• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Spirta ražošana deviņos mēnešos Latvijā augusi 2,5 reizes

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 18:19, 25.11.2023


Latvijā saražotā spirta apmērs deviņos mēnešos audzis 2,5 reizes salīdzinājumā ar 2022.gada deviņiem mēnešiem, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.


Foto: LETA

Kopumā spirts deviņos mēnešos Latvijā saražots 7,137 miljonu litru absolūtā alkohola apjomā, kas ir par 4,324 miljoniem litru vairāk nekā 2022.gada deviņos mēnešos.

Tostarp saražotā etilspirta apjoms deviņos mēnešos bija 7,137 miljoni litru absolūtā alkohola, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2022.gada deviņos mēnešos. Savukārt dehidratētais spirts deviņos mēnešos Latvijā nav ražots.

Latvijā ievestā etilspirta apmērs deviņos mēnešos bija 7,084 miljoni litru absolūtā alkohola, kas ir par 50,6% mazāk nekā 2022.gada deviņos mēnešos.

Deviņos mēnešos Latvijā realizētā etilspirta apmērs palielinājies 4,8 reizes jeb par 4,04 miljoniem litru absolūtā alkohola - 2023.gada deviņos mēnešos realizēti 5,092 miljoni litru absolūtā alkohola, bet 2022.gada deviņos mēnešos - 1,052 miljoni litru absolūtā alkohola.

Alkoholisko dzērienu ražošanā izlietotā etilspirta apmērs deviņos mēnešos bija 9,508 miljoni litru absolūtā alkohola, kas ir par 23,2% mazāk nekā 2022.gada deviņos mēnešos izlietotais apmērs - 12,374 miljoni litru absolūtā alkohola.

Savukārt uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm deviņos mēnešos izvests un eksportēts etilspirts 3,005 miljonu litru absolūtā alkohola apmērā jeb par 8,8% mazāk nekā 2022.gada deviņos mēnešos.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 2022.gadā Latvijā spirts saražots 4,356 miljonu litru absolūtā alkohola apjomā, kas ir par 3,155 miljoniem litru mazāk nekā 2021.gadā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Sešās novērojumu stacijās pārspēts marta pirmās dienas siltuma rekords

Piektdien līdz plkst.16 sešās novērojumu stacijās labots 1.marta maksimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Interesanti fakti LU rektora amatā ievēlē ekonomikas fakultātes dekānu Bērziņu

Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā piektdien tika ievēlēts līdzšinējais LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš.

Interesanti fakti OECD augstu novērtē Latviju digitālās identitātes jomā

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) augstu novērtējusi Latviju digitālās identitātes jomā, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Interesanti fakti Āboltiņa vēstnieces gaitas turpinās Nīderlandē

Līdzšinējā Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa savas darba gaitas turpinās kā vēstniece Nīderlandē.

Lasiet arī