• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija sadarbosies ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem, lai pētītu cilvēka genomu

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 08:10, 12.11.2023


Bagātā naftas valsts veido lielāko bioloģisko datu banku, tai nepieciešamas latviešu tautas molekulas.


Paredzams, ka līdz 2025. gadam projekts iesaistīs vairāk nekā 1 miljonu iedzīvotāju un kļūs par pasaulē lielāko datu biobanku.

Latvijas Ekonomikas un Veselības ministrijas pārstāvji PMNET 2023 sadarbības foruma ietvaros Rīgā tikās ar M42 Health no Apvienotajiem Arābu Emirātiem un digitālo veselības jaunuzņēmumu Longenesis, lai pārrunātu abu valstu sadarbību biomedicīnisko pētījumu jomā.

Apvienoto Arābu Emirātu delegāciju pārstāvēja Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā H. E. Hanan Al Aleeli kundze, Emirātu genoma programmas sabiedrības informēšanas direktors Dr. Ahmads Al Avadi un Khaleds AlZaabi – M42 Health starptautisko un valdības lietu direktors.

M42 ir Abū Dabī bāzēts globāls veselības aprūpes uzņēmums, kas darbojas tehnoloģiju jomā. Tas apvieno G42 Healthcare unikālās medicīnas un uz datiem vērstās tehnoloģijas ar Mubadala Health pasaules līmeņa pacientu apkalpošanu un modernām iekārtām, lai nodrošinātu augstākā līmeņa personalizētu, precīzu un preventīvu veselības aprūpi.

Jau šobrīd ir Apvienoto Arābu Emirātu un Latvijas sadarbības piemēri - Latvijā reģistrēts digitālās veselības jaunuzņēmums Longenesis sadarbojas ar M42 Health, lai atbalstītu genomu pētījumus nacionālā līmenī, izmantojot Longenesis izstrādātos digitālās piekrišanas pārvaldības un dalībnieku iesaistīšanas risinājumus.

Ar saviem rīkiem Longenesis kopš 2020. gada atbalsta Apvienoto Arābu Emirātu nacionālo genoma iniciatīvu “Emirātu genoma programma”, līdz šim iesaistot vairāk nekā 500 000 pilsoņu Apvienotajos Arābu Emirātos. Paredzams, ka līdz 2025. gadam projekts iesaistīs vairāk nekā 1 miljonu iedzīvotāju un kļūs par pasaulē lielāko datu biobanku. Šādus sadarbības piemērus var izmantot kā pamatu partnerības paplašināšanai biomedicīnas sektorā starp Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Latviju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Pirms 80 gadiem Teherānā Rūzvelts un Čērčils atdeva Baltiju Staļinam (+VIDEO)

Par Baltijas valstu pievienošanu PSRS rīkojams plebiscīts (tautas nobalsošana) nenoteiktā nākotnē, bet ne starptautiskā kontrolē, tā nolēma sabiedroto vadītāji.

Interesanti fakti Valmiera var kļūt par vienu no gastrotūrisma galamērķiem (+VIDEO)

Labākā iestāde pilsētā, saskaņā ar Michelin, atrodas vecajā pastā.

Interesanti fakti Spirta ražošana deviņos mēnešos Latvijā augusi 2,5 reizes

Latvijā saražotā spirta apmērs deviņos mēnešos audzis 2,5 reizes salīdzinājumā ar 2022.gada deviņiem mēnešiem, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Interesanti fakti Gar autoceļiem sāk uzstādīt ceļazīmes lībiešu un latgaliešu rakstu valod

Gar valsts autoceļiem sāk uzstādīt kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes lībiešu un latgaliešu rakstu valodā, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" pārstāvji.

Lasiet arī