• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Reitings: Ilgtspējīgas attīstības mērķu rādītājos LU sasniedz augstu rezultātus

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 14:35, 02.06.2023


Latvijas Universitāte (LU) pasaules universitāšu reitingā “The Times Higher Education Impact Rankings 2023” (Ilgtspējīgas attīstības jeb ietekmes reitings) saglabā 101.–200. vietu, lai arī vērtējumā iekļauts par 160 universitātēm vairāk nekā iepriekšējā gadā, informēja VS.LV universitātē.


Foto: LETA

Arī 2023. gada “THE Impact” vērtējumā trīs LU ilgtspējas attīstības rādītājos novērtēta kā TOP 200 universitāte. Šogad kopumā vērtēta 1591 universitāte, 2022. gadā – 1410. LU ir novērtēta visaugstāk Baltijas valstu augstskolu vidū.

LU iekļuvusi TOP 200 trijos “THE Impact Rankings 2023” kategorijās: dzimumu līdztiesība (panākt dzimumu līdztiesību un nodrošināt pilnvērtīgas iespējas sievietēm); miers, taisnīgums un laba pārvaldība (veicināt miermīlīgu un iekļaujošu sabiedrību ilgtspējīgai attīstībai); cienīgs darbs un ekonomiskā izaugsme (veicināt noturīgu, iekļaujošu un ilgtspējīgu ekonomikas izaugsmi, pilnīgu un produktīvu nodarbinātību). Kopumā vērtējums tiek noteikts 17 kategorijās.

“Šā gada janvārī apstiprinātā LU Ilgtspējīgas attīstības politika iezīmē arī turpmāku darbību ilgtspējas virzienā. Apvienojot sociālos, vides un ekonomiskos jautājumus, Universitātes ieguldījums un mērķi reflektē starpdisciplināru pieeju attīstības jomā. Nākotnes perspektīvā, iedzīvinot izstrādātās politikas un stratēģijas ikdienas darbībā un pārvaldes principos, nodrošināsim augstu rezultātu sasniegšanu arī turpmāk,” saka LU Ekopadomes priekšsēdētājs Renārs Kairis.

Viņš piebilst: “Būtiski, ka Universitātes attīstība apvieno gan infrastruktūras, līdztiesības, pārvaldības un vēl virkni citus, fundamentālus, virzienus, kā rezultātā ieņemam nozīmīgo lomu sabiedrības izglītošanā un viedokļa līderības demonstrēšanā.“

“THE Impact” reitings atspoguļo universitāšu ietekmes uz sabiedrību radītājus, pamatojoties uz augstskolu panākumiem Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Tas sniedz priekšstatu par darbu, ko veic universitātes un tā ir iespēja izcelt nozīmīgus augstskolu darbus, kurus nevērtē citu klasifikāciju reitingos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Hoijeres kundzes viesu nams Liepājā rīt rīkos īpašus svētkus (+VIDEO)

Sanākušie varēs sekot līdzi maizes cepšanas procesam.

Interesanti fakti Speciālists konsultē, kā pasargāt ierīces karstā vasarā (+VIDEO)

Lai nodrošinātu dubultu aizsardzību, viedierīci var arī apdrošināt.

Interesanti fakti Rinkēvičs iepazīstas ar žoga būvniecību uz robežas (+FOTO)

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs otrdien apmeklēja Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības Latgalē - Grebņevas un Šķaunes robežapsardzības nodaļas.

Interesanti fakti Zinātnieki uzskata, ka baloži ir daudz gudrāki, nekā visi domā

Pētnieki, izmantojot datormodelēšanu, atklāja, ka baloži var būt gudrāki, nekā mēs iepriekš domājām. Gadu desmitiem cilvēki visā pasaulē ir vērojuši baložu uzvedību un secinājuši, ka to tieksme mesties zem automašīnām vai velosipēdiem liecina par zemu intelektu, raksta "Inverse".

Lasiet arī

Sabiedrība Reorganizēs vai likvidēs 54 pašvaldību dibinātas izglītības iestādes!

Lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot dokumentus un lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot.

Interesanti fakti Latvijā turpina samazināties Jāņu skaits

Šonedēļ vārda dienu atzīmēs 44 994 Jāņi, kas ir par 1057 šī vārda īpašniekiem mazāk nekā pērn, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati.

Veselība Statistika: aptuveni 20% no Latvijas cilvēkiem cieš no hroniskām sāpēm (+VIDEO)

Atteikšanās no fiziskām aktivitātēm un to ierobežošana paaugstina risku.

Ekonomika Vidzemes iedzīvotāji saņems padomus energoefektīvu ēku veidošanā (+VIDEO)

Mitrums, pelējums, plaisas sienās, ūdens krāšanās pagrabstāvos un bēniņos, nevienmērīga iekštelpu temperatūra apkures sezonas laikā - ir tipiskākās problēmas.