• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptuveni 44% migrējošo sugu populācijas samazinās - ANO

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
LETA 20:35, 12.02.2024


Aptuveni 44% migrējošo sugu populācijas samazinās un vairāk nekā piektajai daļai no gandrīz 1200 sugām, ko uzrauga ANO, draud izmiršana, teikts jaunajā ANO ziņojumā.Mainoties gadalaikiem, daudzi dziedātājputni, jūras bruņurupuči, vaļi, haizivis un citi migrējošie dzīvnieki pārvietojas uz citām vidēm, un tos apdraud biotopu izzušana, nelegālas medības un zveja, piesārņojums un klimata pārmaiņas.

"Tās ir sugas, kas pārvietojas pa visu pasauli. Tās pārvietojas, lai barotos un vairotos, un pa ceļam tām ir vajadzīgas arī apstāšanās vietas," norāda ziņojuma vadošā autore Kellija Malša. Ziņojums publiskots ANO konferencē Samarkandā, Uzbekistānā.

"Dažām sugām migrācija ir būtiska. Ja jūs pārtrauksiet migrāciju, jūs iznīcināsiet sugu," norādīja Djūka Universitātes ekologs Stjuarts Pimms, kurš nepiedalījās ziņojuma sagatavošanā.

Ziņojums cita starpā balstās uz Sarkano grāmatu, kas ir Starptautiskās dabas un dabas resursu aizsardzības savienības 1966.gadā sākts sistemātisks informācijas apkopojums par retajām un izmirstošajām sugām.

ANO sanāksmes dalībnieki plāno izvērtēt priekšlikumus par aizsardzības pasākumiem, kā arī to, vai oficiāli iekļaut sarakstā vairākas jaunas apdraudētas sugas.

"Viena valsts viena pati nevar izglābt nevienu no šīm sugām," uzsvēra bezpeļņas organizācijas "Wildlife Conservation Society" viceprezidente starptautiskās politikas jautājumos Sūzena Lībermane.

Paredzams, ka sanāksmē astoņu Dienvidamerikas valstu valdības kopīgi ierosinās iekļaut divas Amazones samu sugas ANO sarakstā ar migrējošām sugām, kuru populācija raisa bažas, atklāja Lībermane.

2022.gadā ANO Bioloģiskās daudzveidības konferencē Monreālā valdības apņēmās aizsargāt 30% planētas sauszemes un ūdens resursu, lai saglabātu sugu daudzveidību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Kā profesors Segliņš atklāja Senās Ēģiptes noslēpumus (VIDEO)

Mēs mācījāmies pētīt piramīdu zemes iedzīvotāju vēstījumus saviem dieviem.

Interesanti fakti Vairāk nekā 5000 eiro: paaugstina atalgojumu Valmieras novada domes vadībai

Valmieras novada dome nolēmusi paaugstināt atalgojumu domes vadībai.

Interesanti fakti Pavasarī latvieši lido uz siltajām zemēm (+VIDEO)

Tūrismā ir svarīgi atrast līdzsvaru starp atpūtu un aktīvu pieredzes meklēšanu.

Interesanti fakti Uz Mēness nolaidies pirmais ASV kosmosa aparāts vairāk nekā 50 gadu laikā

Uz Mēness piektdien nolaidies pirmais ASV kosmosa aparāts vairāk nekā 50 gadu laikā, paziņoja ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Lasiet arī

Interesanti fakti Par 2024.gada kukaini Latvijā izvēlēta lielacu kamene

Par 2024.gada kukaini izvēlēta aizsargājama kameņu suga - lielacu kamene Bombus confusus (Schenk 1861), informē Latvijas Entomoloģijas biedrībā (LEB).

Interesanti fakti Par gada bezmugurkaulnieku izraudzīts ūdens ēzelītis

Latvijas Entomoloģijas biedrība (LEB) par šī gada bezmugurkaulnieku ir izraudzījusies ūdens ēzelīti (asellus aquaticus), aģentūru LETA informēja biedrības vadītājs Voldemārs Spuņģis.

Sabiedrība Par 2024.gada putnu kļuvis mazais zīriņš

Vēršot uzmanību uz jūras piekrastēs ligzdojošo putnu aizsardzību, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) par 2024.gada putnu izvēlējusies mazo zīriņu (Sternula albifrons).

Ekonomika Rail Baltica: jau nākamgad tiks uzsākta koku ciršana

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) pabeigusi pirmos atmežošanas darbus "Rail Baltica" projekta īstenošanai, liecina LVM publicētā informācija.