• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Muzejā paliks piemiņa par zvejniekiem Kurzemē (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 15:51, 03.11.2023


Patstāvīgā ekspozīcija tika papildināta ar dažādiem multifunkcionāliem risinājumiem, izmantojot digitālās tehnoloģijas un mūsdienīgus risinājumus.


Laivas, uz kurām strādāja latviešu vīru paaudzes.

Lai saglabātu Kurzemes piekrastes kultūrvēsturisko mantojumu un nodrošinātu tā pilnvērtīgu izmantošanu sabiedrības interesēs, izmantojot mūsdienīgus risinājumus, Ventspils muzejs ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu īstenojis Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) līdzfinansētu projektu “Kurzemes zvejniecības kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizācija”.

Projekta ietvaros Ventspils muzejs veica trīs nozīmīgas aktivitātes - tika izveidota papildināta un integrēta ekspozīcija Piejūras brīvdabas muzeja ēkā un teritorijā, izbūvēts muzeja teritorijas nožogojums un ugunsdrošības signalizācijas sistēma. Piejūras brīvdabas muzejā tiek veidots vienots stāsts, nodrošinot daudzveidīgo ekspozīcijas daļu apvienošanu, stāsta Laima Baumane Ventspils muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste.

Šī projekta īstenošana bija tieši saistīta ar Eiropas Reģionālās attīstība fonda līdzfinansētā projekta “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” realizāciju, kura ietvaros Ventspils muzejs veic Piejūras brīvdabas muzeja daudzfunkcionālās ēkas būvniecību (projektēšanu, būvdarbus, aprīkojumu un pamata ekspozīcijas izveidi) Riņķa ielā 2, Ventspilī. Patstāvīgā ekspozīcija tika papildināta ar dažādiem multifunkcionāliem risinājumiem, izmantojot digitālās tehnoloģijas un mūsdienīgus risinājumus vēstures stāstu stāstīšanai. Apmeklētājiem ekspozīcija būs pieejama 2024.gada pavasarī pēc jaunās ēkas atvēršanas.

Projekta īstenošana nodrošinās Nacionālā krājuma saglabāšanas iespējas – ir uzbūvēta ugunsdrošības signalizācijas sistēma, kas ir īpaši nozīmīga, domājot par muzeja teritorijā eksponēto tautas celtniecības objektu drošību. Izbūvētais teritorijas žogs vienlaicīgi norobežo muzeja teritoriju un nodrošina tās pārskatāmību no ielas puses. Žogs veido arhitektonisku sasaisti ar jauno Piejūras brīvdabas muzeja ēku. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 657 559, tai skaitā EJZF finansējums EUR 585 000


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Latvijas Gada auto 2024 titulu ieguvusi Nissan X-Trail

Konkursā "Latvijas Gada auto 2024" galveno titulu ieguvusi jaunā "Nissan X-Trail", informēja pasākuma organizators Māris Ozoliņš.

Interesanti fakti Irāna kosmosā nogādājusi kapsulu ar dzīvniekiem

Irāna trešdien pavēstīja, ka tā kosmosā nogādājusi kapsulu art dzīvniekiem, gatavojoties tuvāko gadu laikā izplatījumā nosūtīt arī cilvēkus.

Interesanti fakti Ziemā Latvijas skudras izrāpās pie cilvēkiem (+VIDEO)

Interesantajā izstādē var uzzināt daudz jauna par čaklajiem kukaiņiem.

Interesanti fakti Aptauja: Trešdaļa iedzīvotāju dienā izdzer trīs krūzes kafijas

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju dienā izdzer trīs krūzes kafijas, informēja dzeramā ūdens ražotāja pārstāvji, balstoties uz uzņēmuma veikto aptauju par kafijas paradumiem.

Lasiet arī