• Bārbala,
  • Līksma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jūrmalas kūrorta oficiālais statuss pagarināts vēl uz diviem gadiem

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
LETA 12:42, 01.04.2024


Kūrorta statuss Jūrmalas pilsētas administratīvajai teritorijai, izņemot Vārnukrogu, Priedaini un Bražciemu, sākotnēji tika piešķirts 2013.gadā.


Foto: LETA

Kūrorta statusu iespējams iegūt un saglabāt, ja pilsēta atbilst vairākiem nosacījumiem: kūrorta teritorijā ir pieejami dziednieciskie dabas resursi, tajā darbojas vismaz viena kūrorta ārstniecības iestāde un dabas dziednieciskie resursi tiek izmantoti, lai nodrošinātu teritorijā šīs iestādes darbību. Vides kvalitātes rādītājiem jāatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, kūrorta teritorijā jābūt izveidotai atbilstošai tūrisma infrastruktūrai un izstrādātiem plānošanas dokumentiem, kuri ilgtermiņā paredz kūrorta attīstību noteiktajā teritorijā.

Jūrmala ir Baltijas valstu lielākā kūrortpilsēta un ir viens no iecienītākajiem galamērķiem Latvijas un ārvalstu tūristiem.

Tūristu skaits Jūrmalā 2023.gadā ir pieaudzis par 4,5% salīdzinājumā ar 2022.gadu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Jūrmala joprojām ir otrs populārākais galamērķis Latvijā vietējo un ārvalstu tūristu vidū.

Vislielākais skaits tūristu salīdzinājumā ar 2022.gadu Jūrmalā bijis no Latvijas (47% no kopējā tūristu skaita), kam seko pārējās Baltijas valstis - Lietuva (24%) un Igaunija (8%). Turpināja pieaugt tūristu skaits no Polijas (+50%), Somijas (+37%), ASV (+62%), Lietuvas (+20%), Vācijas (+16%). Jūlijā un augustā tūristu skaits no Lietuvas bija lielāks nekā vietējo tūristu skaits. Kopš 2019.gada, kas tūrismā ir bijusi visveiksmīgākā sezona, tūristu skaits no Lietuvas ir gandrīz divkāršojies


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti LNB pastāstīs, kāpēc latvieši mīl filozofu Kantu (+VIDEO)

Grāmatu izdošanā vieno apgaismības laikmetu un mūsdienas.

Interesanti fakti «Tesla» atsauc visus klientiem piegādātos «Cybertruck»

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums "Tesla Motors" atsauc visas klientiem piegādātās "Cybertruck" automašīnas saistībā ar defektu, kas var izraisīt nejaušu automobiļa paātrināšanos, tādējādi palielinot avarēšanas riskus, vēstī ASV Ceļu satiksmes drošības pārvalde (NHTSA).

Interesanti fakti Rīgā notiks Baltijas digitālo humanitāro zinātņu forums

Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā jaunnedēļ, 25.aprīlī un 26.aprīlī, notiks Baltijas digitālo humanitāro zinātņu forums.

Interesanti fakti Latvijā 31% iedzīvotāju vasaras atvaļinājuma laikā plāno doties uz ārzemēm

Gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs jeb 31% vasaras atvaļinājuma laikā plāno doties ceļojumā uz ārzemēm, bet katrs piektais ceļos pa Latviju, informē "SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz veikto aptauju.

Lasiet arī