Latvijā elektroenerģijas izstrāde bija par 27% augstāka salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.
Lai arī Somijas-Igaunijas starpvalstu savienojuma ierobežojumu rezultātā aizvadītajā nedēļā enerģijas plūsmas no Somijas uz Igauniju samazinājās par 70%, bet kopējās enerģijas plūsmas uz Baltiju par 35%, tas nav veicinājis elektroenerģijas cenu pieaugumu, ziņo AS "Latvenergo".
Tikmēr Baltijas valstu cenu samazinājumu galvenokārt ietekmēja vēja staciju izstrādes kāpums par 89%, kā rezultātā par 29% pieauga Baltijas kopējā elektroenerģijas izstrāde. Tādējādi izstrādes un patēriņa attiecība reģionā palielinājās līdz 73%. Turpretī Ziemeļvalstu tirdzniecības apgabalos cenas pieauga aukstāku laikapstākļu ietekmē - gaisa temperatūra bija gandrīz 2 grādus zem normas, un tā rezultātā elektroenerģijas patēriņš uzkāpa par 17%, izstrādei pieaugot vien par 9%. Tāpat arī par 4% samazinājās vēja staciju izstrāde reģionā.
Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā pieauga par 2% un bija 534 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija par 5% augstāks nekā nedēļu iepriekš - 129 GWh. Igaunijā patēriņš pieauga par 10% līdz 169 GWh. Lietuvā tika patērētas 236 GWh elektroenerģijas, kas ir samazinājums par 4% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.
Elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs pieauga par 29%, un kopā tika saražotas 389 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde bija par 27% augstāka salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu - 83 GWh. Tikmēr Igaunijā izstrāde pieauga par 7%, un tika saražota 91 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā elektroenerģijas ražošana kāpa par 42% līdz 215 GWh.
Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 64%, Igaunijā - 54%, bet Lietuvā - 91%. Baltijas valstīs tika saražoti 73% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.
Atgādinām elektroenerģijas lietotājiem, ka cenu svārstības Nord Pool tiešā veidā ietekmē tikai tos klientus, kuri ar savu elektrības tirgotāju noslēguši mainīgās cenas līgumu, balstoties uz elektroenerģijas cenu biržā.