• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jautrs pavasaris nāk Jaunmoku pilī (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 12:15, 08.04.2024


Pasākuma dalībniekiem būs iespēja arī izstaigāt Mežaparka pastaigu taku.


Jaunmoku pils muzeja organizētajās aktivitātēs dalībnieki varēs iepazīt putnus.

Ceturtdien, 18.aprīlī, Jaunmoku pils aicina skolēnus uz ikgadējo Putnu dienu. No plkst.10:00 dabas izzinātājiem būs iespēja vērot putnus pils parkā, klausīties interesantus ornitologu stāstus par tiem, kā arī pašiem izgatavot putnu būrus.

Kā pareizi vērot putnus, praktiskā nodarbībā Jaunmoku pils parkā iemācīs ornitologi Kaspars Funts un Dmitrijs Boiko. Viņi dalīsies arī ar interesantiem stāstiem par un ap putniem un to dzīvi.

Kaspars Funts ir Latvijas Putnu fonda valdes priekšsēdētājs, kuram jau kopš bērnības interesējusi Latvija daba un, jo sevišķi, putni. 2000.gadā nopircis pirmo binokli un devies vērot putnus, kas aizrāvuši tik ļoti, ka pamazām putnošana kļuvusi par dzīvesveidu. Ar savām zināšanām un vērtīgo pieredzi viņš labprāt dalīsies ar skolēniem, lai sekmētu izpratni par norisēm, kas ikdienā notiek dabā.

Dmitrijs Boiko ir Latvijas Dabas muzeja Zooloģijas nodaļas vadītājs, ornitologs, kurš par putniem sācis interesēties jau bērnībā. Palīdzējusi arī skolotāja, kura sākumskolā pamanījusi viņa interesi par dabu. Dmitrijs zinātniskas lietas spēj izskaidrot vienkāršotā, viegli saprotamā valodā, kas ļauj skolēniem viegli uztvert informāciju.

Putnu dienā Jaunmoku pils parkā ciemosies arī mobilā putnu klase no Ķemeru Nacionālā parka dabas centra. Pildot dažādus aizraujošus un izzinošus uzdevumus, būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas un iegūt jaunas zināšanas par putniem, to daudzveidību un nozīmi dabā.

Ikviens varēs iemācīties un uzzināt, kā pareizi gatavot putnu būrus. Katra klase varēs izgatavot savu unikālo putnu būri, kuru varēs vest sev līdzi un novietot savā teritorijā un rūpēties par to, liekot praksē iegūtās zināšanas.

Savukārt Jaunmoku pils muzeja organizētajās aktivitātēs dalībnieki varēs iepazīt putnus un to paradumus caur dažādiem uzdevumiem.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja arī izstaigāt Mežaparka pastaigu taku, kurā pievērst uzmanību putnu dziesmām, dižkokiem un parka mazajiem mistiskajiem iemītniekiem. Meža muzejā ir skatāma ekspozīcija "Mežs un tā nozīme cilvēka dzīvē", kurā daļa veltīta arī Latvijā mītošajiem putniem. Torņu zālē varēs aplūkot ornitoloģes un fotogrāfes Ēvas Krēslas fotoizstādi "Ar un par putniem".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Apsaimniekotājs: Tuvāko 10-15 gadu laikā jāveic veco liftu nomaiņa pret jauniem

Tuvāko 10-15 gadu laikā būtu jāveic veco liftu nomaiņa pret jauniem, jo ieguldītais darbs un līdzekļi veco liftu modernizācijā ir līdzvērtīgi to nomaiņai pret jauniem, aģentūrai LETA pavēstīja namu apsaimniekošanas uzņēmuma AS "Civinity mājas" dzīvojamo ēku apsaimniekošanas daļas vadītājs Gatis Roze.

Interesanti fakti Latvijā 44% autovadītāju sabiedriskā transporta joslas rada neskaidrības

Latvijā 44% autovadītāju sabiedriskā transporta joslas rada neskaidrības, informēja biedrības "Izglītības, kultūras un inovatīvo projektu asociācija" (IKIPA) pārstāvji, atsaucoties uz pētījumu kompānijas "Norstat" veikto aptauju.

Interesanti fakti Gada laikā Latvijā par 70% palielinājies pārstrādei nodoto telefonu skaits

Gada laikā par 70% palielinājies pārstrādei nodoto telefonu skaits, aģentūru LETA informēja Latvijas mobilo sakaru operatora pārstāvji.

Lasiet arī