• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lidošanas nerakstītie likumi: ko vērts ielāgot plānojot savu nākamo ceļojumu

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 11:08, 06.01.2024


Kaldinot gada atpūtas ceļojumus, ir vērts atcerēties, ka atpūtas brauciens sākas aizverot mājokļa durvis. Ir vērts pievērst uzmanību un attiecīgi sagatavoties arī nokļūšanai līdz lidostai un izzināt nerakstītos lidošanas noteikumus. Tūroperators sagatavojis apkopojumu ar ieteikumiem, ko vērts ielāgot ikvienam ceļotājam - gan tam, kurš lidsabiedrību pakalpojumus izmantos pirmo reizi, gan tiem, kam jau ir pieredze.Laiks pirms izlidošanas

Pirms došanās uz lidostu, parēķini, cik ilgs laiks Tev ir nepieciešams, lai nokļūtu lidostā, ņemot vērā laiku, kad dosies uz lidostu un no tā atkarīgo satiksmes intensitāti. Tam laikam klāt ieplāno laiku lidostu obligātajām procedūrām. Ierašanos lidostā ir vēlams ieplānot divas stundas pirms izlidošanas laika, bet vērts arī apdomāt, vai lidosta ir jau labi zināma, vai tā ir sveša un tāpēc var ilgāk nākties meklēt savu ceļu uz izlidošanu. Tāpat arī vērts ir padomāt par lidostu izmēriem, it sevišķi lielās valstīs ar intensīvu gaisa satiksmi vai tālās valstīs ar īpašām drošību pārbaudēm.

Iekāpšana lidmašīnā

Lai iekāpšana visiem pasažieriem būtu maksimāli raita, laicīgi ir jāsagatavo uzrādīšanai lidojuma dokumentus un jāizvairās no liekas drūzmēšanas. Jāatceras, ka lidmašīnā pirmie dodas pasažieri, kuriem nepieciešama palīdzība, un biznesa / pirmās klases pasažieri. Ja aviosabiedrība negrupē pasažierus pa iekāpēju grupām, tad pirmajiem būtu vēlams kāpt pie lidmašīnas loga sēdošajiem, tad vidējās vietās sēdošajiem un pēdējie iekāpj pie ejas sēdošie. Tāpat vēlams būtu prātā paturēt - jo tuvāk lidmašīnas ieejai atrodas sēdvieta, jo vēlāk būtu vēlams kāpt lidmašīnā.

Stjuartu cienīšana

Stjuarti ir nozīmīga drošības un komforta daļa. Izturieties pret viņiem ar cieņu, izpildiet viņu norādījumus un atturieties no nevajadzīgiem lūgumiem vai sūdzībām.

Rokas bagāžas novietošana

Jau pirms iekāpšanas lidmašīnā vajadzētu apdomāt, kas no līdzi paņemtās rokas bagāžas būs nepieciešams lidojuma laikā, vēl jo vairāk, lidmašīnas pacelšanās laikā. To ir vērts iepakot atsevišķā maisiņā vai ielkt kabatās, paņemt rokās, lai, iekpāpjot lidmašīnā, nav jāvilcinās ar tā izpakošanu, tādējādi kavējot citu pasažieru iekāpšanu. Bagāžu iespējami raiti ir jānovieto tai paredzētajā vietā, atbrīvojot lidmašīnas eju citiem pasažieriem.

Personīgās telpas cienīšana

Lidmašīnu sēdvietu platība ir ierobežota, tāpēc jābūt piesardzīgiem, cik daudz vietas katrs pasažieris aizņem - tas attiecas gan uz blakus sēdošajiem, gan priekšā un aizmugurē sēdošajiem.

Roku balsti

Bieži tiek uzskatīts, ka vidējā sēdvieta ir sliktāka par citām, taču, ja visi pasažieri ievērotu vienu nerakstītu pieklājības likumu, tā nebūt nešķistu. Pie loga sēdošais var priecāties par netraucētu skatu debesu plašumos, viņam arī, ja nepieciešams, ir siena pret kuru atbalstīties, un loga roku balsts. Savukārt pie ejas sēdošajam ir privilēģija vieglāk par citiem piecelties un izmantot tukšo eju, lai pastaipītos, viņam arī pienākas ejas roku balsts. Un nerakstītais pieklājības likums nosaka, ka tādējādi abi vidējie roku balsti pienākas vidū sēdošajam, kas sēdēšanu vidū dara krietni patīkamāku.

Krēsla atzveltnes nolaišana

Krēslu nolaišana pamatā ir paredzēta nakts lidojumiem, kad dabiski ir gulēt. Saprotams, ka arī citos lidojumos var nākt miegs, bet tādos gadījumos pieklājīgi būtu pabrīdināt par krēsla atzveltnes nolaišanu aiz muguras sēdošo pasažieri, lai tas tam spēj sagatvoties, iespējams, tam ir nepieciešama kāda pārkārtošanās.

Trokšņu un skaļuma kontrole

Mūzikai, filmām vai spēlēm izmantojiet austiņas. Arī sarunu skaļumam ir vērts pievērst uzmanību. Dodoties ceļā ar bērniem, īpaši ir vērts padomāt, kā viņus nodarbināt, lai citus pasažierus lieki netraucētu ar viņu klaigām vai raudām.

Labierīcību izmantošana

Ja iespējams, labierīcības izmanto pirms iekāpšanas lidmašīnā, lai izvairītos no nepieciešamības to apmeklēt lidojuma sākuma posmā. Uz tualetes lidojuma laikā mēģiniet doties laikā, kad ejā nav ēdienu / dzērienu ratiņi. Ievērojiet ierobežoto telpu un tīrību tualetē.

Izkāpšana no lidmašīnas

Pirmkārt, atsprādzēt drošības jostas un no krēsla celties drīkst tikai tad, kad lidmašīnas panelī iedegas signāls par to, ka drīkst atsprādzēt drošības jostas. Gatavojoties izkāpt no lidmašīnas, jāizvairās no liekas drūzmēšanās ejā. Der paturēt prātā vēl kādu nerakstīto likumu - celties un pēc bagāžas sniegties var tad, kad priekšā sēdošā rinda ir devusies uz izeju. Steiga procesu dara tikai ilgāku un haotiskāku.

Ceļošana ir brīnišķīgs un gaidīts mirklis, ko mēs vēlamies izbaudīt pilnībā. Tā ietver arī pārlidojumus ar lidmašīnām, kas vienkopus pulcē varenu skaitu pasažieru. Lai lidojums būtu visiem patīkams, svarīgi ir cienīt apkalpojošo personālu un citus ceļotājus, kā arī ievērot dažus nerakstītus noteikumus. Uzdāvini sev iespēju nesteigties, uzdāvini sev mieru, ievērojot šos noteikumus!


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Latvijā saimnieces savus ledusskapjus pārskata vasarā (+VIDEO)

Rectpte N 1: zveidojiet sarakstu ar iecienītajām maltītēm.

Interesanti fakti Jūlijs ir tomātu mēnesis, Āgenskalna tirgū notiks garšas meistarklase (+VIDEO)

Uzturs spēlē būtisku lomu cilvēka veselības un labsajūtas uzturēšanā.

Interesanti fakti Iespējams, būs jāglābj NASA astronauti, kas «nav iestrēguši» SKS

Abiem astronautiem, kuri orbītā ieradās ar kosmosa kuģi "Boeing Starliner", bija paredzēts atgriezties uz Zemes jūnijā. Tomēr tagad viņi kosmosā uzturēsies vismaz līdz augusta vidum.

Interesanti fakti Latvija ir zirgu un jāšanas sporta zeme, to pierādīs Inčukalnā (+VIDEO)

Jāšana ar koka zirgiem (hobby horse) pasaulē kļūst arvien populārāka, šogad arī pie mums tā ir iekļauta sacensību programmā.

Lasiet arī

Ekonomika «Norwegian» ziemas sezonā plāno paplašināt galamērķu skaitu no Rīgas

Aviokompānija "Norwegian" šī gada ziemas sezonā un nākamajā vasaras sezonā plāno paplašināt galamērķu skaitu no Rīgas, otrdien aviokompānijas "Norwegian" pastāvīgās bāzes Rīgā atklāšanas pasākumā sacīja "Norwegian" izpilddirektors Geirs Karlsens.

Ekonomika Nākamnedēļ atklās aviokompānijas «Norwegian» bāzi Rīgā

Nākamnedēļ, 30.aprīlī, plkst.10.30 atklās aviokompānijas "Norwegian" pastāvīgo bāzi Rīgā.

Ekonomika «SmartLynx» no maija vairs nepiedāvās čarterlidojumus no Baltijas valstīm

Latvijā bāzētā aviokompānija SIA "SmartLynx Airlines" no šā gada 1.maija vairs nepiedāvās čarterlidojumus no Baltijas valstīm, intervijā aģentūrai LETA sacīja "SmartLynx Airlines" izpilddirektors Edvins Demeņus.

Ekonomika SmartLynx: Arī nākamajos gados aviācijas tirgus būs «karsts»

Nākamos divus trīs gadus aviācijas tirgus joprojām būs "karsts", intervijā aģentūrai LETA sacīja aviokompānijas "SmartLynx Airlines" izpilddirektors Edvins Demeņus.