Pētnieki ir izstrādājuši vairākas ģeoinženierijas metodes, lai glābtu Ziemeļpolu no kušanas.
Lai glābtu sniegoto Arktiku no kušanas globālās sasilšanas rezultātā, daži zinātnieki strādā pie plāniem mainīt visa reģiona klimatu, raksta "Futurism".
Protams, Ziemeļpolu nevar ievietot milzu saldētavā, taču ir vairāki projekti reģiona atdzesēšanai, atstarojot saules gaismu.
Viens no šādiem projektiem paredz ūdens sūknēšanu uz virsmas, kur tas sasalst un veido aizsargkārtu virs Arktikas sniega. Citā eksperimentā zinātnieki ierosina izkliedēt atstarojošas stikla lodītes uz sniega Arktikā, lai atstarotu vairāk saules gaismas.
Visi ierosinātie projekti ir daļa no ģeoinženierijas, kas ir metode noteiktu vides aspektu veidošanai, lai kompensētu klimata pārmaiņu radītos postījumus. Fakts, ka zinātne nopietni apsver šādus eksperimentus, nozīmē, ka ar globāliem centieniem nepietiek, lai apturētu sasilšanu. Piemēram, pagājušais gads bija karstākais, kāds reģistrēts Arktikā.
Nīderlandes jaunuzņēmums "Arctic Reflections" ir ierosinājis savu eksperimentu, lai glābtu Arktiku. Pētījuma autori ierosina iesūknēt jūras ūdeni īpaši izvēlētās vietās Arktikas jūrā, lai atjaunotu Arktikas ledu, kas ziemas periodos sabiezējot kalpos kā siltuma vairogs.
“Mūs iedvesmoja Nīderlandes pieeja slidotavu celtniecībai daiļslidošanas sacensībām,” atzīst "Arctic Reflections" izpilddirektors Fongers Ipma.
Ziemā Nīderlandē dažus laukus appludina ar ūdeni, lai izveidotu slidotavas. Viņš saka, ka cilvēki varētu izveidot aizsargājošu ledus apvalku, kas varētu ilgāk saglabāt Arktiku, kamēr citas tehnoloģijas samazina globālās oglekļa emisijas.