• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lidošanas nerakstītie likumi: ko vērts ielāgot plānojot savu nākamo ceļojumu

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 11:08, 06.01.2024


Kaldinot gada atpūtas ceļojumus, ir vērts atcerēties, ka atpūtas brauciens sākas aizverot mājokļa durvis. Ir vērts pievērst uzmanību un attiecīgi sagatavoties arī nokļūšanai līdz lidostai un izzināt nerakstītos lidošanas noteikumus. Tūroperators sagatavojis apkopojumu ar ieteikumiem, ko vērts ielāgot ikvienam ceļotājam - gan tam, kurš lidsabiedrību pakalpojumus izmantos pirmo reizi, gan tiem, kam jau ir pieredze.Laiks pirms izlidošanas

Pirms došanās uz lidostu, parēķini, cik ilgs laiks Tev ir nepieciešams, lai nokļūtu lidostā, ņemot vērā laiku, kad dosies uz lidostu un no tā atkarīgo satiksmes intensitāti. Tam laikam klāt ieplāno laiku lidostu obligātajām procedūrām. Ierašanos lidostā ir vēlams ieplānot divas stundas pirms izlidošanas laika, bet vērts arī apdomāt, vai lidosta ir jau labi zināma, vai tā ir sveša un tāpēc var ilgāk nākties meklēt savu ceļu uz izlidošanu. Tāpat arī vērts ir padomāt par lidostu izmēriem, it sevišķi lielās valstīs ar intensīvu gaisa satiksmi vai tālās valstīs ar īpašām drošību pārbaudēm.

Iekāpšana lidmašīnā

Lai iekāpšana visiem pasažieriem būtu maksimāli raita, laicīgi ir jāsagatavo uzrādīšanai lidojuma dokumentus un jāizvairās no liekas drūzmēšanas. Jāatceras, ka lidmašīnā pirmie dodas pasažieri, kuriem nepieciešama palīdzība, un biznesa / pirmās klases pasažieri. Ja aviosabiedrība negrupē pasažierus pa iekāpēju grupām, tad pirmajiem būtu vēlams kāpt pie lidmašīnas loga sēdošajiem, tad vidējās vietās sēdošajiem un pēdējie iekāpj pie ejas sēdošie. Tāpat vēlams būtu prātā paturēt - jo tuvāk lidmašīnas ieejai atrodas sēdvieta, jo vēlāk būtu vēlams kāpt lidmašīnā.

Stjuartu cienīšana

Stjuarti ir nozīmīga drošības un komforta daļa. Izturieties pret viņiem ar cieņu, izpildiet viņu norādījumus un atturieties no nevajadzīgiem lūgumiem vai sūdzībām.

Rokas bagāžas novietošana

Jau pirms iekāpšanas lidmašīnā vajadzētu apdomāt, kas no līdzi paņemtās rokas bagāžas būs nepieciešams lidojuma laikā, vēl jo vairāk, lidmašīnas pacelšanās laikā. To ir vērts iepakot atsevišķā maisiņā vai ielkt kabatās, paņemt rokās, lai, iekpāpjot lidmašīnā, nav jāvilcinās ar tā izpakošanu, tādējādi kavējot citu pasažieru iekāpšanu. Bagāžu iespējami raiti ir jānovieto tai paredzētajā vietā, atbrīvojot lidmašīnas eju citiem pasažieriem.

Personīgās telpas cienīšana

Lidmašīnu sēdvietu platība ir ierobežota, tāpēc jābūt piesardzīgiem, cik daudz vietas katrs pasažieris aizņem - tas attiecas gan uz blakus sēdošajiem, gan priekšā un aizmugurē sēdošajiem.

Roku balsti

Bieži tiek uzskatīts, ka vidējā sēdvieta ir sliktāka par citām, taču, ja visi pasažieri ievērotu vienu nerakstītu pieklājības likumu, tā nebūt nešķistu. Pie loga sēdošais var priecāties par netraucētu skatu debesu plašumos, viņam arī, ja nepieciešams, ir siena pret kuru atbalstīties, un loga roku balsts. Savukārt pie ejas sēdošajam ir privilēģija vieglāk par citiem piecelties un izmantot tukšo eju, lai pastaipītos, viņam arī pienākas ejas roku balsts. Un nerakstītais pieklājības likums nosaka, ka tādējādi abi vidējie roku balsti pienākas vidū sēdošajam, kas sēdēšanu vidū dara krietni patīkamāku.

Krēsla atzveltnes nolaišana

Krēslu nolaišana pamatā ir paredzēta nakts lidojumiem, kad dabiski ir gulēt. Saprotams, ka arī citos lidojumos var nākt miegs, bet tādos gadījumos pieklājīgi būtu pabrīdināt par krēsla atzveltnes nolaišanu aiz muguras sēdošo pasažieri, lai tas tam spēj sagatvoties, iespējams, tam ir nepieciešama kāda pārkārtošanās.

Trokšņu un skaļuma kontrole

Mūzikai, filmām vai spēlēm izmantojiet austiņas. Arī sarunu skaļumam ir vērts pievērst uzmanību. Dodoties ceļā ar bērniem, īpaši ir vērts padomāt, kā viņus nodarbināt, lai citus pasažierus lieki netraucētu ar viņu klaigām vai raudām.

Labierīcību izmantošana

Ja iespējams, labierīcības izmanto pirms iekāpšanas lidmašīnā, lai izvairītos no nepieciešamības to apmeklēt lidojuma sākuma posmā. Uz tualetes lidojuma laikā mēģiniet doties laikā, kad ejā nav ēdienu / dzērienu ratiņi. Ievērojiet ierobežoto telpu un tīrību tualetē.

Izkāpšana no lidmašīnas

Pirmkārt, atsprādzēt drošības jostas un no krēsla celties drīkst tikai tad, kad lidmašīnas panelī iedegas signāls par to, ka drīkst atsprādzēt drošības jostas. Gatavojoties izkāpt no lidmašīnas, jāizvairās no liekas drūzmēšanās ejā. Der paturēt prātā vēl kādu nerakstīto likumu - celties un pēc bagāžas sniegties var tad, kad priekšā sēdošā rinda ir devusies uz izeju. Steiga procesu dara tikai ilgāku un haotiskāku.

Ceļošana ir brīnišķīgs un gaidīts mirklis, ko mēs vēlamies izbaudīt pilnībā. Tā ietver arī pārlidojumus ar lidmašīnām, kas vienkopus pulcē varenu skaitu pasažieru. Lai lidojums būtu visiem patīkams, svarīgi ir cienīt apkalpojošo personālu un citus ceļotājus, kā arī ievērot dažus nerakstītus noteikumus. Uzdāvini sev iespēju nesteigties, uzdāvini sev mieru, ievērojot šos noteikumus!


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Vairākums Latvijas iedzīvotāju atbalsta obligātu ķiveru lietošanu

Vairākums jeb 55% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka visiem velosipēdu un skrejriteņu vadītājiem būtu obligāti jāvelk ķiveres, vienlaikus 39% atzīst, ka paši ķiveres nevelk nekad, noskaidrots apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmuma aptaujā.

Interesanti fakti Sestdien visā Latvijā debesis būs apmākušās

Sestdien visā Latvijā debesis būs apmākušās un teritorijas lielākajā daļā gaidāms arī neliels lietus, prognozē sinoptiķi.

Interesanti fakti Nākamnedēļ gaidāms vēss laiks, brīžiem iespējams sniegs

Svētdien Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, nākamnedēļ gaisa temperatūra noslīdēs zem normas, prognozē sinoptiķi.

Interesanti fakti MK Atzinības rakstus šopavasar plāno piešķirt 45 personām (SARAKSTS)

Valdība lems par Ministru kabineta Atzinības rakstu piešķiršanu 45 personām, liecina sagatavotais rīkojuma projekts.

Lasiet arī

Sabiedrība Pieaug agresīvu pasažieru skaits, kuriem atsaka lidojumu

Pieaug aviopasažieru skaits, kuriem agresīvas uzvedības dēļ atsaka lidojumu, pavēstīja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvji.

Ekonomika Lietuva apsver iespēju iegādāties «airBaltic» akcijas

Lietuva apsver iespēju iegādāties Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" akcijas, otrdien paziņoja Lietuvas satiksmes ministrs Marjus Skuodis.

Pasaule ASV regulators aizliedz aviosatiksmē daļu no lidmašīnām Boeing 737 MAX 9

ASV Federālā aviācijas pārvalde (FAA) sestdien aizliegusi aviosatiksmē izmantot daļu no lidmašīnām "Boeing 737 MAX 9", kamēr tās netiks pārbaudītas.

Pasaule Spānijas aviokompānija «Iberia» streika dēļ atceļ vairāk nekā 400 reisus

Spānijas nacionālā aviokompānija "Iberia" atcēlusi vairāk nekā 400 reisus saistībā ar virszemes apkalpošanas darbinieku četru dienu streiku, kam paredzēts sākties piektdien.