"Attīstītajās tautsaimniecībās, daļā attīstības tirgu, tiks ietekmēti 60% darbavietu," sacīja Georgijeva svētdien publicētajā intervijā. "Attīstības tirgos kopumā ietekmēto darbavietu skaits būs 40%, bet zemu ienākumu valstīs 26%."
Viņa atsaucās uz SVF ziņojumu, kurā teikts, ka kopumā mākslīgais intelekts ietekmēs gandrīz 40% darbavietu pasaulē.
Fonds skaidro, ka pusi no šīm darbavietām mākslīgais intelekts ietekmēs negatīvi, bet pārējās darbavietas patiesībā varētu gūt labumu no produktivitātes uzlabojumiem, pateicoties mākslīgajam intelektam.
"Jūs varētu zaudēt savu pašreizējo darbavietu, kas nebūtu labi, taču mākslīgais intelekts var arī atbalstīt jūsu darbu, tāpēc jūs patiesībā kļūtu produktīvāki un jūsu ienākumi palielinātos," norāda Georgijeva.
Lai gan sākotnēji mākslīgajam intelektam būs mazāka ietekme uz attīstības un jaunattīstības valstīm, ir arī mazāk ticams, ka tās gūs labumu no šīs jaunās tehnoloģijas priekšrocībām, skaidro SVF.
"Tas varētu saasināt digitālo plaisu un ienākumu atšķirības starp valstīm," teikts fonda ziņojumā, piebilstot, ka vecāka gadagājuma darba ņēmēji, visticamāk, būs neaizsargātāki pret mākslīgā intelekta radītajām pārmaiņām.
SVF gan saskata iespēju izstrādāt politikas stratēģiju, lai palīdzētu risināt šīs problēmas, AFP sacīja Georgijeva.
"Mums ir jākoncentrējas uz to, lai palīdzētu jo īpaši zemo ienākumu valstīm rīkoties ātrāk, lai spētu izmantot iespējas, ko sniegs mākslīgais intelekts," viņa sacīja. "Citiem vārdiem sakot, pieņemiet to, jo tas tuvojas. Jā, mākslīgais intelekts ir nedaudz biedējošs. Bet tā ir arī milzīga iespēja ikvienam."
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri