• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Neatlaidīgos tūristus sagaida pastaigas pa nacionālajiem parkiem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 07:01, 23.05.2024


Jau 25 gadus Eiropā 24.maijā atzīmē dabas dienu.


Rāznas parks ir mierīga vieta ezera krastā.

Lai sargātu un popularizētu Eiropas dabas daudzveidību, kā arī veicinātu aizsargājamo teritoriju popularitāti un palielinātu sabiedrības atbalstu dabas aizsardzībai, jau 25 gadus Eiropā 24.maijā atzīmē Eiropas dabas un nacionālo parku dienu. Šogad Dabas aizsardzības pārvalde aicina pievienoties šai dienai veltītos pārgājienos 25.maijā Rāznā un Svētciemā. Dalībnieku skaits pārgājienos ierobežots, tādēļ jāpiesakās iepriekš.

"Eiropas dabas un nacionālo parku dienas šīgada vienotais sauklis "Balso par dabu" aicina ikvienu iesaistīties dabas aizsardzībā, gan praktiski darbojoties dabas atjaunošanas aktivitātēs, gan publiski paužot savu viedokli un cenšoties ietekmēt lēmumus, kas skar īpaši aizsargājamās dabas teritorijas. Lai sargātu, daba primāri ir jāiepazīst un jāizprot, tāpēc aicinām uz kopīgiem izziņas pārgājieniem," min Dabas aizsardzības pārvaldes Rāznas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Regīna Indriķe.

25.maijā plkst.10.00-15.00 ikviens laipni aicināts doties pārgājienā "Līkločiem gar Rāznu". Tas būs izzinošs ~15km garš pārgājiens Rāznas Nacionālajā parkā - no Lipuškiem līdz Jaunstašuļiem, gar Galdeņiem un Bereznīkiem, Vecstašuļiem un Dvarčiem atpakaļ uz Lipuškiem. Dalībnieki izstaigās Akmeņu taku, iepazīs mozaīkveida ainavu Rāznas ezera apkārtnē, vēros norises dabā un cilvēka darbības radītās ietekmes, apciemos "Itkaču mājas" saimniecību Jaunstašuļu un diskutēs par dabas saglabāšanas jautājumiem. Pārgājiena noslēgumā varēs apmeklēt arī Rāznas Nacionālā parka dabas centra ekspozīciju. Tikšanās plkst.10.00 pie Rāznas Nacionālā parka dabas centra (Lipuški, Skolas iela 3).

Savukārt 25.maijā Svētciemā plkst.10.00 sāksies trīs līdz četru stundu garš pārgājiens "Krastings gar Svētupi". Ejot pa Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritoriju, pārgājiena dalībnieki iepazīs Svētupes un Reisa grāvja tecējumu uz Rīgas jūras līci, meža un jūras piekrastes augus, baudīs dabas uzkodu piedāvājumu, pa ceļam atklājot unikālas "skulptūras" un varbūt arī skudru lauvu. Jāņem vērā, ka šis pārgājiens būs sportisks - būs jāpieliecas, jāpārkāpj, jāpārlec utt. Tikšanās vieta Svētciema parka stāvlaukumā (Svētciems, Kāpas iela 2). Dalība jāpiesaka līdz 24.maijam vietnes www.tiekamiesdaba.lv sadaļā "Notikumu kalendārs" vai zvanot pa tālruni 26329412.

Aicinām pārgājienu dalībniekus izvēlēties laika apstākļiem un pastaigai dabā piemērotu apģērbu un mitrumizturīgus apavus. Tāpat arī līdzi ņemt ūdeni, tēju vai kafiju un kādu uzkodu pēc saviem ieskatiem. Pārgājienā var tikt fotografēts un filmēts.

Eiropas dabas un nacionālo parku diena aizsākās 1999.gadā, kad Eiroparka Federācija nolēma atzīmēt Eiropas 1. nacionālā parka izveidi. Šī diena, kas tiek veltīta visām Eiropas aizsargājamām dabas teritorijām, tiek plaši atzīmēta visā Eiropā, kur daudzos dabas un nacionālajos parkos notiek dažādas bezmaksas aktivitātes.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Izmisīgs plāns Arktikas glābšanai: ierosina to iesaldēt

Pētnieki ir izstrādājuši vairākas ģeoinženierijas metodes, lai glābtu Ziemeļpolu no kušanas.

Interesanti fakti Masks draud aizliegt savos uzņēmumos «Apple» ierīces

Uzņēmējs Īlons Masks pirmdien draudēja aizliegt savos uzņēmumos viedtālruņu "iPhone" un citu kompānijas "Apple" ierīču izmantošanu, ja to operacionālajā sistēmā tiks integrētas uzņēmuma "OpenAI" mākslīgā intelekta tehnoloģijas.

Interesanti fakti Uz Mēness plāno izurbt 5 km caurumu, lai atrastu kaut ko, kas dabā neeksistē

Zinātnieki ierosinājuši veikt neparastu eksperimentu uz Mēness, kas apvienos divas pašlaik nesavienojamas teorijas.

Interesanti fakti Saulkrastu novadā EP vēlēšanās vēlējies nobalsot Igaunijas pilsonis

Saulkrastu novadā kādā no vēlēšanu iecirkņiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās vēlējies nobalsot Igaunijas pilsonis, aģentūrai LETA atklāja novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Neimane.

Lasiet arī

Sabiedrība Tikšanās vieta - Daugavgrīva: Piejūras parks aicina rīdziniekus (+VIDEO)

Rītdiena piedāvā brīnišķīgas ģimenes brīvdienas un izglītojošus piedzīvojumus.

Sabiedrība Sprindžuks: Dabas parks Tērvetē ir neatgriezeniski sabojāts (+FOTO)

Dabas parks Tērvetē ir neatgriezeniski sabojāts, atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS).

Ekonomika Šogad Rīgu varētu apmeklēt par 15% vairāk ceļotāju nekā pērn

Šogad Rīgu varētu apmeklēt par 15% vairāk ceļotāju nekā pagājušajā gadā, kad tika uzņemti 1,2 miljoni ārvalstu viesu, aģentūrai LETA prognozēja Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūras Tūrisma pārvaldes vadītāja Ieva Lasmane.

Ekonomika ES militārajam tūrismam Zemgalē atvēl aptuveni 642 tūkstošus eiro (+VIDEO)

Projekta partneri vēlas paplašināt Baltijas kara mantojuma piedāvājuma teritoriālo pārklājumu.