• Mariss,
  • Matīss,
  • Modris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Reitings: Ilgtspējīgas attīstības mērķu rādītājos LU sasniedz augstu rezultātus

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 14:35, 02.06.2023


Latvijas Universitāte (LU) pasaules universitāšu reitingā “The Times Higher Education Impact Rankings 2023” (Ilgtspējīgas attīstības jeb ietekmes reitings) saglabā 101.–200. vietu, lai arī vērtējumā iekļauts par 160 universitātēm vairāk nekā iepriekšējā gadā, informēja VS.LV universitātē.


Foto: LETA

Arī 2023. gada “THE Impact” vērtējumā trīs LU ilgtspējas attīstības rādītājos novērtēta kā TOP 200 universitāte. Šogad kopumā vērtēta 1591 universitāte, 2022. gadā – 1410. LU ir novērtēta visaugstāk Baltijas valstu augstskolu vidū.

LU iekļuvusi TOP 200 trijos “THE Impact Rankings 2023” kategorijās: dzimumu līdztiesība (panākt dzimumu līdztiesību un nodrošināt pilnvērtīgas iespējas sievietēm); miers, taisnīgums un laba pārvaldība (veicināt miermīlīgu un iekļaujošu sabiedrību ilgtspējīgai attīstībai); cienīgs darbs un ekonomiskā izaugsme (veicināt noturīgu, iekļaujošu un ilgtspējīgu ekonomikas izaugsmi, pilnīgu un produktīvu nodarbinātību). Kopumā vērtējums tiek noteikts 17 kategorijās.

“Šā gada janvārī apstiprinātā LU Ilgtspējīgas attīstības politika iezīmē arī turpmāku darbību ilgtspējas virzienā. Apvienojot sociālos, vides un ekonomiskos jautājumus, Universitātes ieguldījums un mērķi reflektē starpdisciplināru pieeju attīstības jomā. Nākotnes perspektīvā, iedzīvinot izstrādātās politikas un stratēģijas ikdienas darbībā un pārvaldes principos, nodrošināsim augstu rezultātu sasniegšanu arī turpmāk,” saka LU Ekopadomes priekšsēdētājs Renārs Kairis.

Viņš piebilst: “Būtiski, ka Universitātes attīstība apvieno gan infrastruktūras, līdztiesības, pārvaldības un vēl virkni citus, fundamentālus, virzienus, kā rezultātā ieņemam nozīmīgo lomu sabiedrības izglītošanā un viedokļa līderības demonstrēšanā.“

“THE Impact” reitings atspoguļo universitāšu ietekmes uz sabiedrību radītājus, pamatojoties uz augstskolu panākumiem Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Tas sniedz priekšstatu par darbu, ko veic universitātes un tā ir iespēja izcelt nozīmīgus augstskolu darbus, kurus nevērtē citu klasifikāciju reitingos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000

Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000, teikts piektdien publiskotajā valdības ziņojumā.

Interesanti fakti Pārgājieni Apkārt Latvijai: 57.paralēle - garākā paralēle, kas šķērso Latviju

Pārgājienu projekts “Apkārt Latvijai”, kura dalībnieki pirms pieciem gadiem no Miķeļbākas uzsāka kājām ceļu apkārt Latvijai, 16.septembrī būs sasniedzis savu galamērķi un lepni iesoļos Miķelbākā.

Interesanti fakti Šodien Sporta muzejā tiks atklāta pastmarka par godu Latvijas basketbolistiem

Filatēlijas izdevumu var izmantot ne tikai kolekcionāri, bet arī korespondences apmaksai.

Interesanti fakti Izrādās, ir arī horoskopu automāts. Bet ko pie tā dara astronoms Ilgonis Vilks?

"Pirmo reizi redzu horoskopu automātu. Iemet naudu, uzzināsi nākotni," ar savu atklājumu ceļojot sociālajā vietnē X dalījies pazīstamais astronoms Ilgonis Vilks.

Lasiet arī

Sabiedrība Tik tālu! Igaunijas policija pastiprinājusi kontroli pie robežas ar Latviju

Saistībā ar migrācijas spiedienu uz Baltkrievijas un Latvijas robežas Igaunija ir palielinājusi policijas klātbūtni pie Iklas, kas ir viens no galvenajiem Igaunijas un Latvijas robežas šķērsošanas punktiem, vēsta reģionālais laikraksts "Parnu Postimees".

Sabiedrība Latvieši un kanādieši palaidīs «Sudraba bultu» uz Austrumiem (+VIDEO)

Valstī tiks veikta teritorijas izlūkošana, taktiskie manevri un izvietota kaujas tehnika.

Sabiedrība Ukraina atkal pārskaitījusi nogalinātos krievu okupantus (21.septembris)

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 274 470 karavīrus.

Ekonomika PTAC mudina bankas aktīvāk mazināt EURIBOR pieauguma radītās sekas

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina kredītiestādes aktīvāk veikt pasākumus EURIBOR likmes pieauguma radīto seku mazināšanai, kā arī rosina patērētājus vērsties kredītiestādēs, pauda PTAC.