• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Maija pirmajās dienās sāks atslēgt apkuri RNP apsaimniekotajām mājām

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 13:32, 26.04.2024


Namu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) maija pirmajās dienās sāks apkures atslēgšanu mājām, kas pieslēgtas centralizētajai siltumapgādei, informēja RNP.Vairumam māju apkuri atslēgt plānots divu dienu laikā, proti, 2. un 3.maijā.

Pārtraukt apkures sezonu RNP sāk tad, kad siltais laiks ir nostabilizējies. Tas nozīmē, ka vismaz trīs diennaktis pēc kārtas gaisa temperatūra ir pārsniegusi +12 grādus pēc Celsija skalas, turklāt ne brīdi nav bijusi zemāka par +7 grādiem. Tāpat svarīgi, lai arī nākamajās trīs diennaktīs laika prognoze ir tāda pati vai siltāka, kā arī nav gaidāmi ilgstoši nokrišņi.

Savukārt pirms apkures sezonas beigām pavasara mainīgajos laikapstākļos apkuri regulē viedās tehnoloģijas. Kā skaidro RNP pārstāve, katrai RNP apsaimniekotajai mājai ir automātisks siltummezgls - kad gaiss laukā iesilst virs +12 grādiem, apkure atslēdzas automātiski. Temperatūrai pazeminoties, apkure atkal pieslēdzas.

Ja iedzīvotāji vēlas atšķirīgu apkures atslēgšanas datumu, dzīvokļu īpašniekiem par to jāpieņem kopības lēmums vai jāievēlē pilnvarotā persona un jāinformē RNP.

Dzīvokļu īpašnieku kopība arī var lemt gada siltajos mēnešos apkures sistēmu iestatīt dežūrrežīmā. Tad, piemēram, ja pavasarī, jau pēc apkures sezonas beigām, gaisa temperatūra ilgstoši nokrītas zem +5 grādiem, apkures sistēma automātiski ieslēgsies.

RNP atgādina, ka pēc apkures sezonas beigām sākas radiatoru un dvieļu žāvētāju nomaiņas laiks, un šie darbi vispirms ir noteikti jāsaskaņo ar pārvaldnieku, lai nejauši nekaitētu mājas kopējai apkures sistēmai. Par nesaskaņotu radiatoru mainīšanu dzīvokļa īpašniekam var tikt piemērots naudas sods, un, ja to jauda ir mājai nepiemērota, no jauna uzstādītos radiatorus var likt atkal nomainīt.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Latvijā saimnieces savus ledusskapjus pārskata vasarā (+VIDEO)

Rectpte N 1: zveidojiet sarakstu ar iecienītajām maltītēm.

Interesanti fakti Jūlijs ir tomātu mēnesis, Āgenskalna tirgū notiks garšas meistarklase (+VIDEO)

Uzturs spēlē būtisku lomu cilvēka veselības un labsajūtas uzturēšanā.

Interesanti fakti Iespējams, būs jāglābj NASA astronauti, kas «nav iestrēguši» SKS

Abiem astronautiem, kuri orbītā ieradās ar kosmosa kuģi "Boeing Starliner", bija paredzēts atgriezties uz Zemes jūnijā. Tomēr tagad viņi kosmosā uzturēsies vismaz līdz augusta vidum.

Interesanti fakti Latvija ir zirgu un jāšanas sporta zeme, to pierādīs Inčukalnā (+VIDEO)

Jāšana ar koka zirgiem (hobby horse) pasaulē kļūst arvien populārāka, šogad arī pie mums tā ir iekļauta sacensību programmā.

Lasiet arī

Ekonomika Jaunu gāzes apkures iekārtu uzstādīšanu Rīgā vairs nesaskaņos

Jaunu gāzes apkures iekārtu uzstādīšanu Rīgā vairs nesaskaņos no 2026.gada, paredz šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā akceptētie noteikumi Par teritoriālajām zonām siltumapgādes veida izvēlei un prasībām siltumapgādes sistēmas iekārtu izvēlei.

Ekonomika Valmiera par 4,5 miljoniem eiro sāka jaunas katlumājas būvniecību (+VIDEO)

Viens no projekta mērķiem ir nodrošināt stabilu un drošu siltumapgādi par pieņemamu cenu.

Ekonomika «Šajā sezonā siltumapgādes tarifi - stipri zemāki nekā pagājušajā gadā» (+VIDEO)

Nezināmais jautājums - kāda šogad būs ziema, cik tā būs auksta un gara - pauž KEM.

Sabiedrība Eksperti skaidro, cik maksāsim par apkuri šajā sezonā

Latvijā šajā apkures sezonā iedzīvotājiem gaidāmi mazāki rēķini nekā pagājušajā gadā, prognozē starptautiskā biokurināmā biržas "Baltpool" pārstāvji.