālvērtība ir 1,65 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā.

Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere, kura pastmarku bloka un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantojusi reprodukcijas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā esošajiem Jāzepa Grosvalda darbiem: "Latviešu kareivji Rīgas ielā" (1919 ), "Sieviete ar vēdekli" (1914), "Dāmas restorānā" (1913-1914), "Kurzemes bēgļi Rīgas stacijā" (1915), "Varavīksne (Dzimtenes skats)" (1917), kā arī Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas materiālus.

Latviešu mākslinieks Jāzeps Grosvalds (1891-1920) bija daudzpusīga, izcili talantīga personība, par kuru iespējams sacīt, ka būtībā visas viņa darbības uzskatāmas par mākslas faktu - ne tikai paši mākslas darbi, bet arī vēstules, dienasgrāmatas, krāšņi pašdarināti žurnāli, pat modernais ģērbšanās stils. Dzimis un audzis Rīgā, daudz ceļojis pa Eiropu un apmeties uz dzīvi Parīzē, no kuras atgriezties piespieda Pirmais pasaules karš. Tas arī noteica iepazīšanos ar citiem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kurus viņam bija iespēja izglītot par jaunākajām tendencēm, kļūstot par klasiskā modernisma ievadītāju latviešu mākslā.

Pastmarku sērija Izcilie latviešu mākslinieki tiek izdota kopš 2016.gada - šajā laikā emitēti astoņiem dažādiem latviešu māksliniekiem veltīti pastmarku bloki: Janim Rozentālam (2016), Jānim Tīdemanim (2017), Ansim Cīrulim (2018), Johanam Valteram (2019), Gustavam Klucim (2020), Jānim Pauļukam (2021), Hildai Vīkai (2022) un Kārlim Padegam (2023).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Latvijā saimnieces savus ledusskapjus pārskata vasarā (+VIDEO)

Rectpte N 1: zveidojiet sarakstu ar iecienītajām maltītēm.

Interesanti fakti Jūlijs ir tomātu mēnesis, Āgenskalna tirgū notiks garšas meistarklase (+VIDEO)

Uzturs spēlē būtisku lomu cilvēka veselības un labsajūtas uzturēšanā.

Interesanti fakti Iespējams, būs jāglābj NASA astronauti, kas «nav iestrēguši» SKS

Abiem astronautiem, kuri orbītā ieradās ar kosmosa kuģi "Boeing Starliner", bija paredzēts atgriezties uz Zemes jūnijā. Tomēr tagad viņi kosmosā uzturēsies vismaz līdz augusta vidum.

Interesanti fakti Latvija ir zirgu un jāšanas sporta zeme, to pierādīs Inčukalnā (+VIDEO)

Jāšana ar koka zirgiem (hobby horse) pasaulē kļūst arvien populārāka, šogad arī pie mums tā ir iekļauta sacensību programmā.

Lasiet arī

Sabiedrība Būs jaunais pasta nodaļu koncepts

"Latvijas pasts" patlaban neslēgs nevienu pasta nodaļu,

Ekonomika Pasts ar SM apsver trīs stratēģiskos virzienus turpmākajam pasta nodaļu tīklam

Patlaban VAS "Latvijas pasts" ar Satiksmes ministriju (SM) apsver trīs stratēģiskos virzienus, kas iezīmētu turpmāko pasta nodaļu tīklu, aģentūrai LETA skaidroja pasta pārstāvji.

Sabiedrība Apstiprināta Latvijas pasta pagaidu padome

Ceturtdien apstiprināta VAS "Latvijas pasts" pagaidu padome, informēja Satiksmes ministrijā (SM).