"Šī rūpnīca simbolizē Latvijas iesaisti zaļās enerģijas pārveidē".
Atklāta modernizētā rūpnīca Rumbulā, kurā tiks ražoti Baltijā pirmie hibrīdie vēja parku torņi AS "Latvenergo" piederošajam vēja parkam. Šeit taps konstrukcijas vienam no pasaulē lielākajiem vēja turbīnu ražotājiem, kas jau šovasar tiks montētas vēja parkā Kaigu purvā. Šis ir piemērs Latvijas spējai būt efektīvai un konkurētspējīgai atjaunīgās enerģijas jomā, kas sniedz daudz plašāku ieguldījumu valsts ekonomikas izaugsmē. Rūpnīca ir radījusi vismaz 100 jaunas darba vietas.
Jau ziņots, ka drīzumā sāksies vēja parka būvniecība, pirmo reizi Baltijā izmantojot videi draudzīgāku hibrīdo torņu konstrukciju no dzelzsbetona un tērauda. Unikālā pievienotā vērtībā ir tā, ka - arī pirmo reizi - šie torņi tiks ražoti uz vietas Latvijā, šodien atklātajā ražotnē.
Rūpnīcas modernizācija ietver jaunākās tehnoloģijas un efektivitātes risinājumus, kas ļauj ne vien samazināt emisijas, bet arī optimizēt ražošanas procesus, nodrošinot augstu kvalitāti un samazinot ietekmi uz vidi. Par izaugsmi un mērķiem stāsta Baltijas reģiona komercdirektors Iļja Sizovs: "Šī rūpnīca simbolizē pavērsiena punktu gan mūsu uzņēmuma attīstībā, gan Latvijas iesaistē zaļās enerģijas pārveidē. Mēs esam lepni būt daļa no risinājuma, kas ne tikai palīdz sasniegt klimata mērķus, bet arī veicina vietējo ekonomiku, radot darba vietas un attīstot jaunas kompetences".
Vēja parkā tiks uzstādītas 16 turbīnas, kuru torņi sasniedz 179 m augstumu, savukārt turbīnas lāpstiņas augstākais punkts ir 266,5 m. Slēdzot sadarbības līgumu firma investējusi ievērojamus līdzekļus rūpnīcas modernizācijā Rumbulā un ir izveidojusi specializētu ražotni vēja turbīnu torņu betona elementiem.
AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs un galvenais izpilddirektors Mārtiņš Čakste: "Rūpnīca ir ieguvums ikvienam no mums, valstij un visam Baltijas reģionam kopumā. Tas ir viens no ļoti svarīgiem soļiem lētākas elektrības sākumam gan Latvijas cilvēkiem, mājsaimniecībām, gan uzņēmējdarbībai".
Topošajā vēja parka būvlaukumā šobrīd strādā 14 vietējie uzņēmumi. Kad parks pēc gada sāks darbu, tiešajos maksājumos vietējā kopiena ik gadu saņems 272 tūkstošus eiro jeb - visā parka 30 darbības gadu laikā - vairāk nekā 8 miljonus eiro.
Viens no nozīmīgākajiem vēja parka darbības aspektiem ir tiešs un netiešs ieguldījums Latvijas ekonomikā, tostarp pusei investīciju tā būvniecības laikā paliekot Latvijā, pie Latvijas uzņēmējiem. Jaunā rūpnīca tam ir pirmais apliecinājums - jo būtiski kāpināti ražošanas apjomi, ir sasniegta 90% kapacitāte un jau radītas jaunas darba vietas vairāk nekā 100 cilvēkiem, kā arī apakšuzņēmējiem.
Ražotnē taps ne tikai vēja parku konstrukcijas - rūpnīcas specializējas saliekamo dzelzsbetona elementu ražošanā dzīvojamām, sabiedriskām, industriālām ēkām un infrastruktūras objektiem. Sortimentā ietilpst vēja turbīnu torņu elementi, sienas, fasādes, pārsegumi, kāpnes, kolonnas, sijas, tiltu sijas, balkoni, plātnes un dažādi nestandarta risinājumi. Uzņēmumam pieder divas rūpnīcas: viena Ropažu novadā un otra Salaspils novadā.