• Egīls,
  • Nauris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā ir ap 500 pārgājienu vietu ziemā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 10:08, 22.01.2024


Sasaluma laikā jāatceras, ka ledus uz ūdenstilpēm vienmēr ir paaugstinātas bīstamības objekts.


Asas laikapstākļu svārstības prasa sagatavotu apģērbu un apavus pārgājieniem.

Latvija ir krāšņa visu gadu, un ikvienā novadā var gūt fantastiskus piedzīvojumus un aizraujošu pieredzi arī ziemā. Taču Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) vērš uzmanību, ka dabas takās valda dabiski apstākļi, tās netiek tīrītas, var būt apledojušas un sniegotas. Tādēļ, plānojot ziemas pastaigu dabā, ikviens ir aicināts piemeklēt savām fiziskajām spējām un azartam atbilstošākos galamērķus, piemērotu apģērbu un apavus.

Īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās koka laipas, skatu torņi, kājāmgājēju maršruti un citi dabas objekti ziemā netiek tīrīti, šeit valda dabiski apstākļi. Plānojot aktivitātes dabā, jāņem vērā šī brīža sniega sega, zem kuras vietām ir ledus. Tas var ievērojami apgrūtināt gan pašu pastaigu, gan piekļūšanas iespējas objektiem. Taču, lai došanās dabā sagādātu prieku, iesakām parūpēties par piemērotu ziemas apģērbu un apaviem, šobrīd īpaši vēlamas ir arī apavu radzes.

Sasaluma laikā jāatceras, ka ledus uz ūdenstilpēm vienmēr ir paaugstinātas bīstamības objekts. Ledus biezums dažādās vietās var ievērojami atšķirties, jo zem ūdens var būt straumes un avotu izplūdes vietas, kas neļauj veidoties vienmērīgai ledus kārtai. Tādēļ aicinām nebūt pārgalvīgiem un ziemas un ledus priekus baudīt vietās, kur ūdens dziļums zem ledus nepārsniedz 30-50 cm, piemēram, pārplūdušās un sasalušās palieņu pļavās un mežos, gar seklo piejūras ezeru krastiem un tamlīdzīgās vietās.

Ziema ir pateicīgs gadalaiks, lai klusā brīdī mēģinātu saskatīt savvaļas zvērus, bet jo īpaši redzamas būs to atstātās zīmes, piemēram, pēdu nospiedumi sniegā, bebru apgrauztie koki, koku galotnē esošās putnu ligzdas, nagu skrāpējumi stumbros un dobumi. Atstāto zīmju un pēdu noteikšanai lieti noderēs pārvaldes sagatavotais "Dzīvnieku pēdu noteicējs", kas pieejams pārvaldes tīmekļvietnē www.daba.gov.lv sadaļā "Informatīvo materiālu katalogs".

Šobrīd jāatturas no smilšakmens alu apmeklēšanas, jo cilvēka siltums izmaina alas temperatūru, kas var traucēt sikspārņiem ziemas guļā, tos pāragri pamodinot un tādējādi pakļaujot bojāejas riskam.

Iesakām šajā ziemā atklāt piemirstus vai neredzētus dabas objektus - Burtnieku ezera Silzemnieku torni, Kristakrūga skatu torni Jēkabpilī, skatu torni Jelgavas Pilssalā vai Ventas rumbu Kuldīgā. Ikviena dabā gājēja galamērķu izvēli atvieglos pārvaldes izveidotā un uzturētā mobilā lietotne Dabas Tūrisms, kā arī tīmekļvietne www.tiekamiesdaba.lv. Te apkopoti vairāk nekā 500 dažādi dabas tūrisma galamērķi - dabas takas, skatu vietas un torņi, laipas, vēlākos mēnešos tik aktuālie velo un laivu maršruti, sniedzot iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā jebkurā Latvijas vietā.

Lieti atcerēties, ka visā valstī nevalda vienādi laikapstākļi. Un, ja noskatīts kāds attālāks apskates objekts un nav skaidri zināms, kāds ir tā stāvoklis, ir iespēja darba laikā sazināties ar pārvaldes reģionālajām administrācijām vai dabas centriem un noskaidrot reālo situāciju dabā. Kontaktinformācija pieejama vietnē www.daba.gov.lv sadaļā "Kontakti".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Marts bijis 10.karstākais mēnesis pēc kārtas

Šī gada marts bijis karstākais, kāds jebkad reģistrēts, un 10.karstākais mēnesis pēc kārtas, un arī jūras virsmas temperatūras sasniegušas "šokējošu" jaunu rekordu, otrdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) Klimata pārmaiņu dienests "Copernicus" (C3S), kas veic klimata novērošanu.

Interesanti fakti Jautrs pavasaris nāk Jaunmoku pilī (+VIDEO)

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja arī izstaigāt Mežaparka pastaigu taku.

Interesanti fakti Ziemeļamerikā tiek gaidīts pilns Saules aptumsums

Neskatoties uz prognozēm par mākoņainu laiku, miljoniem interesentu pirmdien pulcējas šaurā koridorā no Meksikas līdz ASV un tālāk līdz Kanādai, lai vērotu pilnu saules aptumsumu.

Interesanti fakti Riteņbraucējs Bardelis pabeidz fenomenālu ceļojumu apkārt pasaulei (+VIDEO)

Šī gandrīz 8 gadu ilgā piedzīvojuma laikā Kārlis sastapās ar daudzām grūtībām un viņam nācās arī izturēt pusotru gadu ilgu pauzi.

Lasiet arī

Interesanti fakti Latgales pērle - Lūznavas muiža aicina uz pavasara izklaidēm (+VIDEO)

Tūristi varēs piedalīties meistarklasēs dabas klēpī.

Ekonomika Janvārī tūristu mītnēs bijis par 6,4% vairāk viesu nekā pirms gada

Janvārī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 127 900 ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 6,4% vairāk nekā 2023.gada janvārī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Interesanti fakti Latvieši ir gatavi doties uzmundrinošās tūrēs uz Eiropas pilsētām (+VIDEO)

Nedēļu garš ceļojums uz kādu no romantiskajiem galamērķiem ir kā sava veida restarts pēc garās ziemas.

Interesanti fakti Pavasarī latvieši lido uz siltajām zemēm (+VIDEO)

Tūrismā ir svarīgi atrast līdzsvaru starp atpūtu un aktīvu pieredzes meklēšanu.