• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptuveni 44% migrējošo sugu populācijas samazinās - ANO

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
LETA 20:35, 12.02.2024


Aptuveni 44% migrējošo sugu populācijas samazinās un vairāk nekā piektajai daļai no gandrīz 1200 sugām, ko uzrauga ANO, draud izmiršana, teikts jaunajā ANO ziņojumā.Mainoties gadalaikiem, daudzi dziedātājputni, jūras bruņurupuči, vaļi, haizivis un citi migrējošie dzīvnieki pārvietojas uz citām vidēm, un tos apdraud biotopu izzušana, nelegālas medības un zveja, piesārņojums un klimata pārmaiņas.

"Tās ir sugas, kas pārvietojas pa visu pasauli. Tās pārvietojas, lai barotos un vairotos, un pa ceļam tām ir vajadzīgas arī apstāšanās vietas," norāda ziņojuma vadošā autore Kellija Malša. Ziņojums publiskots ANO konferencē Samarkandā, Uzbekistānā.

"Dažām sugām migrācija ir būtiska. Ja jūs pārtrauksiet migrāciju, jūs iznīcināsiet sugu," norādīja Djūka Universitātes ekologs Stjuarts Pimms, kurš nepiedalījās ziņojuma sagatavošanā.

Ziņojums cita starpā balstās uz Sarkano grāmatu, kas ir Starptautiskās dabas un dabas resursu aizsardzības savienības 1966.gadā sākts sistemātisks informācijas apkopojums par retajām un izmirstošajām sugām.

ANO sanāksmes dalībnieki plāno izvērtēt priekšlikumus par aizsardzības pasākumiem, kā arī to, vai oficiāli iekļaut sarakstā vairākas jaunas apdraudētas sugas.

"Viena valsts viena pati nevar izglābt nevienu no šīm sugām," uzsvēra bezpeļņas organizācijas "Wildlife Conservation Society" viceprezidente starptautiskās politikas jautājumos Sūzena Lībermane.

Paredzams, ka sanāksmē astoņu Dienvidamerikas valstu valdības kopīgi ierosinās iekļaut divas Amazones samu sugas ANO sarakstā ar migrējošām sugām, kuru populācija raisa bažas, atklāja Lībermane.

2022.gadā ANO Bioloģiskās daudzveidības konferencē Monreālā valdības apņēmās aizsargāt 30% planētas sauszemes un ūdens resursu, lai saglabātu sugu daudzveidību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Kāpēc ir interesanti braukt uz Auci (+VIDEO)

1616. gadā rakstos pirmoreiz pieminēta Vecauces muiža, kurā tika sasaukts Kurzemes un Zemgales hercogistes landtāgs.

Interesanti fakti Sestdienas vakarā vietām Latvijā iespējams spēcīgs pērkona negaiss

Sestdien ciklons no Polijas virzīsies pāri Baltijas jūrai, tā ietekmē Latvijā iespējamas stipras pērkona lietusgāzes, lielākais negaisa risks būs vakarā, liecina sinoptiķu prognozes.

Interesanti fakti Latvijā saimnieces savus ledusskapjus pārskata vasarā (+VIDEO)

Rectpte N 1: zveidojiet sarakstu ar iecienītajām maltītēm.

Interesanti fakti Jūlijs ir tomātu mēnesis, Āgenskalna tirgū notiks garšas meistarklase (+VIDEO)

Uzturs spēlē būtisku lomu cilvēka veselības un labsajūtas uzturēšanā.

Lasiet arī

Sabiedrība Valmieras pašvaldība mežu sargās rūpīgāk (+VIDEO)

50% jeb vairāk nekā 147 000 ha no novada teritorijas aizņem mežu platības.

Sabiedrība Lielajā Baltezerā centīsies traucēt kormorānu ligzdošanai

Lielajā Baltezerā iecerēts traucēt kormorānu ligzdošanai uz salām, tuvējās pašvaldības informējusi Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Interesanti fakti Durbes ligzdas jauno jūras ērgli sauks Hugo

Durbes ligzdas jauno jūras ērgli sauks Hugo, noskaidrots Latvijas Dabas fonda (LDF) rīkotajā aptaujā. Aptaujā piedalījās 1732 cilvēki, un ar 556 balsīm uzvarējis vārds Hugo.

Sabiedrība Aicina dot vārdu Durbes ligzdas jaunajam jūras ērglim

Latvijas Dabas fonds (LDF) aicina dot vārdu Durbes ligzdas jaunajam jūras ērglim, kas pagaidām tiek dēvēts par H kungu, liecina LDF tviterī publiskotais aicinājums.