• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jūrmalā mēģinās uzlabot kāpu biotopu stāvokli

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
LETA 19:31, 14.11.2023


Novembra otrajā pusē Jūrmalā, dabas parkā "Ragakāpa" un tā apkārtnē, notiks priekškāpu un pelēko kāpu biotopu stāvokļa uzlabošanas darbi, kas turpināsies arī ziemā.


Foto: LETA

Kāpu kopšanas darbi notiks Jūrmalas pilsētas teritorijā, Buļļuciema apkārtnē, kāpu posmā starp 36. līniju un Lielupes grīvu. Kopumā plānota daļēja priežu apauguma novākšana aptuveni 11,5 hektāru platībā, kurā tiks atjaunotas pelēkās kāpas, izzāģējot blīvi saaugušās jaunās priedes.

Kāpu atjaunošanas darbi ir saskaņoti ar Dabas aizsardzības pārvaldi, pamatojoties uz sugu un biotopu aizsardzības jomas eksperta atzinumu, kā arī saskaņā ar normatīvajiem aktiem. Saskaņā ar tiem, tiks veikta nelielu priežu izzāģēšana un mazo priedīšu izraušana ar rokām.

Darbi notiks organizācijas "Eiropas Zaļā josta" (European Green Belt) finansētajā projektā "Eitrofikācijas samazināšana pelēko kāpu biotopos".

Kopšanas darbus priekškāpās un pelēkajās kāpās nepieciešams veikt, lai samazinātu ar priedi aizaugošās platības. Pelēkās kāpas ir ekoloģiski jutīgas un antropogēni (cilvēka darbības) spēcīgi ietekmētas teritorijas, tāpēc to mērķtiecīga apsaimniekošana ir nozīmīga gan dabas daudzveidības saglabāšanai, gan atpūtas vides nodrošināšanai.

Kāpu kopšana nelielās platībās iepriekš jau veikta dabas parka "Engures ezers" piekrastes daļā. Līdzīgi darbi veikti arī citviet Latvijā - Carnikavas, Užavas un Ovīšu piekrastēs.

Ja pelēko kāpu josla netiek apsaimniekota, tā aizaug ar kokiem un krūmiem, apdraudot vairāku īpaši aizsargājamu sugu pastāvēšanu. Jūrmalas pilsētā pelēko kāpu biotopi pārsvarā aizaug ar parasto priedi (Pinus sylvestris). Aizaugušā kāpā samazinās smilšu kustība, palielinās nobiru un barības vielu daudzums, samazinās gaismas daudzums, līdz ar to izzūd arī kāpai raksturīgās sugas, kā rezultātā biotops transformējas un izzūd.

Atjaunojot pelēko kāpu, būtiski palielināsies dabas parka "Ragakāpa" atklāto kāpu platība, kur būtu atjaunoti biotopa funkcionēšanai nepieciešamie apgaismojuma un mitruma apstākļi, kā arī atbilstoši smilšu pārpūšanas procesi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Pirms 80 gadiem Teherānā Rūzvelts un Čērčils atdeva Baltiju Staļinam (+VIDEO)

Par Baltijas valstu pievienošanu PSRS rīkojams plebiscīts (tautas nobalsošana) nenoteiktā nākotnē, bet ne starptautiskā kontrolē, tā nolēma sabiedroto vadītāji.

Interesanti fakti Valmiera var kļūt par vienu no gastrotūrisma galamērķiem (+VIDEO)

Labākā iestāde pilsētā, saskaņā ar Michelin, atrodas vecajā pastā.

Interesanti fakti Spirta ražošana deviņos mēnešos Latvijā augusi 2,5 reizes

Latvijā saražotā spirta apmērs deviņos mēnešos audzis 2,5 reizes salīdzinājumā ar 2022.gada deviņiem mēnešiem, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Interesanti fakti Gar autoceļiem sāk uzstādīt ceļazīmes lībiešu un latgaliešu rakstu valod

Gar valsts autoceļiem sāk uzstādīt kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes lībiešu un latgaliešu rakstu valodā, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" pārstāvji.

Lasiet arī

Sabiedrība Maksu par iebraukšanu Jūrmalā pagaidām turpinās iekasēt līdzšinējā kārtībā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) līdz šim nav apstiprinājusi Jūrmalas domes 29.jūnijā pieņemtos saistošos noteikumus par iebraukšanas maksas noteikšanu Jūrmalā visu gadu, līdz ar to pašlaik paliek spēkā līdzšinējā kārtība, kad ziemas sezonā par iebraukšanu kūrortpilsētā nav jāmaksā.

Kultūra Jūrmalas skolēnu brīvlaiks nākamnedēļ būs interesants (+VIDEO)

Pašvaldība ir sagatavojusi 30 dažādas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem.

Kultūra Divi spilgti Jūrmalas mākslinieki šodien savā dzimtajā pilsētā atklāj izstādes

Talantīgā māksliniece un tēlnieks prezentē darbus, kas tapuši savas jaunrades virsotnē.

Sabiedrība Satversmes tiesa vērtēs kritērijus NĪN atvieglojumu saņemšanai Jūrmalā

Satversmes tiesā (ST) 2024.gada 24.janvārī plāno skatīt lietu par normu, kas nosaka, kuru valstu pilsoņi var saņemt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus Jūrmalā.